Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Viata monahala > Calugarul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 23.08.2007, 20:10:12
doruzwl doruzwl is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.10.2006
Mesaje: 1
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Citat:
În prealabil postat de vsovi
Citat:
În prealabil postat de cozia
Eu zic sa nu-i plictisesti cu dogme de la inceput, ia-i mai usor cu ceva proiecte din hirtie/carton, sa construiasca o bisericuta ceva sau o minastire plina de calugarite sau calugari si lasa-i pe ei sa coloreze, sa decoreze, sa se implice si sa prezinte in fata clasei ceva din viata de la minastire.
:D:D:D:D:D:D:D, cozia draga e vorba despre clasa a 6-a si nu despre gradinitza... :),

Povesteshte-le de cate o dogma, doua..., si i-atzi putea pune si sa efectueze cate un mic canon... dar mult mai simple decat la biserica, si mai mult pentru invatzatura scolareasca. :)
Da, ai dreptate asa ar trebui, insa nu stiu de cind nu ai mai dat tu pe la scoala insa vremurile s-au schimbat si nu stiu daca ai observat dar noua societate, cea imbratisata cu brio de Romania ne vrea pe toti infantili la minte ca altfel nu s-ar vinde nimic si economia EU si US s-ar duce pe copca. Da, este o realitate. Iti spun pentru ca stiu.

:D:D:D:D:D:D Eu de fapt mor de ris in momentul asta,:):) gata uite mi-am revenit:dontgetit: De fapt proiectul asta(Catedrala medievala) este cam de clasa a 8-a in EU si Canada, ....scuza-ma un pic:D:D:D:D:D:D:D
a aprut si revista Viata Monahala !!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
De la celebritate la monahism Annyta Intamplari adevarate 18 11.01.2013 20:17:35
Monahism Tudor Calugarul 103 23.07.2012 17:08:37
Tundere in monahism. claudiu_s Calugarul 0 15.01.2012 22:46:49
Tunderea in monahism NiCcoleta Calugarul 13 11.03.2008 18:29:16