Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Viata monahala > Preotul
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.04.2009, 20:33:44
adr1an's Avatar
adr1an adr1an is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Locație: Bucuresti...sect. 1....
Religia: Ortodox
Mesaje: 5
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru adr1an
Unhappy sper sa am rasp

Am si eu o intrebare....ce se intampla dak plec la Manastire fara binecuvantarea duhovnicului...pt k nu ma lasa pt k ii este frica sa nu ma smintesc...
Eu am citit mult despre asta...si cam stiu ce o sa fie...si ce o sa ma astepte acolo....si snt gata in orice zi sa plec si sa las tot...si ciudat de mic am,,,,,nu stiu cum sa zic,,,,atractia asta de Biserica...si vroiam sa ma fac preot,,,,dar in timp ce am mai crescut,,,mi-am indepartat gandul acesta,,,intre timp pe la vreo 16 ani,,,atractia asta a devenit mai puternica...si am inceput sa citesc mai mult si sa ma implic mai mult k de obicei...si am trecut la calea monahismului,,,stiu k e una mai grea k a unui preot,,,dar si dak o dobandim mai folositoare in ceruri,,,cred k am zis bn :)...
a 2-a problema ar fi parintii...care nici nu vor sa auda de asa ceva...oricum de ei scap mai repede...si nici nu vor sa inteleaga,,,o sa ii ajuta Dumnezeu sa inteleaga dupa ce o sa plec...

Doamne ajuta,,,Iertati-am si pe mn pacatosul...dak am indraznit sa pun o asemenea intrebare
Sanatate,,,,
__________________
....MANCA-V-AR RAIUL....pururea cugetarea la moarte...si sa nu uitam si rugaciunea mintii care trebuie permanenta...DOAMNE IISUSE HRISTOASE FIUL LUI DUMNEZEU MILUIESTE-MA PE MINE PACATOSUL / PACATOASA...
(Arhim. Cleopa )

In viata risipim anii, iar la moarte cersim clipele
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sper sa gasesc sunsray Preotul 0 28.11.2009 17:09:00
rasp nicodim7 Preotul 0 20.07.2008 14:12:53
Sper sa-mi lumineze Dumnezeu gandurile veilur Generalitati 56 22.03.2008 09:46:20