Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Eutanasia
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 19.09.2010, 20:02:44
Don_Juan's Avatar
Don_Juan Don_Juan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.02.2010
Locație: Terra, Calea Lactee
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jamaica Vezi mesajul
am citit pe internet despre xanax si nu scrie ca ar duce la deces. poate ar trebui sa intreb pe un forum medical... fratele care a gasit-o zicea ca arata ca lesinata, iar dupa ce i-au pompat stomacul 3 zile a fost ca o leguma pana cand a trecut efectul medicamentelor. o spuradoza poate fi fatala sau doar o "drogheaza"? ? ?
inca nu le-am spus alor ei ca a recidivat
Din cate am citit eu, ar putea duce la deces in cazul in care supradoza e combinata cu consum de alcool sau droguri (cocaina, heroina, metadona). Dar statisticile spun ca exista si acel procent de 1% din pacienti care au murit doar din supradoza de xanax (fara sa o combine cu alcool sau droguri). Deci oricum ar trebui evitat asa ceva.
__________________
"Iată Eu vă trimit pe voi ca pe niște oi în mijlocul lupilor; fiți dar înțelepți ca șerpii și nevinovați ca porumbeii."
Reply With Quote
  #12  
Vechi 19.09.2010, 21:00:53
florinbrasov0 florinbrasov0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jamaica Vezi mesajul
ea zice ca a repetat anumite greseli iar Dumnezeu nu o sa ii mai ajute pt ca nu se invata minte.... o sa incerc sa o duc la o slujba de Maslu - dar cu forta nu se poate
Ma gandesc la faptul ca in astfel de situatii cel care sufera ar putea fi ajutat de experienta altora: sa vada ca au fost si altii in aceeasi situatie si ca s-au ridicat cu ajutorul lui Dumnezeu.
Totodata, daca ne gandim la fiul risipitor(caruia Tatal nu i-a cerut socoteala pentru risipa lui), la Sfanta Maria Egipteanca(cea care s-a ridicat din pacate mari), la desfranata care nu a fost osandita de Hristos, la Petru care s-a lepadat de 3 ori de Hristos, dar s-a pocait si a fost iertat, la Sfantul apostol Pavel care la inceput prigonea pe crestini, dar care s-a intors si a devenit unul din propovaduitorii Evangheliei, la Sfantul Ciprian, care a fost vrajitor, dar care s-a intors la Hristos, si lista cred ca poate continua foarte foarte mult, vedem milostivirea si iubirea lui Dumnezeu cea nemarginita pentru cei care vor sa isi schimbe viata. Daca ne gandim ca Hristos a vindecat pe alti oameni pentru rugaciunile altor oameni, sluga pentru rugaciunile ostasului, asa si alti oameni pot fi ajutati pentru rugaciunile altor oameni.

Cred ca ar fi bine sa se spovedeasca si sa discute cu un duhovnic caruia sa ii spuna aceste probleme.
__________________
Pedepseste-ne Doamne in viata aceasta si nu in cea viitoare.
*
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare