Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 14.01.2013, 08:19:28
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cezar_ioan Vezi mesajul
Azi s-a terminat concursul. In sfarsit...

Tudor a obtinut ... "doi arginti", cum a zis el la un moment dat: primul la dezlegari si, cu mari lupte, al doilea la concursul principal (medalie si invitatie, cu sponsorizare din partea organizatorilor, pentru editia de anul viitor): dupa cum reiese din tabel, Tudor si Teo Togan, rivali "eterni" la acelasi club, au avut punctaj identic (6 victorii si 4 infrangeri), departajarea facindu-se dupa criteriul partidelor directe, unde Tudor a castigat atat in tur cat si in retur la oponentul sau:
http://chess-results.com/tnr88453.as...1&lan=1&wi=821

In luna mai urmeaza, cu voia lui Dumnezeu, prima participare a lui Tudor la Campionatul Mondial, in Grecia, la Halkidiki (parca asa se scrie...:))

Multumiri tuturor! (Cuvintele imi par neputincioase acum...)
Voi reveni zilele viitoare cu cateva detalii (fotografii, etc.).

P.S. Parintele monah (pe nume Siluan...!) care a fost campion national in copilarie la sah, cunoscindu-l pe Tudor, ne-a propus sa fim cazati in editiile urmatoare ale campionatelor nationale la ... Manastirea Turnu!
Mare e Mila Domnului!!!
Frumos! Felicitari lui Tudor! Si ce frumos le randuieste Domnul pe toate!

:) Multumim ptr. poze! E tare simpatic micul campion.
Succes in continuare. Dumnezeu sa va ajuta!
Reply With Quote
  #32  
Vechi 14.01.2013, 10:55:25
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit

"Lui Dumnezeu slava si numai Lui!"
Felicitari si multe realizari spre slava lui Dumnezeu, Tatal,amin!
Multa sanatate, la multi ani binecuvantati intregii familii Ioan !
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #33  
Vechi 15.01.2013, 05:55:51
cezar_ioan cezar_ioan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.11.2012
Locație: Benidorm, Hotel Bali
Mesaje: 1.946
Implicit

Citat:
În prealabil postat de laraG Vezi mesajul
"Lui Dumnezeu slava si numai Lui!"
Felicitari si multe realizari spre slava lui Dumnezeu, Tatal,amin!
Multa sanatate, la multi ani binecuvantati intregii familii Ioan !
Cu toata dragostea frateasca intru Hristos MultMilosardul, cu recunostinta - cat pot sa duc,
va multumesc scumpa sora intru Hristos!
Domnul sa ne miluiasca pe fiecare si pe toti impreuna!!! AMIN+

Last edited by cezar_ioan; 15.01.2013 at 06:02:46.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 16.01.2013, 01:06:57
cezar_ioan cezar_ioan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.11.2012
Locație: Benidorm, Hotel Bali
Mesaje: 1.946
Implicit

Nu as voi sa inchei cuvantul meu pe acest topic fara a-mi exprima recunostinta fata de cei care ne-au ajutat.
Fara sprijinul vostru, cerut cu nadejde in Mila lui Dumnezeu mai intai de fratele N.Priceputu, participarea lui Tudor la concurs nu ar fi fost posibila, cred eu.

Desi mi-ar fi drag sa pomenesc aici numele celor care ne-au ajutat, n-o voi face. Va rog sa ma iertati, surorilor si fratilor milostivi, insa ma sprijin pe urmatorul argument: mie, daca as fi contribuit cu ceva la ajutorul unui om, nu mi-ar fi placut sa fiu pomenit pe topic. Ba chiar m-as fi simtit, ca sa zic asa, nedreptatit. Cei care ne-au ajutat nu au facut-o din nevoia de a fi remarcati sau aplaudati, ci pur si simplu, discret si direct, au daruit din inima lor atat cat a putut fiecare. Din cate stiu, nu s-a numarat nici un milionar printre cei milostivi cu noi. Ci tot oameni care cunosc experienta lipsurilor, a suferintei, a zadarnicirilor din lipsa de sansa. Sau oameni care ofera semenilor sansa unei munci cinstite, impartind cu ei castigul, fara a-si face bogatii pentru ei insisi, din acelea pe care le maninca moliile si rugina.

Tudor a spus asa: "Vezi, tata, tot cei nevoiasi ii ajuta pe nevoiasi, iar bogatanii toaca banii cu alti bogatani in petrecerile lor nesfarsite"...

Last edited by cezar_ioan; 18.01.2013 at 00:17:14.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 28.01.2013, 01:57:26
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit La multi ani ! Tudor

La multi ani pentru frumoasa vârsta de 7 ani,ce ii implineste azi acest viitor mare sahist al nostru cu un suflet la fel de mare si o intelepciune deosebita lucruri cultivate bine de doi parinti de o calitate execeptionala ca oameni si profesie.
Felicitari pentru turnelul de sah si succes în continuare!”
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #36  
Vechi 28.01.2013, 03:03:39
cezar_ioan cezar_ioan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.11.2012
Locație: Benidorm, Hotel Bali
Mesaje: 1.946
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
acest viitor mare sahist al nostru
Sa fie un om bun mai intai, un barbat bineplacut Domnului Hristos si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu!
Aceasta ii doresc eu, ca tata, lui Tudor. AMIN+

P.S. Multumim, Mara, pentru toate!...
Reply With Quote
  #37  
Vechi 28.01.2013, 09:19:24
Pelerin spre Rasarit
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

La multi ani pentru fiul tau Ioan,sa-i lumineze Domnul pasii pe calea Sa,sa aiba bunatatea parintilor sai,nadejde si credinta,mila si curaj,dragoste pentru aproape si rugaciune curata.Sunteti parinti buni,devotati si credinciosi care ati reusit,prin puterea Lui,sa cresteti un copil minunat,in conditii grele,cu mari sacrificii, dupa cum a reiesit dint tot ce ai povestit despre el si mergand pe acest drum nu am nici o indoiala ca Cel de Sus ii va lumina si pe mai departe mintea si inima pt a merge spre starea barbatului desavarsit,la masura varstei deplinatatii in Hristos.Domnul sa va apere si sa va intareasca mereu!
Reply With Quote
  #38  
Vechi 28.01.2013, 19:40:20
delia31's Avatar
delia31 delia31 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.742
Implicit

Frumos de tot! Felicitari micului mare sahist si La multi ani!
Efrem Sirul, sfantul praznuit azi, 28 ianuarie, sa-i fie rugator catre Hristos.
…“iar duhul curatiei, al gandului smerit, al rabdarii si al dragostei” daruieste-l lui si alor lui si noua slugilor Tale…

Reply With Quote
  #39  
Vechi 28.01.2013, 19:43:19
niculinasirghi niculinasirghi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 21.01.2013
Locație: Tuzla
Religia: Ortodox
Mesaje: 9
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru niculinasirghi
Implicit

La Multi Ani! Cat mai multe concursuri de sah sa castige.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 28.01.2013, 21:01:58
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

La multi ani micutului sahist si din partea mea!
Sa fie un crestin desavarsit !
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
șah, ajutor, copil

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Maica Domnului ajutorul nostru nemijlocit pe drumul Pocaintei ! cristiboss56 Pocainta 477 31.05.2022 11:13:59
Si ei au nevoie de ajutorul nostru.... silvia55 Umanitare 0 08.09.2011 00:30:10
Un copil curajos are nevoie de ajutorul nostru E_my Umanitare 27 05.01.2011 20:54:54
Televiziunea Trinitas are nevoie de ajutorul nostru pentru a rezista in continuare! Florin-Ionut Stiri, actualitati, anunturi 21 11.12.2009 23:22:21
un preot are nevoie de ajutorul nostru cristy Umanitare 3 15.10.2009 11:36:32