Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Iudaismul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 29.06.2021, 11:26:14
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
De aia te numesti eretic si slujesti marelui papalac, pentru ca pismuiesti rau faptul ca sf. Ap. Petru prin sosia lui @Petru7 (Omar Sherif) ma mangaie in timp ce voi ma huliti? Nu crezi? Ai impresia ca e un alter ego al meu? Nu ar putea fi posibil altceva pentru mine decat hula si bannarea... nu? Decat niste eretici exclusivisti, asta v-a invatat Luxifer pe care il slujiti!

Iata ca sunt unii intelepti de la Dumnezeu (@Petru7) care in loc sa loveasca ca orbii in marturisitori, mangaie, binecuvinteaza, mantuie, intareste!
Tu iti gasesti inchipuiri in orice lucru il vezi.

Acum si-a pus Petru7 o poza si de acum l-ai facut in apostol, mistic, mare magician.

Adica il aduci si pe el in haznaua ta.

Ia-ti pastilele ai sarit peste cele de dimineata. Ai inceput sa vezi apostoli si sa faci asocieri bolnave.


Schimba medicamentatia.
Reply With Quote
  #132  
Vechi 29.06.2021, 11:34:17
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Adica Moronco e profetul si Petru7 este apostolul...

Hai ca ai dat-o bine pe forum. Avem un profet si un apostol.

Mai ai iepuri in palarie?

Si noi restul suntem eretici si necredinciosi in sectarii NIP, un profet si un apostol.
Mai Bârnabas oximorom, mai cap de rumegus si ochi de paie, nu vezi ca @Petru7 e sfanta sosie a sf. Ap. Petru? Ai vazut filmul? N-ai remarcat? El este!

Multumesc ca ma ridici la rangul de profet. Eu ziceam ca Cele 7 Tr. Ap. au profetit si profetesc proorocii adevarate care s-au implinit si se implinesc!

Biserica ortodoxa e zidita pe temelia Duhului Proorociilor! Nu-l folositi pe post de baba omida ca va ardeti!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #133  
Vechi 29.06.2021, 11:37:33
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Mai Bârnabas oximorom, mai cap de rumegus si ochi de paie, nu vezi ca Petru7 e sfanta sosie a sf. Ap. Petru? Ai vazut filmul?

Multumesc ca ma ridici la rangul de profet. Eu ziceam ca Cele 7 Tr. Ap. au profetit si profetesc proorocii adevarate care s-au implinit si se implinesc!

Biserica ortodoxa e zidita pe temelia Duhului Proorociilor! Nu-l folositi pe post de baba omida ca va ardeti!
E un actor vai de el care nu are nici o treaba cu apostolul Petru.

Si nu ai zis ca "avaturl lui Petru", ci l-ai facut pe Petru7 copie a lui Petru. Asa ca esti inept in prostiile lasate in urma.

Cu gura ta te numesti profet, dar al diavolului. Profet mincinos. Care mananca *** gratuit in teorii, care spune ca "zic revelatie". Tu cu gura ta numesti teoria revelatie, deci te presupui si te numesti profet.


Ce au zis Trompetele sectare nici nu s-a implinit si nu are treaba cu ortodoxia.

Este un nebun ridicat de diavol care are pretentia ca este profet. Un auto-intitulat profet.
Reply With Quote
  #134  
Vechi 29.06.2021, 11:38:36
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tu iti gasesti inchipuiri in orice lucru il vezi.

Acum si-a pus Petru7 o poza si de acum l-ai facut in apostol, mistic, mare magician.

Adica il aduci si pe el in haznaua ta.

Ia-ti pastilele ai sarit peste cele de dimineata. Ai inceput sa vezi apostoli si sa faci asocieri bolnave.


Schimba medicamentatia.
Daca tu esti analfabet si citesti ce-ti trazneste tie prin minte din ce postez eu, degeaba arunci vina pe mine de parca asa as fi scris eu, sunt nascocirile tale. Stii bancul cu ceainicul? Ce-ai Nicule, ce ai nicule, ce mai Scornicesti? La impuscatul se refera, e ca un tata pentru tine la cate analfabetisme scoti din tine!

Nu l-am facut apostol ci am zis ca e sfanta sosie a sf. apostol Petru din film! Daca pe el nu-l credeti atunci ce ma mir eu ca nu vreti sa credeti in Cele 7 Tr.Ap.???!... ca de a ma crede pe mine ce sa mai vorbesc? De la necredinta vine potopul, pe ici pe colo, caci potop nu va mai fi ca pe vremea lui Noe caci Dumnezeu se tine de Cuvantul lui Dumnezeu!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.06.2021 at 11:43:26.
Reply With Quote
  #135  
Vechi 29.06.2021, 11:47:22
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Daca tu esti analfabet si citesti ce-ti trazneste tie prin minte din ce postez eu, degeaba arunci vina pe mine de parca asa as fi scris eu, sunt nascocirile tale. Stii bancul cu ceainicul? Ce-ai Nicule, ce ai nicule, ce mai Scornicesti? La impuscatul se refera, e ca un tata pentru tine la cate analfabetisme scoti din tine!

Nu l-am facut apostol ci am zis ca e sfanta sosie a sf. apostol Petru din film! Daca pe el nu-l credeti atunci ce ma mir eu ca nu vreti sa credeti in Cele 7 Tr.Ap.???!... ca de a ma crede pe mine ce sa mai vorbesc? De la necredinta vine potopul, pe ici pe colo, caci potop nu va mai fi ca pe vremea lui Noe caci Dumnezeu se tine de Cuvantul lui Dumnezeu!
In fond trebuie si satane de oameni ca tine, sa se arate adevarul mai bine....

Adica tu fa-ti treaba ta acolo, arunca in ortodoxie cu de toate, ca o sa iti primesti dupa munca - munci.

Chiar tare, ca in 10 ani de zile ai ramas ca prostul pe dupa gard, ai incercat sa sari de nenumarate ori gardul si tot acolo ai ajuns. Un prost pe care nimeni nu il crede si la care se uita lumea ca la un nebun.

Si ai sugerat mai mult ca e chair o sosie a unui apostol, asa cum va pierdeti voi mintea in nebunii.... Adica tu nu doar "sugerezi inofensiv" ci esti de fapt un elucubrant mistic care nu isi ia pastileles.

Last edited by gpalama; 29.06.2021 at 11:51:03.
Reply With Quote
  #136  
Vechi 29.06.2021, 12:45:44
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
In fond trebuie si satane de oameni ca tine, sa se arate adevarul mai bine....

Adica tu fa-ti treaba ta acolo, arunca in ortodoxie cu de toate, ca o sa iti primesti dupa munca - munci.
Ca mine? Pai tu deja esti in munci. Nu vezi cat te caznesti ca sa scoti din mintile credinciosilor Apocalipsa si Cele 7 Tr.Ap? Asta e munca seroiasa. Daca este scris sa nu modifici o litera din Apocalipsa sa nu cumva sa te umplii de toate blestemele, atunci oare ce crezi ca se va intampla cu cei ce o desfinteza?

Citat:
Chiar tare, ca in 10 ani de zile ai ramas ca prostul pe dupa gard, ai incercat sa sari de nenumarate ori gardul si tot acolo ai ajuns. Un prost pe care nimeni nu il crede si la care se uita lumea ca la un nebun.
Nu ma deranjeaza... rasplata nu e de la lume ci in CER.

Citat:
Si ai sugerat mai mult ca e chair o sosie a unui apostol, asa cum va pierdeti voi mintea in nebunii.... Adica tu nu doar "sugerezi inofensiv" ci esti de fapt un elucubrant mistic care nu isi ia pastileles.
Nu am sugerat ci am zis ca e sfanta sosie a sf. Ap. Petru adica insusi Omar Sherif convertit la Crestinism, stii tu, Capitanul Nemo din 20 de mii de leghe sub mari.

Esti atat de analfabet incat nu pricepi textele ci ti le talmacesti pe intelesul rumegusului din cap si a paielor din ochi.

Ma rog pentru tine.... poate, poate.... desi demonul trufiei te tine sclav!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.06.2021 at 12:47:59.
Reply With Quote
  #137  
Vechi 29.06.2021, 12:47:40
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Cat timp esti iesit din Biserica nu poti sa imi tii lectii.

Esti doar o lepadatura care nu isi vede lungul nasului.

Inapoi in cotetul de la nip se da mancare
Reply With Quote
  #138  
Vechi 29.06.2021, 12:52:07
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Cat timp esti iesit din Biserica nu poti sa imi tii lectii.

Esti doar o lepadatura care nu isi vede lungul nasului.

Inapoi in cotetul de la nip se da mancare
Pai nu eu desfintez Apocalipsa din Evanghelii si din realitate ci tu esti acela. Oricine poate vedea cat de mult te caznesti pe toate firele de discutie. Deci trage si tu concluzia cine e cel iesit din Biserica!

Nu m-am lepadat de Hristos-Cuvantul. Tu esti cel ce te-ai lepadat si-L renegi!
Nu eu sunt Pinocchio ci tu esti puiul baronului de Mieunhauzen si mieuni pe toate firele de discutie tot felul de nascoceli, echivalente si mitomanii. Dupa asta ai tupeul sa-mi zici ca eu nu-mi vad lungul nasului?

La final iar ai ”triumfat” prin exclusivismul Luxiferic. Vezi, poate sesizezi iar adminul, santajandu-l emotional si trasandu-i sarcini, exact ca un Capo-SS acoperit.

Ce sa-ti mai zic... crezi mai departe ca nu tu ci eu am probleme de spitalul 9.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.06.2021 at 12:57:44.
Reply With Quote
  #139  
Vechi 29.06.2021, 14:26:36
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Apocalipsa din scriptura nu e nebunia cu care ai venit de la spitalul 9.

Du-te la Biserica sa vezi ce e cu apocalipsa nu te mai innebuni singur
Reply With Quote
  #140  
Vechi 29.06.2021, 15:42:34
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Deci Moroncele tu profiti de lipsa adminului si a celor dinainte ca "sa ai dreptate" de data asta...

Ce jalnic din partea ta esti bun dar "in lipsa". In lipsa altora de pe forum.cand ai ocazia sa te dai in spectacol.

Acum cel putin e material pt ezludere definitva.

Ce pot sa zic pacat ca adminul nu citeste posturile
Reply With Quote
Răspunde