Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
Vezi rezultatele sondajului: Ar trebui ca fiecare utilizator sa isi declare apartenenta religioasa?
Da 49 72,06%
Nu 5 7,35%
Imi este indiferent 14 20,59%
Votători: 68. Nu poti vota in acest sondaj

 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.04.2009, 18:04:38
Hector's Avatar
Hector Hector is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2009
Locație: Jungla poreclita Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 411
Implicit Declararea apartenentei religioase

Am si eu o propunere.
Avand in vedere ca pe forum scriu si useri de alte religii, propun ca sa fie, la spatiul destinat avatarului (acolo unde scrie Data înregistrării:; Locație:;Mesaje:; etc) sa fie trecuta si o mentiune despre religie, sau jurisdictia bisericeasca din care face parte. Am vazut pe un forum ortodox strain ca acest lucru era trecut si fiecare persoana trebuia sa completeze sectiunea respectiva.
Problema este ca intrand pe forum, acesti useri de alta religie, incep sa dea sfaturi, care nu intotdeauna sunt conforme cu ortodoxia. Iar un user nou, sau inregistrat de curand, trebuie sa-i fie clar din prima faza cu cine sta de vorba, pentru a nu se creea confuzie.
E util, folositor si practic sa stim daca un mesaj vine din partea unui ortodox, catolic, protestant, ateu, etc.
In felul acesta vedem si cat de avizat este un individ sau altul sa se pronunte intr-o anumita tema.
Ar trebui sa fie obilgatoriu pentru toti userii, sa isi declare apartenenta religioase, inclusiv la inregistrare.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
CD/DVD filme si documentare religioase ovid Pelerinaje la locuri Sfinte 13 03.09.2011 22:39:07
Materiale religioase Serghei_S Generalitati 5 19.05.2011 21:16:18
Tatuajele Religioase SebastianD Generalitati 12 17.04.2010 22:10:11
cantece religioase? Annamarria Generalitati 2 09.02.2008 12:36:11
CD/DVD cu documentare religioase ovid Biserica Ortodoxa si Massmedia 2 24.04.2006 23:24:30