Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.05.2015, 11:21:59
bogdan.mx bogdan.mx is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.01.2015
Mesaje: 52
Exclamation Cum se ajunge la homosexualitate?

Hristos a înviat!

Am stat zilele astea si m-am gândit de ce oare un băiat ajunge să fie homosexual?
Îmi pun întrebarea asta pentru că in primul rând este si cazul meu. Am mai deschis un topic despre lucrul acesta însă acum am o curiozitate. Majoritatea homosexualilor zic ca Dumnezeu asa i-a creat si ca îi iubește asa cum sunt. Bineînțeles nu sunt deacord cu asa ceva. Însă mă întreb atunci de ce un copil se simte atras de baieti de mic? O fi vorba de blestem? De farmece? Eu am ajuns asa datorita gândurilor mele însă tin minte ca si înainte să realizez cea ce sunt aveam atractia asta. Față de fete tot timpul m-am simtit altfel.

Scriu acest topic si ca să mă descarc pentru că mă chinuiește rău lucrul acesta si simt nevoia sa vorbesc cu cineva, dar cum lumea e foarte conservatoare si fără iubire repede pune eticheta si te tratează ca pe un câine.. ma spovedesc de lucrurile astea dar nu pot sa deranjez nici preotul toata ziua.. Știu ca acum poate cârtesc dar mi-e foarte greu.. Recent a început sa îmi placă de cineva mai mult sufleteste decât trupește..bine există si acele intentii dar fiindu-mi frica de moarte nu fac nici un pas. Războiul gândurilor si al dorinței de a nu mai fi asa stric este destul de puternic. Simt asa in suflet că mă cuprind asa puternic sentimentele astea.. Si ma simt singur..

În concluzie, de ce credeti ca un băiat ajunge sa aibe aceste atracții nefiresti de mic?
Reply With Quote
 

Tags
homosexualitate

Thread Tools
Moduri de afișare