Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 11.04.2011, 10:24:37
Un_trecator Un_trecator is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.04.2011
Mesaje: 21
Implicit Va rog mult o rugaciune pentru doi oameni suspecti de cancer.

Ieri a fost o zi teribila pentru mine!

prima data am aflat ca un cunoscut foarte apropiat familiei mele este internat la Fundeni, pasibil de cancer la pancreas. Nici acum nu mi-am revenit si nu imi vine sa cred. Cum e si viata asta. in doar doua zile a slabit 10 kg. Imi dau seama ca probabil boala este destul de avansata.
Numele lui de botez este Alexandru. Va rog mult,din tot sufletul rugati-va pentru el. Daca aveti posibilitatea sa il treceti pe pomelnic la Sfantul Maslu va rog mult sa o faceti.

Sa speram ca totul va fii bine.

La un interval de nicio ora aflu ca tatal nasului meu este pasibil de cancer la stomac. Rezultatele vin in Saptamana Mare. Nu stiu cum il cheama insa am sa fac tot posibilul sa aflu si sa scriu din nou .

Va rog mult spuneti o rugaciune si pentru ei ! Va multumesc din tot sufletul !

Doamne ajuta !
Reply With Quote
  #2  
Vechi 11.04.2011, 10:54:50
vintage
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Fierbinte il rugam pe Hristos Dumnezeu sa vindece boala si sa aline durerea robului Sau Alexandru si celuilalt bolnav! Maica Preacurata sa le fie alaturi!
Grea boala este cancerul... Domnul sa ne fereasca de cumplitele ei efecte!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 11.04.2011, 11:01:57
cocorel cocorel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.02.2011
Mesaje: 200
Implicit Doamne ajuta!

Sfinte Dumnezeule impreuna cu Sfanta Fecioara si toti sfintii aduceti alinare robilor vostri Alexandru si celuilalt pomenit aici si intoarceti-i intru sanatate si viata!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 11.04.2011, 11:02:48
Un_trecator Un_trecator is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.04.2011
Mesaje: 21
Implicit .......

Tocmai am aflat ca pe tatal nasului meu il cheama Iosif .

Doamne ajuta-i sa fie sanatosi !
Reply With Quote
  #5  
Vechi 11.04.2011, 11:25:18
vintage
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu miluieste-l pe robul tau Iosif! Da-i lui sa primeasca vesti bune in urma analizelor facute! Si daca Sfanta voia Ta este sa ca Iosif sa treaca prin aceste incercari cumplite, ajuta-l Doamne, usureaz-i suferinta si sprijina-l sa nu cada in deznadejde!
Domnul sa ne ajute pe toti, pe fiecare in suferintele lui!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 11.04.2011, 12:54:19
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

In numele Tatalui si al Fiului si al Sfantului Duh. Amin.
Sfanta mare mucenita a lui Hristos, Filoftee, ne rugam tie cu genunchii plecati si cu fierbinti lacrimi.
Adu-ti aminte de neputinta firii omenesti, care cuprinde si infasura pe tot muritorul, de la nastere, intocmai ca mrejele paianjenului.
Intru aceste mreje fiind cazuti si noi smeritii, si neputind scapa de ele fara ajutorul lui Dumnezeu, te rugam pe tine sa ne fii mijlocitoare catre El.
Caci El Insusi te-a preamarit si te-a trimis in aceasta tara, ca s-o aperi si sa o pazesti de toate rautatile.
Asa sfanta mare mucenita a lui Hristos, Filofteie, milostiveste-te spre lacrimile batrinilor, spre suspinele maicilor, spre cererile pruncilor si spre noi, cari cadem cu genunchii plecati si cerem, prin rugaciunile tale cele sfinte, ajutor si mantuire din supararile ce ne cuprind.
Caci stim, sfanta mucenita, ca pentru pacatele noastre patimim acestea toate.
Pentru aceasta, cadem la milostivirea ta, ca sa nu patimeasca si cei nevinovati pentru noi.
Fie-ti mila si te roaga lui Dumnezeu pentru noi, ca sa strigam tie: bucura-te, fecioara, mare mucenita Filofteie. Amin.

Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, pentru rugaciunile Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu si ale tuturor sfintilor, miluieste-i pe robii Tai, Alexandru si Iosif. Amin.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Un efort mic al unor oameni cu suflet mare ar insemna foarte mult pentru un singur om PuiMicGeorgiana Umanitare 8 08.12.2012 12:23:43
Analize gratuite pentru cancer Miha-anca Stiri, actualitati, anunturi 6 21.10.2010 01:03:56
Fonduri pentru Oameni suntunOM Umanitare 4 19.10.2007 16:45:18
Rugaciune pentru oameni bolnavi gabistgato Secte si culte 3 28.06.2007 23:53:45