Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Despre Sfanta Scriptura
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 31.08.2010, 15:22:41
soarece gheorghe soarece gheorghe is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.07.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru soarece gheorghe
Implicit videoclip sectar pe fata, .... offf....

Citat:
În prealabil postat de 52ZIZO Vezi mesajul
mesaj din partea lui Dumnezeu. Dureaza doar 5 minute:
http://www.youtube.com/watch?v=9BdNaa4Th4Y
si uite asa o sa aceptam ecumenismu toata lumea stie ce inseamna asta.... din pacate multi naivi,..... o sa spunem, ca" domne au si ei ceva bun acolo in eresu lor" scz limbaju mai de pantelimon.... oricum genu asta de mesaje se vede de la o posta ca e de la adventisti..... sa nu se inteleaga ca am ceva cu cei care nu au cunoscut adevarul"inca", nu am nmk cu ei D_ZEU sa_i lumineze si pe ei>>Amin
Reply With Quote
  #132  
Vechi 04.09.2010, 00:42:32
Stefanxx Stefanxx is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.08.2010
Mesaje: 12
Implicit

Citat:
În prealabil postat de soarece gheorghe Vezi mesajul
si uite asa o sa aceptam ecumenismu toata lumea stie ce inseamna asta.... din pacate multi naivi,..... o sa spunem, ca" domne au si ei ceva bun acolo in eresu lor" scz limbaju mai de pantelimon.... oricum genu asta de mesaje se vede de la o posta ca e de la adventisti..... sa nu se inteleaga ca am ceva cu cei care nu au cunoscut adevarul"inca", nu am nmk cu ei D_ZEU sa_i lumineze si pe ei>>Amin
pe ortodocsi cine ii impiedica sa creeze asa filme si sa puna icoane ca sa nu para de secta? de ce nu se face asa ceva? acest filmulet era foarte constructiv si adevarat. multumim lui Dumnezeu ca cineva ni l-a pus la dispozitie.
Reply With Quote
  #133  
Vechi 04.09.2010, 00:44:53
Stefanxx Stefanxx is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.08.2010
Mesaje: 12
Question cine impiedica ortodocsii sa faca filmulete cu vers. din Scriptura?

Citat:
În prealabil postat de soarece gheorghe Vezi mesajul
si uite asa o sa aceptam ecumenismu toata lumea stie ce inseamna asta.... din pacate multi naivi,..... o sa spunem, ca" domne au si ei ceva bun acolo in eresu lor" scz limbaju mai de pantelimon.... oricum genu asta de mesaje se vede de la o posta ca e de la adventisti..... sa nu se inteleaga ca am ceva cu cei care nu au cunoscut adevarul"inca", nu am nmk cu ei D_ZEU sa_i lumineze si pe ei>>Amin
pe ortodocsi cine ii impiedica sa realizeze asa filme si sa puna icoane ? de ce nu se face asa ceva? acest filmulet este foarte constructiv si adevarat. multumim lui Dumnezeu ca cineva l-a facut cunoscut si lui zizo
Reply With Quote
  #134  
Vechi 04.09.2010, 09:55:33
dobrin7m's Avatar
dobrin7m dobrin7m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2010
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.926
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Stefanxx Vezi mesajul
pe ortodocsi cine ii impiedica sa realizeze asa filme si sa puna icoane ? de ce nu se face asa ceva? acest filmulet este foarte constructiv si adevarat. multumim lui Dumnezeu ca cineva l-a facut cunoscut si lui zizo
Pe ortodocsi nu ii opreste nimeni. Doar ca unii oamenii nu au ochi sa vada. Iti recomand sectiunea video a acestui site. Ai sa gasesti acolo imagini si cuvinte de Duh.
Reply With Quote
  #135  
Vechi 05.09.2010, 00:53:21
Stefanxx Stefanxx is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.08.2010
Mesaje: 12
Implicit unde e aceasta sectiune video?

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Pe ortodocsi nu ii opreste nimeni. Doar ca unii oamenii nu au ochi sa vada. Iti recomand sectiunea video a acestui site. Ai sa gasesti acolo imagini si cuvinte de Duh.
te rog da-mi linkul unde pot intra la aceasta sectiune fara sa mai caut. ms
Reply With Quote
  #136  
Vechi 05.09.2010, 08:55:28
dobrin7m's Avatar
dobrin7m dobrin7m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2010
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.926
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Stefanxx Vezi mesajul
te rog da-mi linkul unde pot intra la aceasta sectiune fara sa mai caut. ms
http://video.crestinortodox.ro/
Domnul sa fie cu tine
Reply With Quote
  #137  
Vechi 05.09.2010, 11:56:01
Stefanxx Stefanxx is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.08.2010
Mesaje: 12
Implicit ai gasit pe acest site vreun filmulet?

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
http://video.crestinortodox.ro/
Domnul sa fie cu tine
dumneata ai gasit pe acest site vreun filmulet ca ala ca l-a postat zizo care sa aiba Cuvantul lui Dumnezeu in el si icoane? eu nu am gasit. Daca poti sa fii mai exacta, te rog.
Reply With Quote
  #138  
Vechi 05.09.2010, 13:54:06
dobrin7m's Avatar
dobrin7m dobrin7m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2010
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.926
Implicit

un exemplu:
http://video.crestinortodox.ro/index...id=Tnsw2vndkjq
cantarea ce se aude este in greaca si sunt texte din Biblie, nici un cuvant in plus.

http://video.crestinortodox.ro/GryXd...ele_Athos.html
Sfantul Paisie care a stat in Sfantul Munte 17 ani , din care 4 ani i-a petrecut in pestera, a tradus din greaca veche, scrierile originale ale Bibliei, in slavona la anul 1757 cand cu siguranta secta din care apartii nici nu exista.
de asemenea cantarea ce se aude este in greaca si sunt texte din Biblie , nici un cuvant in plus.
Reply With Quote
  #139  
Vechi 05.09.2010, 14:02:32
dobrin7m's Avatar
dobrin7m dobrin7m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2010
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.926
Implicit

Cuvantul lui Dumnezeu este tot ce ne inconjoara. Apa, muntii, cerul, aerul, soarele. In jur totul e icoana doar sa avem ochi sa o vedem.

La început a fost Cuvântul si Cuvântul era la Dumnezeu si Dumnezeu era Cuvântul.
http://video.crestinortodox.ro/V3EQm..._Domnului.html
Reply With Quote
  #140  
Vechi 05.09.2010, 14:04:45
un.simplu.gand's Avatar
un.simplu.gand un.simplu.gand is offline
Member
 
Data înregistrării: 01.09.2010
Locație: Hunedoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 60
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vidoveczandrei Vezi mesajul
crezi ca acel video este de tip ortodoxa,sa nu fie sectara ca pun niste imagini pe care nu sunt si la noi,ca la noi deobicei in video ortodoxa se folosesc icoane ca si mesaj.
Nu conteaza de cine e facut, conteaza ce transmite,ce simti tu cand il asculti!
__________________
Fie sa renasca numai cel ce har are de a renaste,cutatit prin foc,din cenus-ai propirie ,din propi-us scrum,astazi ca si maine,pururi si acum!

http://ltcorastie.wordpress.com/
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
minunat Anna Alte Religii 14 07.11.2017 18:59:48
toti sfintii florin112 Sfinti Parinti (Patrologie) 8 10.01.2013 18:47:12
Fără dragoste, viața nu are sens! - Un text minunat laurastifter Generalitati 7 27.07.2011 22:09:55
Viața copilului pusă pe cântar: site-ul care lasă cititorii să voteze pentru o viață colaps Generalitati 24 23.11.2010 22:27:05
COPIL SALVAT MINUNAT DE UN CALUGAR Iustin44 Intamplari adevarate 5 13.04.2008 23:13:31