Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 22.05.2010, 21:49:53
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

multumesc pentru postare inocentiule. Avand in vedere ca sf. Siluan era traitor, a primit un raspuns corect si adevarat in privinta acestei probleme, din care si noi ne folosim cu mult.

Last edited by veilur; 22.05.2010 at 22:15:23.
Reply With Quote
  #82  
Vechi 22.05.2010, 22:30:32
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Catisma Vezi mesajul
Păi nu-i nevoie să citesti, întreabă-mă pe mine... Nu spun eu câte năzdrăvănii am pătit.
Pai,curaj,posteaza-le,se mai folosesc si altii.orice informatie e pretioasa!uite ca deja putem face un dosarel!
Reply With Quote
  #83  
Vechi 22.05.2010, 22:33:06
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Radu32 Vezi mesajul
ma oameni,mai lasati-l pe diavol in pace,el isi vede de oamenii indraciti, care fac raul la orice pas !
mai mergeiti si la medicul psihiaru, cei care aveti vise urate noapte de noapte, e un simptom, destul de ingrjorator,ce poate prefata sau semnala un inceput de boala psihica ,sau daca nu, totusi o vulnerabilitate psihica,un sistem nervos fragil !
eu de ce nu visez cu darci,sau urat ? si totusi am intalnit in viata reala de doua ori...moartea cu ochii !!!
TI-am mai spus:cand o pune dracul okii e tine,vei visa si tu.
Reply With Quote
  #84  
Vechi 29.12.2010, 23:03:29
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Voi chiar ati avut asemenea stari?
Am gasit pe wikipedia o ilustratie pertinenta la articolul Sleep paralysis: http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis Cititi mai ales sectia folklore.



Eu n-am avut niciodata o asemenea stare. Insa a avut mama mea o data, si spune ca a disparut acea presiune dupa ce a facut semnul crucii cu limba. Probabil nu era un atac prea intens.

Oricat de ciudat ar putea parea, as dori sa simt si eu o data aceasta paralizie / cosmar, sa vad si eu pe vrajmasii astia nevazuti si sa vad efectele unei rugaciuni / cruci / amintiri de icoana asupra lor.
ceva asemanator a spus si Motovilov cand era in preajma Sf. Serafim de Sarov...citeste cartulia "Sensul vietii crestine" ca sa afli povestea intreaga..dupa ce a murit Sfantul 4 ani a fost posedat si chinuit fara putinta de vindecare desi se spovedea si se impartasea...pana la urma, dupa acesti patru ani tot prin mijlocirea Sfantului a scapat......NU STII CE VORBESTI....POCAIESTE-TE PT CE AI ZIS...daca vrei cauta prin mesajele mele si ai sa vezi ca nu sunt paranoic sau speriat de bombe dar cu ce iti spun aici am dreptate.

Sa imi fie cu iertare...Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #85  
Vechi 29.12.2010, 23:23:01
redandrei90's Avatar
redandrei90 redandrei90 is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.08.2009
Locație: Craiova
Religia: Ortodox
Mesaje: 69
Implicit

Am patit si eu asa ceva. Dupa un lung sir de vise horror, in care ma atacau tot felul de aratari, si reuseam sa ies invingator intinzand mainile spre ei si privindu-i fix sau prin rugaciune, s-a intamplat ca in ultimul pur si simplu sa nu mai pot reactiona in niciun fel! Se facea ca eram in sala de clasa in liceu si vorbeam despre stra bunicul meu care este din austria si ca nu l-am cunoscut niciodata. De-odata se tranteste usa clasei si intra un zombi intr-un giulgiu murgar si i se vedeau ochii mari si infricosatori. Pur si simluu uiitandu-ma am incremenit, iar nimeni din sala de clasa nu il mai vedea, apoi a intrat in mine. Incepand cu dimineata in care m-am trezit si inca 3 satamani de atunci am suferit de o gripa cumplita, fara sa imi scada temeratura sub 38 de grade in aceasta perioada.

Este ciudat, a actionat atat de repede, incat nu am mai apucat sa fac nimic. Privirea aia m-a facut sa inghet, si acum ma trec fiorii cand ma gandesc...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Crucea de la gat colaps Generalitati 14 02.03.2014 23:59:31
Crucea Sf. Apostol Petru vs. crucea satanica camy_d Sfintii Apostoli Petru si Pavel 19 14.04.2011 04:23:25
Crucea Ioana-Andreea Secte si culte 70 13.01.2011 19:58:47
crucea celtica oncioiu Generalitati 4 14.10.2010 11:11:57