Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 14.04.2010, 13:30:17
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
inteleg ca mergem inapoi pana la maimuta. Cine a dorit sa schimbe maimuta in om? I-a venit asa, deodata?
Stimabilu' de Darwin...
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #102  
Vechi 14.04.2010, 13:32:27
topcat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
inteleg ca mergem inapoi pana la maimuta. Cine a dorit sa schimbe maimuta in om? I-a venit asa, deodata?
Ar trebui mers pina la aparitia primei molecule replicante. Care s-a transformat cu timpul in gena umana. Nu pentru ca i-a venit asa dintr-o data ci pentru ca in decursul replicarii apar erori.
Reply With Quote
  #103  
Vechi 14.04.2010, 13:34:56
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de topcat Vezi mesajul
Ar trebui mers pina la aparitia primei molecule replicante. Care s-a transformat cu timpul in gena umana. Nu pentru ca i-a venit asa dintr-o data ci pentru ca in decursul replicarii apar erori.
Da, da, ca'n stargate replicatii dragii de ei...mai bine mergem inapoi pan' la marele-bang(ladesh)...
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #104  
Vechi 14.04.2010, 13:39:52
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
inteleg ca mergem inapoi pana la maimuta. Cine a dorit sa schimbe maimuta in om? I-a venit asa, deodata?
Cine a zis ca mergem inapoi la maimuta?
Cine a zis ca schimbarile au avut loc deodata?
Reply With Quote
  #105  
Vechi 14.04.2010, 13:56:36
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
Cine a zis ca mergem inapoi la maimuta?
Cine a zis ca schimbarile au avut loc deodata?
Mi se pare ca te fofilezi...

Citat:
Ar trebui mers pina la aparitia primei molecule replicante. Care s-a transformat cu timpul in gena umana. Nu pentru ca i-a venit asa dintr-o data ci pentru ca in decursul replicarii apar erori.
Cine a facut sa apara erorile?
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #106  
Vechi 14.04.2010, 14:08:56
Lavrentiu's Avatar
Lavrentiu Lavrentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.09.2005
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 790
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
inteleg ca mergem inapoi pana la maimuta. Cine a dorit sa schimbe maimuta in om? I-a venit asa, deodata?
Era unu care acum nu mai e. Pe el il deranja faptul ca maimutele aveau 24 de perechi de cromozomi.

Drept urmare, a decis sa le forteze sa treaca pe "stilul nou", de 23 de perechi de cromozomi.

Doua dintre ele au ales si - in acelasi timp - au dobandit ca prin farmec o pereche de cromozomi in minus.

Celelalte (infinit minus 2) au ramas pe stilul vechi, anatemizandu-le pe cele doua care acum se numesc oameni.

Nota: Acum a trecut mult timp. Nu se mai stie exact cine ce a vrut si cine ce a decis. In mod cert, nu putem dovedi nimic, pentru ca nu mai e nimic de cercetat.

Nota 2: Cine nu e de acord e retrograd si fanatic religios. Mai bine era lui sa fi fost maimuta.

Nota 3: Textul de mai sus e un pamflet si va fi tratat ca atare.
Reply With Quote
  #107  
Vechi 14.04.2010, 14:11:02
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Arrow

Citat:
În prealabil postat de topcat Vezi mesajul
Ar trebui mers pina la aparitia primei molecule replicante. Care s-a transformat cu timpul in gena umana. Nu pentru ca i-a venit asa dintr-o data ci pentru ca in decursul replicarii apar erori.
ai vazut "live" procesu' cu moalecorcodusele replicante sau l-ai vazut in reluare la vreo televiziune extraterestra care transmite live de 10 miliarde de ani si poate aveau o camera web si pe pamant ? stii stiinta se bazeaza pe chestii dovedite in laborator , microscoape ....chestii d'astea . de povestile SF se ocupa amatorii care isi pun halat si cred ca halatu ' ii face oameni de stiinta...
vezi nu confunda faptul ca un medicament vindeca o boala(provocand alta ,dar asta e din alt film) cu scenariile SF ale ALTOR pacalici .
__________________
https://youtu.be/mvZARLkQmLk
Reply With Quote
  #108  
Vechi 14.04.2010, 14:16:35
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lavrentiu Vezi mesajul
Era unu care acum nu mai e. Pe el il deranja faptul ca maimutele aveau 24 de perechi de cromozomi.

Drept urmare, a decis sa le forteze sa treaca pe "stilul nou", de 23 de perechi de cromozomi.

Doua dintre ele au ales si - in acelasi timp - au dobandit ca prin farmec o pereche de cromozomi in minus.

Celelalte (infinit minus 2) au ramas pe stilul vechi, anatemizandu-le pe cele doua care acum se numesc oameni.

Nota: Acum a trecut mult timp. Nu se mai stie exact cine ce a vrut si cine ce a decis. In mod cert, nu putem dovedi nimic, pentru ca nu mai e nimic de cercetat.
:)))

Citat:
În prealabil postat de Lavrentiu Vezi mesajul
Nota 2: Cine nu e de acord e retrograd si fanatic religios. Mai bine era lui sa fi fost maimuta.
Asta e vechea patima a mandriei si razvratirii. Creatura refuza sa-si mai recunoasca Creatorul pentru a nu mai da socoteala nimanui de faptele ei. Si chiar functioneaza smecheria... dar un timp foarte scurt, doar pana cand testul vietii ia sfarsit.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #109  
Vechi 14.04.2010, 14:46:41
topcat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Cine a facut sa apara erorile?
Erorile sint erori din punctul de vedere al replicatorului (daca acesta ar avea un punct de vedere). Ele, altfel, sint ceva normal si firesc.
Probabil vrei sa ajungi la intrebarea cu cine a creat universul cu legile sale...
Reply With Quote
  #110  
Vechi 14.04.2010, 14:51:46
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de topcat Vezi mesajul
Erorile sint erori din punctul de vedere al replicatorului (daca acesta ar avea un punct de vedere). Ele, altfel, sint ceva normal si firesc.
Probabil vrei sa ajungi la intrebarea cu cine a creat universul cu legile sale...
Deci daca erorile nu sunt erori ci sunt ceva normal, cine le-a programat sa apara? Si cine a hotarat ca sunt normale?
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Multumesc din suflet celor care imi sunt alaturi! andrutza151 Umanitare 2 03.02.2011 21:53:17
Care este rostul pe pamant a celor necasatoriti si a celor fara copii? sophia Nunta 52 18.10.2010 12:02:02
Am niste ganduri care vin de la necurat cred annajanette Generalitati 29 06.08.2010 10:31:45
Topic pentru cei care cred ca implantul este SEMNUL IT Stiri, actualitati, anunturi 215 04.03.2009 16:10:55
multumesc tuturor celor care mi-au raspuns Dorotheea Maslul 6 09.03.2007 15:41:32