Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #261  
Vechi 22.04.2024, 12:14:37
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
https://www.facebook.com/claudiutarz...csP3Z65mxqq6Rl

Institutul la care face referire Claudiu Târziu este Elie Wiesel.
Cumva institutul respectiv l-a „împins” și pe Simion, stăpînul politic al lui Claudiță târziul, să facă promisiuni și chiar publice că are pregătite deja sau pregătește proiecte de legi de natură să faciliteze o invazie practic a sute de mii de cetățeni ai statului Israel în România și care să primească cetățenie, cu alte cuvinte, să devină stăpîni „la casa lor”? Cumva tot institutul respectiv îl „forțează” pe Târziu să tacă într-o complicitate din ce în ce mai flagrantă asupra acestor fapte ale lui Georgică „ȚEPARUL”?

Deci ce vor să insinueze „întârziații” politicii din România, că o astfel de invazie, de potențială strămutare și luare a „țării lor” „în stăpînire” de către aproape un milion de așkenazi (hazaro-evrei, cum li se mai zice), vor duce la „mîntuirea” de astfel de reguli, de legi? Păi o minimă rezonabilitate ne-ar face să înțelegem că scenariul „întârziaților” Georgică și Claudiță, pe lîngă faptul că este total împotriva intereselor, drepturilor, Constituției și legilor românești (fiind și o speță în care înalta procuratură ar fi trebuit de mult să se autosesizeze și să cerceteze faptele acestor impostori care probabil se cred actori în filme cu „spioni”), ar fi INCALCULABIL MAI GRAV chiar și decât scenariul în care am ajuns în timp și la ora actuală, adică astfel de legi și aplicarea lor ar fi mult mai dure și mai multe decât sînt la ora actuală, asta ca să nu mai amintim că prin sec. XIX așkenazii deveniseră chiar majoritari în unele orașe ale României, în special în regiunea Moldovei, iar Eminescu și probabil că nu doar el a scos în evidență date statistice care dovedeau procese paralele de scădere demografică a românilor și creștere demografică a așkenazilor (parțial, e adevărat, pe baza acelei „imigrații” / invazii ilegale și în număr mare a așkenazilor pe teritoriul României).

Deci ce vrea să spună Claudiță, că are el o „variantă mai bună” pentru înlocuirea populației românești? Eu cred că Georgică și Claudiță, și mulți alții „din siajul lor”, au probleme foarte mari de înțelegere și de raportare la realitate.
Reply With Quote
  #262  
Vechi 22.04.2024, 18:16:55
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.562
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul

Deci ce vrea să spună Claudiță, că are el o „variantă mai bună” pentru înlocuirea populației românești? Eu cred că Georgică și Claudiță, și mulți alții „din siajul lor”, au probleme foarte mari de înțelegere și de raportare la realitate.
Nu prea se intelege aici:
Varianta mai buna la ce fel de populatii?: din Bangladej, Calcutta, africane, acestia venind doar cu palma in fund si familii numeroase, pe cind izraelinienii cu milioane de euro dupa ei pe care ii vor injecta in economia tarii?
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
politica, stiri