Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 08.06.2011, 11:44:11
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adrianmihaih Vezi mesajul
orice mi-as dorii in viata parca totul e in zadar,orice as face primesc raspunsuri negative la toate rugaciunile mele.mai exista vreo sansa si pentru mine?ma intreb ,oare dumnezeu e orb sau ma uraste.tot ce as vrea e sa ies si eu la lumina sa ma bucur de viata!iubitilor:ma urasc ca m-am nascut si nu imi doresc decat moarte.ajutati-ma daca puteti!
Ce ai cerut mai exact?
Reply With Quote
  #12  
Vechi 11.06.2011, 22:09:42
Arrasel
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Cui te rogi?

Vezi tu draga prietene, depinde cui te rogi. Te indemna o don'soara 'colea sa spui niste rugaciuni la maica Domnului. Problema e ca ea nu te aude. Si daca ajungi sa te inchini creatiei in locul Creatorului, faci exact ce vrea satan. Diavolu a fost cel mai tare inger din cer si mana dreapta a Lui Dumnezeu. El stie cum merg lucrurile. Stie Biblia mai bine ca noi! Roaga-te Domnului si numai Lui! David nu s-a rugat niciodata lu Avraam sau Iacov desi erau mai tari decat toti sfintii de acu 100 de ani. Dumnezeu uneori nu raspunde ca sa vada cat il iubesti. Ce credinta ai? Una cazuta intre spini, la marginea drumului sau pe pamant bun? Nu uita ca Domnul e in control si El e acelasi si cand esti pe stanca si cand esti jos! Noi avem pret in ochii Lui pt ceea ce e El, nu pt ceea ce suntem noi! Voia Lui pt noi este .. sa ne luam ferrari? sa fim frumosi? NU! Voia Lui e sfintirea noastra!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 11.06.2011, 22:16:08
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Arrasel Vezi mesajul
Vezi tu draga prietene, depinde cui te rogi. Te indemna o don'soara 'colea sa spui niste rugaciuni la maica Domnului. Problema e ca ea nu te aude.
Dragule, nu vreau sa te afli mai tarziu in fata faptului implinit, sa o vezi pe Maica Domnului (cu "M" mare) ca te dojeneste pentru vorbele astea.
Ea mijloceste in fiecare moment pentru crestini.

Deci te rog, termina cu porcariile astea.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sansa pentru Stefania horatiu.miron Umanitare 3 23.11.2011 09:44:51
Exista vreo rudenie valida in cazul asta? alex5100 Nunta 1 22.11.2011 19:50:13
Dati o sansa Alexandrei! arodica Umanitare 3 23.10.2011 23:20:44
Sansa la viata pentru fetita mea anafloriana Umanitare 2 02.07.2010 13:48:06
Are 2 anisori si o singura sansa! mihaela_p Umanitare 7 28.05.2007 18:32:13