Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #10  
Vechi 20.09.2010, 00:09:49
Bast-et Bast-et is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2010
Mesaje: 350
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Bast-et
Implicit

Diferenta dintre teoria creationista si cea evolutionista este ca prima nu are dovezi.
Multi mi-au spus ca biblia in intregimea sa, este o carte religioasa, nu are de a face cu istorie, geografie, stiinte, fizica etc. Ca atare, trebuie sa ramana in limitele materiei sale, nu sa-si bage coada in argumente unde nu satisface cerintele solicitate, precum dovezi stiintifice.

Credeti in creationism, este treaba voastra, dar nu-mi veniti mie sa-mi declarati evolutionismul ca fiind falsa, nu demostrati decat ignoranta voastra in materie si lipsa de informatie.
Evolutionismul va pune in fata scheletre de hominizi, de dinozauri, de scoici aduse din munte de valoare de milioane de ani. Si voi strambati nasul la ele, ca deh, nu-s vere. Da voi ce dovezi aduceti? Da macar scheletru lui adam sau lu eva, un scheletru de un om care a trait 300-600 de ani, cum scrie mare pe biblie. Lei si tigri vegetariani, insecte cu 4 picioare. Daca creationismul se baseaza in a nega teorii stiintifice asa la nimereala, atunci ati ajuns chiar rau.
__________________
But I am not a slave to a God, that doesn't exist
And I'm not a slave to a world, that doesn't give a sh*t
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Evolutionismul-religia care pregateste venirea antihristului! flying Teologie si Stiinta 1589 28.07.2020 23:49:47
O facatorie maghiara C-tin Stiri, actualitati, anunturi 58 07.12.2013 20:08:07
evolutionismul compromis padrevicentiu Generalitati 476 23.09.2013 03:54:06
De ce evolutionismul teist este o erezie? nadut Teologie si Stiinta 372 27.11.2012 12:41:07