Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1751  
Vechi 29.06.2021, 14:33:38
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Bai bombita teologica.


Trambitele sunt adunatura de demonizati o parte din ei. Sunt ABSOLUT TOTI discutabili.



Daca nu sunt sfinti in 1923 trebuia Dumnezeu sa le dea in"anul ala"??? Te duce mintea pana la vcul din curtea gradinii.

Bai bomba teologica ce esti sute de ani trebuiau marturisite si nu diar "in anul ala".

Bomba teologica, numele Maicii Domnului e folosita in multe inselari. Aperi ca boul o inselare groaznica.

Dupa tine 1925 si tot ce zboara in aer e "semn apocaliptic". Tu oricum consumi orice rahat de pe jos a fi teologie pura.

Dupa ce a jucat rolul ala bine s-a dus la prostituaate si si-a facut viata praf. Asa ca gura mica.
Reply With Quote
  #1752  
Vechi 29.06.2021, 14:52:21
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai bombita teologica.
Bai Vulcana Bai! Ce tot vrei?
Citat:
Trambitele sunt adunatura de demonizati o parte din ei. Sunt ABSOLUT TOTI discutabili.
”Buna” poanta!

Citat:
Daca nu sunt sfinti in 1923 trebuia Dumnezeu sa le dea in"anul ala"??? Te duce mintea pana la vcul din curtea gradinii.
Ce ma? Ce tot trombonesti? Care sunt sfintii din ultima 100 de ani care te-au informat ca la Fatima sau la Medjordje sunt inselari?

Citat:
Bai bomba teologica ce esti sute de ani trebuiau marturisite si nu diar "in anul ala".
Pai e marturisita Apocalipsa de 2000 de ani si tu esti cel ce o desfintezi!

Citat:
Bomba teologica, numele Maicii Domnului e folosita in multe inselari. Aperi ca boul o inselare groaznica.
Care e inselarea? Mint cei ce au asistat la minune? Mint cei 3 copii care s-au inverzit? TU MINTI! Martorii marturisesc ce au auzit si au vazut! TU MINTI! Si ai tupeul sa spui tot felul de grozavii de parca ai stii tu de la sfinti sau de la Duhul Sfant! Nu stii ci MINTI cu tupeu maxim!

Citat:
Dupa tine 1925 si tot ce zboara in aer e "semn apocaliptic". Tu oricum consumi orice rahat de pe jos a fi teologie pura.
Sfanta Cruce de Lumina de pe CER e rahat? Pai asa am obtinut pe vremea lui Constantin dreptul de a ne manifesta Credinta Crestina!

Nu e semn Apocaliptic sf. Cruce?

Citat:
Dupa ce a jucat rolul ala bine s-a dus la prostituaate si si-a facut viata praf. Asa ca gura mica.
Despre cine vorbesti bai caricatura ascunsa sub icoana sf. Grigorie Palamas? Despre Maica Domnului? Despre Fecioara Muntelui Carmel? Despre cine spui asa ceva? Sa te ierte Dumnezeu si Maica Domnului ca e clar ca esti un iresponsabil ce moare cu dreptatea-procesomana in brate mergand pana in panzele albe. Decat sa-si constate trufia si demonul mitei minciunii maririi de sine mai bine moare cu oricine de gat exact ca talibanii kamikaze care se imbraca pe dedesubt cu trotil si se detoneaza intre ortodocsi sau intre crestini.

Iata deci ca tu esti sectarul. Asa fac toti neoprotestantii, o batjocuresc pe psf. Fecioara socotind-o o femeie obijnuita. Iata ca tu esti mai jos de ei prin ce ai scris! Sa te mustre pe tine Domnul!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.06.2021 at 14:56:01.
Reply With Quote
  #1753  
Vechi 29.06.2021, 15:06:46
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Hai valea la spital de unde ai iesit, vezi ca te cauta.

Si la nip si la 9. Vezi ca s-a dat prin sistemul de anunt general ca un sectar periculos a scapat de la 9, nu oi fi tu ala?

Vezi ca esti prin sant sectare, visezi la sfinti si sfintenie si halucinezi.

Ia-ti tratamentul


Crucea care apare pe cer nu e semn sa fie interpretat de toti nebunii.
Si multi nebuni si-au afcut cruci pe cer.
Si daca apare o cruce pe cer intamplator nu teiei dupa toti nebunii de pe forumuri care fac nebunii.
Ca Hristos nu trimite crucea pentru toti nebunii sa innebuneasca mai tare, asa cum faci tu
Si nu te iei dupa toti nebunii care cred in Fatima si alte prostii - alea sunt inselari.

Dracul pozeaza in ce vrea el si in Hristos si in Maica Domnului si doar tampitii ca tine nu vad decat un nume dar nu inteeg ca e diavolul deghizat..

Bai sectare, esti cu mintea incetosata si nu mai vezi nimic curat.


Si ii vezi imediat cum decoleaza cum umbal cu "Hristos-Cuvantul" cu "noi revelatii" cu secte cu noi invataturi cu "vine apocalipsa", hai sa mergem la secta X, e mai bine la X, Biserica greseste.

Tu esti ca Arie. Ce facea Arie in nebunia lui faci tu. Ca hulesti Biserica si esti nebun in ce faci.

Last edited by gpalama; 29.06.2021 at 15:13:29.
Reply With Quote
  #1754  
Vechi 29.06.2021, 15:13:00
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Hai valea la spital de unde ai iesit, vezi ca te cauta.

Si la nip si la 9. Vezi ca s-a dat prin sistemul de anunt general ca un sectar periculos a scapat de la 9, nu oi fi tu ala?

Vezi ca esti prin sant sectare, visezi la sfinti si sfintenie si halucinezi.

Ia-ti tratamentul


Crucea care apare pe cer nu e semn sa fie interpretat de toti nebunii.
Si multi nebuni si-au afcut cruci pe cer.
Si daca apare o cruce pe cer intamplator nu teiei dupa toti nebunii de pe forumuri care fac nebunii.
Si nu te iei dupa toti nebunii care cred in Fatima si alte prostii - alea sunt inselari.

Dracul pozeaza in ce vrea el si in Hristos si in Maica Domnului si doar tampitii ca tine nu vad decat un nume dar nu inteeg ca e diavolul deghizat..

Bai sectare, esti cu mintea incetosata si nu mai vezi nimic curat.
Io vad ca tu esti diavolul deghizat in sf. Grigorie Palamas. Se vede dupa fapte, dupa hule! Sfanta Cruce de pe Cer pentru tine e rahat, la Fatima si Medjorgje desi se afirmau lucruri bune si frumoase, se faceau minuni si credinciosii credeau, in copii, in Fecioare... tu sustii ca sunt desfranate si mergeau apoi in bordel.

Tu esti mai tare ca oricine, zici tuturor: hai sa credem in minciunile proprii si sa hulim batandu-ne in piept ca aparam tara de... de... de Dumnezeu.

Stii tu de la cine sunt minunile respective? Nu stii dar iata esti sigur, infailibil in mitomania si trufia ta.
Daca nu stii atunci taci si nu mai minti ca stii!

Nu ti-e clar ca esti un mitoman? Nu ti-e clar ca tu esti evadatul de la spitalul 6? Nu ti-e clar ca tu esti diavolul travestit?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.06.2021 at 15:16:25.
Reply With Quote
  #1755  
Vechi 29.06.2021, 15:52:02
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Rahat sunt aia care vad ceva si apoi halucineaza.

Moronceii. Aia ca tine.

Vedeti un rahatel pe strada si hop gasiti vreo ezplicatie sfanta.

Asa e cu Verginicasi cu demonizatii de la.voi.

Sectare tu nu stii clar sa le aduni si o faci pe desteptul camd esti prost.

Esti doar un prostovan bagat in seama pe undeva caruia i s-a urcat la cap.

Dar vezi cand intri pe forum te iau toti la esneala de prost ce esti.

Nu am hulit cele sfinte ci nwbunik care nu le inteleg.

Mai citeste ce .zis.

Daca faci crize pe.forum nu este ca esti sanatos este ca ai luato pe coclauri si iti zice unul clar asta.
Reply With Quote
  #1756  
Vechi 29.06.2021, 16:42:58
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Rahat sunt aia care vad ceva si apoi halucineaza.

Moronceii. Aia ca tine.

Vedeti un rahatel pe strada si hop gasiti vreo ezplicatie sfanta.

Asa e cu Verginicasi cu demonizatii de la.voi.

Sectare tu nu stii clar sa le aduni si o faci pe desteptul camd esti prost.

Esti doar un prostovan bagat in seama pe undeva caruia i s-a urcat la cap.

Dar vezi cand intri pe forum te iau toti la esneala de prost ce esti.

Nu am hulit cele sfinte ci nwbunik care nu le inteleg.

Mai citeste ce .zis.

Daca faci crize pe.forum nu este ca esti sanatos este ca ai luato pe coclauri si iti zice unul clar asta.
Baaliverne!

Vezi ca sunt pe aici ”ortodocsi” care te cred... vai de capul lor!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #1757  
Vechi 29.06.2021, 16:57:32
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Baaliverne!

Vezi ca sunt pe aici ”ortodocsi” care te cred... vai de capul lor!
Negationst conspirationst ignorat cu state grele.

Moronco Cuferitorul!!!
Reply With Quote
  #1758  
Vechi 29.06.2021, 17:47:28
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.264
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Negationst conspirationst ignorat cu state grele.

Moronco Cuferitorul!!!
Bai Soleiman Magnificool... care te lauzi si te bati in pipt cu ceilalti doi magi raspopiti, Baiazid si Sinan pasha, chiar nu pricepi ca tu esti cel ce negi si care nu credeti in Cele 7 Tr.Ap. si in Hristos-Cuvantul?

De ce o dai la intors?

Nu conspir. Ti-am dat mereu linkul. Am fost, am vizitat, am participat, cred, toate manastirile ridicate de Cele 7 Tr.Ap. pot fi cercetate. Ucenicii pot fi cautati, se poate sta de vorba cu ei. Toate marturiile sutelor de mii de oameni pot fi cititie.

Tu negi evidenta, marturiile si nu vrei nicicum sa crezi dar nu vrei nici pe altii sa-i lasi sa creada! Deci te rog nu ma confunda cu tine!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.06.2021 at 17:50:48.
Reply With Quote
  #1759  
Vechi 29.06.2021, 18:14:53
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Moronco Cuferitorul de nipisme.

Un ratacit in lume.

Ai participat la propria ta cadere, ducandu-te unde a pus samanta dracul.

Ai participat peste tot unde semana dracul la nebuni.

Asa ca ai crescut din samanta diavolului nu din samanta Bisericii.

Pentru ca nu te duce prea mult capul, de asta.

Tu ai zis-o...

Last edited by gpalama; 30.06.2021 at 10:01:19.
Reply With Quote
  #1760  
Vechi 03.07.2021, 14:40:24
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Esti foarte grav si serios.

Prea serios.

Vad ca iti pui toata viata in virgule si semne de punctuatie.

Cred ca tu ar trebui sa te deconectezi putin de la... numaratul virgulelor. Arata ca esti prea "cuplat".

Ti-am raspuns partial nu cred ca ai fost tu atent. Poate numarai virgule intre timp.

Cred ca si Moroncel si tu aveti ceva defecte nu am gasit nici un nipist pe o linie normala. Ala cu teoriile si abutelile tu cu virgulele. Cred ca e conditie de intrare in nip sa ai vreo obsesie in vreo directie.
Ăsta-i răspunsul? Ăsta de mai jos?

Citat:
În prealabil postat de gpalama
Ai un defect profesional vrei sa poti numara toate virgulele. Spor, poti sa iti dedici toata viata numararii virgulelor

Daca viata ta si dreptatea ta sta in cat de corect sunt pise virgulele mele atunci spor la a-ti scoate praful din ochi.

Legat de minciuni si defaimari cred ca Moroncelul este contribuitorul #1 al forumului pe tema halucinatii nebunie sectarism paranoia si visare mistica. Un caz patologic sustinut furibund de o persoana cu probleme, dereglat recunoscut de mai multi de pe forum.

Asa ca esti in barca lui Moroncel, asuma-ti oala de noapte pe care colegul tau o plimba si o impartaseste din belsug pe toate threadurile.

Pentru ca invatatura lui este si a ta si e doar un continut din oala de noapte numita nip.

Lasa-ma cu textele vezi-ti de barnele din ochii tai. De toxicitatea amicului tau si a pozitiei tale. E cu mult mai grava decat toata lista mea de virgule lipsa. Verifica-ti te rog barna din ochi.

Iar asta cu Duhul Sfant, daca la voi teollgia e facuta de toate babele online si e postata de teoloaga "lelita nu stiu cum" atunci va meritati ce lasati in urma confuzie si mizerie.

Dar si asa nu e gresit ce s-a zis acolo ca sunt in opera voastra "dogmatica" suficiente nebunii incat sa fiti mai rai decat arienii.
Ți-am artătat mai sus că textul (luat de pe Blogul unui transgender) citat de tine, după ce l-am curățat de mizeriile adăugate de cel rău, e bun și poți să-ți dai seama citindu-l că este unul duhovnicesc care respecta dogmele ortodoxiei. Ca să poți crede asta trebuie doar să citești respectând limba română. Așa poți să-ți dai seama că e proorocie și să ști cine minte și pentru ce.

Văd că discutând cu mine, aluneci în discuții și cu ”Moroncel” (numai tu ști despre cine vorbești, nu există vreun user Moroncel) și apoi discuți cu noi toți cei ce respectăm limba română, ne spui că noi numărăm virgulele și că suntem sectari uitând că tu ai dat citatul respectiv.

A fost odată ca niciodată un copil ce nu știa să citească și să scrie românește și credea că dacă va învăța să scrie și să citească va muri. Nu știa decât două litere, D de la dogme și S de la sectari. L-a păcălit un transgender că el știe citi și scrie cel mai bine și copilul a crezut. Așa a ajuns SaDick!
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 03.07.2021 at 14:43:32.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare