Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.08.2009, 21:50:32
malmo malmo is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.11.2006
Mesaje: 31
Arrow Viitorul omenirii si Pamintului 2009 – 2021 (I)

Viitorul omenirii si Pamintului 2009 – 2021

ARYANA HAVAH

Viața pe Pământ...
încotro?


Motto



„Timpurile se schimbă,


iar noi ne schimbăm împreună cu ele.”


(„Tempora mutantur, et nos mutamur in illis”)


Împăratul Lothar I (795-885)


... bucăți prezentate dintr-un prezumtiv viitor al planetei,

...fiind vorba de viziuni ele nu au caracter sută la sută predicativ. Ele vorbesc despre o posibilă evoluție a umanității pe o perioadă cuprinsă între anii 2009-2021, însă după cum știm cu toții, viitorul este încă deschis. Noi suntem artizanii schimbărilor, avem potențele Creatorului și dacă credința noastră ar fi cât o boabă de muștar, am putea muta munții.


Scriitorul face precizarea cacă ceea ce relateza poate fi considerat o ipoteză, o cale pe care cei prezenți acum pe Terra este foarte posibil să pășesca.

„Informațiile, la nivel global, pot părea șocante, dar simt că ele au ajuns la noi fie spre a ne pregăti, fie spre a încerca să ne trezească diini această letargie toxică și dăunătoare. Eu cred cu toată convingerea că Gaia are nevoie de ajutor. Haideți ca începând de astăzi să ne propunem să fim mai buni, mai înțelepți, mai îngăduitori, mai plini de lumină.

Haideți să încetăm această vendetă și să înțelegem că nimeni nu are nimic cu noi și că la rândul nostru nu trebuie să avem nimic cu nimeni. Noi suntem aici spre a învăța lecția Omeniei, spre a demonstra că suntem Oameni și mai presus de toate trebuie să înțelegem că suntem fii și fiice de Dumnezeu. Raiul este la îndemâna noastră, este în noi, în inimile noastre. Trebuie doar să vrem să îl materializăm, să îl transpunem în realitate.”
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nimeni nu poate sti sfarsitul omenirii ? nesperatu Generalitati 10 29.12.2012 14:16:57
Va rog din tot sufletul sa va rugati pt sanatatea si viitorul meu andrutza151 Generalitati 12 14.11.2011 10:00:59
Viitorul meu sot si prietena mea eudiana Nunta 67 11.06.2011 02:33:24
cum vedeti viitorul? iulyaan Generalitati 18 13.05.2011 10:51:33
Un mod propriu omenirii Rodica50 Generalitati 18 12.12.2010 22:41:25