Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.03.2011, 09:22:12
eudiana eudiana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.01.2010
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 18
Implicit Viitorul meu sot si prietena mea

Salut! Ceea ce o sa cititi nu e deloc placut dar din pacate e adevarat ... O Prietena si viitorul meu sot cu care am planuit sa ne casatorim in mai au avut sau inca mai exista o legatura intre ei ! Nu stiu ce a fost sau ce e intre ei dar cateva persoane mi-au spus sa fiu f atenta ! Inca nu am spus nimanui nimic , ieri am aflat , m-am rugat la Dumnezeu sa ma linisteasca sa pot avea o discutie cu viitorul sot.... Tensiunea e maxima.... Nu stiu ce sa fac ....
Reply With Quote
  #2  
Vechi 13.03.2011, 13:15:05
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Parerea mea..

Citat:
În prealabil postat de eudiana Vezi mesajul
Salut! Ceea ce o sa cititi nu e deloc placut dar din pacate e adevarat ... O Prietena si viitorul meu sot cu care am planuit sa ne casatorim in mai au avut sau inca mai exista o legatura intre ei ! Nu stiu ce a fost sau ce e intre ei dar cateva persoane mi-au spus sa fiu f atenta ! Inca nu am spus nimanui nimic , ieri am aflat , m-am rugat la Dumnezeu sa ma linisteasca sa pot avea o discutie cu viitorul sot.... Tensiunea e maxima.... Nu stiu ce sa fac ....
Ce poti face decat sa afli adevarul? Daca intre prietena ta si viitorul tau sot exista mai mult decat o amicitie,nu te mai mariti cu el.Simplu! Mai bine plangi acum siroaie decat sa plangi o viata fluvii de lacrimi..
Reply With Quote
  #3  
Vechi 13.03.2011, 13:15:15
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Cred ca e bine sa ai o discutie si cu "prietena" ta... Sau cu amandoi deodata.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 13.03.2011, 14:50:23
eudiana eudiana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.01.2010
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 18
Implicit

Trebuie sa am o disvutie f serioasa cu viitorul sot. Noi mergem la biserica, ne spovedim si ne-am si facut rugaciunea de binecuvantare ba mai mult am hotarat sa nu mai cadem in desfranare pana la momentul cununiei religioasecare va fi in 2 luni ....
Reply With Quote
  #5  
Vechi 13.03.2011, 16:55:02
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

E plina lumea de specimene de acest gen. Alegeti si voi (fetelor) un baiat mai calumea...

PS lasa discutiile,mai bine fa-te ca nu stii nimic si incearca sa afli mai multe. Daca incerci sa-i abordezi intr-o discutie pe fiecare ce rezolvi? Evident ca nu or sa recunoasca nimic (te mai dai si de gol ca stii). Barbatii gandesc in urmatorul fel: "Nu recunosc nimic! Poa' sa ma prinda si cu ea in pat: nu am fost eu!" Simplu. Asa ca mai bine cerceteaza mai bine. Daca vei descoperi ceva concret,da-i papucii si gata. Daca nu,atunci sa fiti fericiti
Reply With Quote
  #6  
Vechi 13.03.2011, 17:53:41
vultur77's Avatar
vultur77 vultur77 is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.11.2010
Locație: Maramures
Religia: Ortodox
Mesaje: 99
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru vultur77
Implicit

Daca cei doi au o relatie,ar fi bine sa afli inainte sa te casatoresti,dar daca ii intrebi pe ei cu siguranta o sa nege amandoi si in felul acesta nu rezolvi nimic,ba mai mult o sa ii faci sa fie mai atenti pe viitor.Eu as avea o metoda care ar putea sa te ajute,dar asta presupune sa faci putin pe spioana si nu stiu daca este corect crestineste sa iti spun ce sa faci,dar daca tu crezi si ai ceva argumente ca cei doi te inseala,atunci m-as ''risca''sa iti spun.


As vrea sa stiu cam ce ai face daca ai afla ca cei doi te inseala,caci, hmmm ma pui intr-o situatie cam complicata pt.mine, si am o retinere sa ma implic in vietile altor oameni mai ales ca, daca se adevereste ceea ce banuiesti,si viata ta va lua o intorsatura cam urata,iar eu voi fi implicat si in cazul acesta s-ar putea sA fac un bine care sa se termine rau.

Stii,ADEVARUL doare cam prea tare cateodata si dupa ce il aflam,ne-am fi dorit sa nu-l fi aflat,dar nici sa te casatoresti cu un sot care ti-ar pangarii casa,nu e tocmai indicat.

Persoanele care te-au avertizat sunt de incredere,adica poti sa fi cat de cat sigura ca nu au alt interes sa va desparta? VOI DOI aveti acelasi duhovnic?Crezi ca viitorul tau sot ar fii in stare sa minta duhovnicul?


RASPUNDE-MI AICI SAU PE PRIVAT,UNDE VREI .
__________________
Caci trei sunt care marturisesc in cer:Tatal,Cuvantul si Sfantul Duh,si Acestia trei UNA sunt.http://www.youtube.com/watch?v=eAQhw...eature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=7ERVv...eature=related
Reply With Quote
  #7  
Vechi 13.03.2011, 20:30:34
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Da, e posibil sa nege daca il intrebi, dar eu cred ca poti sa il "citesti", sa iti dai seama dupa reactia lui daca minte, daca intr-adevar e ceva sau nu.
__________________
"Daca cineva mi-ar fi dovedit ca Hristos sta in afara adevarului, si daca in realitate adevarul ar sta in afara de Hristos,atunci as prefera sa fiu cu Hristos si nu cu adevarul" (Dostoievski)

"Daca Dumnezeu nu exista atunci totul este permis" (tot Dostoievski)
Reply With Quote
  #8  
Vechi 13.03.2011, 20:37:21
eudiana eudiana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.01.2010
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 18
Implicit

Amandoi ar nega ! Privesc partea buna a problemei .... Inca pot da inapoi...sau facut o gramada de prgatiri dar eu sunt mai importanta decat toate! Vom avea in viitor acelasi duhovnic ! A fost de acord sa ne casatoreasca religios mai repede ... Nu zicea ca e de acord daca mirosea ceva.... Sunt f multe in capul meu .... Nu stiu ce sa fac si cum sa fac dar nu vreau saiau o decizie pripitaca apoi sa regret!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 13.03.2011, 20:40:01
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eudiana Vezi mesajul
Trebuie sa am o disvutie f serioasa cu viitorul sot. Noi mergem la biserica, ne spovedim si ne-am si facut rugaciunea de binecuvantare ba mai mult am hotarat sa nu mai cadem in desfranare pana la momentul cununiei religioasecare va fi in 2 luni ....
Draga mea, daca iti pune coarne, n-o sa recunoasca nici daca-l picuri cu ceara!!
Incearca sa afli adevarul altcumva.
Acum depinde si de tine.Am vazut destule femei slabe,care credeau ca lumea se termina cu acel barbat si care in loc sa afle adevarul, au preferat sa fie mintite mai departe.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 13.03.2011, 21:32:58
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Nu stiu ce o sa faci,doar anticipez ca o sa amini totul,pina te convingi cumva de adevar.Caci daca de la inceput pleci cu neincredere,ce va fi pe urma?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog din tot sufletul sa va rugati pt sanatatea si viitorul meu andrutza151 Generalitati 12 14.11.2011 10:00:59
cum vedeti viitorul? iulyaan Generalitati 18 13.05.2011 10:51:33
Va rog din tot sufletul sa va rugati pt sanatatea si viitorul meu andrutza151 Umanitare 2 02.02.2011 11:23:38
Viitorul FOARTE apropiat al Occidentului andreicozia Generalitati 25 25.02.2010 23:15:14
Viitorul omenirii si Pamintului 2009 – 2021 (I) malmo Stiri, actualitati, anunturi 14 26.08.2009 01:45:33