Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #7  
Vechi 27.04.2023, 20:01:20
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 400
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
L-ai crezut pe el (care ”stie” nu stiu de la cine) si nu pe mine care stiu ce vorbesc fiindca am cercetat indelung si am primit acest mare dar de la Dumnezeu, neavand vreun merit ci de mila, m-a iertat, m-a miluit. Nu te-ai documentat, n-ai studiat, n-ai cercetat insa vad ca te lasi dus de val, intrand in siajul sevrajului trufiei si vicleniei unor ”stiutori”, nu dam nume, care nu vor sa creada si in Cuvant. NIP nu-s neoprotestanti, nu-s sectanti ci sunt ucenicii Celor 7 Trambite Apocaliptice alese de Dumnezeu ca sa Trambiteze Cuvantul de la sfarsit de timp in vederea Judecatii Apocaliptice. Sunt dovedite ca sunt de la Dumnezeu prin curatenie, minuni, vindecari, proorocii implinite, viata curata smerita si credincioasa dusa. Asa ceva nu exista la eretici, la sectanti sau la neoprotestanti si nici la pagani, satei ori extraterestrii.

Io n-am de ce sa te scuz ca mie nu mi-ai gresit cu nimic. Aici dialogam cu buna credinta in duh ortodox, cucernic si fiecare are dreptul la o opinie libera, poate io ar trebui sa-mi cer scuze ca ma iau de cei cu care discut sarind un pic calul (lovind, jugnind, luand la rost, certand, mustrand pentru scopuri mantuitoare comune, nu ca sa fac rau, sa ma laud sau sa ma dau mare).... dar daca tu chiar simti in suflet si inima ca-ti pare rau ca ai lovit pripit in nevinovati atunci roaga-te Domnul Iisus, Hristos-Cuvantul, sa-ti ierte pripeala daca intradevar chiar crezi ca I-ai gresit cu ceva lovind sau denigrand preotii si poporul Lui marturisind eventual la spovedanie duhovnicului tau care s-ar putea sa nu creda nici el asa ca tine desi este si el un preot slujitor tot al Domnului Iisus, Hristos-Cuvantul.
Am inteles. Nu e nici o problema, Moroco. Nu stiu de ce existau discutii pe tema celor 7 trambite apocaliptice, ca alea stiu ca sunt descrise in Biblie, numai ca la noi la ortodoxi, nu se predica in detaliu despre acestea. Se vorbeste de a doua venire a lui Iisus, dar nu detalii despre trambite. Astea sunt lecturi suplimentare, stiu ca exista.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote