Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #401  
Vechi 30.06.2011, 01:03:11
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Banuiesc ca Laura are nevoie de stiri economice,sociale,educationale despre Romania si nu doar PREZENTARI SI OFERTE DE TURISM!
Laura este o persoana tanara care se indreapta spre viata,are planuri,are asteptari,are indoieli -la acestea ar fi de dorit sa putem sa-i raspundem;sa-i prezentam stiri IMBUCURATOARE DESPRE CALITATEA VIETII DIN ROMANIA SI NU POZE MIRIFICE SI OFERTE DE SEJUR!!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #402  
Vechi 30.06.2011, 01:05:35
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zaharia_2009 Vezi mesajul
Pt. o buna comunicare , sau chiar comuniune daca se doreste, citi cu atentie postarile userilor si nu va grabiti cu raspunsuri rezultate din fronda !
Interventia dvs vrea sa lumineze ce anume?
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #403  
Vechi 30.06.2011, 08:26:55
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Expimarea mea este lumeasca...Nu-mi pot permite sa privesc lumea de sus..Prea multa mandrie cereti si practicati !

Din fericire cunosc situatia din tara , caci chiar sunt umblat...Sunt mare amator de drumetii. Drept, s-a taiat, s-a braconat, dar chiar si asa tot mai avem cu ce ne lauda. Fata de vestul Europei ! Acestia si-au ras padurile si animalele salbatice inca din evul mediu...Si-au taiat padurile sa-si faca corabii pt a coloniza lumea...Mai tarziu le-au "replantat", din 5 in 5 metri...
Si apoi in Romania au inceput sa se puna lucrurile la punct...


Hunta antiromaneasca, Romania este frumoasa ! Si este plina de romani !

Last edited by IonelS; 30.06.2011 at 08:31:05.
  #404  
Vechi 30.06.2011, 09:14:29
skicolour skicolour is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 56
Implicit Parerea mea

Eu nu cred ca cineva ia decizia de a pleca din Romania pentru ca in alta parte gaseste flora si fauna mai nu stiu cum. Sa fim seriosi! Subiectul a degenerat. Cand cineva ia aceasta decizie, este fie pentru ca isi intemeiaza o familie acolo, fie ca pleaca pentru a lucra acolo, iar acest ultim aspect nu cred ca trebuie judecat de niciunul din noi. Poate nu cunoastem motivatia pentru care cineva alege sa plece, conditiile de trai de acasa ale persoanei respective si ale familiei. Nu stiu daca e cazul sa facem (sau nu) propaganda Romaniei acum si aici. Cred ca mai putin ar interesa-o pe Laura acest aspect.
  #405  
Vechi 30.06.2011, 09:29:40
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Daca iti iubesti tara cu adevarat, ii respecti limba, cultura, traditiile cunoscandu-le in profunzimea lor. Daca nu , inseamna ca esti doar un lozincar care nu constientizeaza ceea ce spune.
Bine ,dar Ionel nu a gresit intentionat.
De ce saluam peste picior o persoana care nu vorbeste corect ,desi greselile nu au fost intentionate si sa ne aratam superioritatea ?
Eu sa ma laud ca vorbesc corect desi formatiunea mea este realista ?
Meritul meu e mai mare ,nu ,pentru ca nu am facut facultate de profil .
Nu mi-am permis sa corectez pe nimeni de aici ,desi poate unele greseli m-au deranjat pt.ca efectiv nu intelegeam ce vrea sa spuna acea persoana.
Si ma dezamageste nu atat faptul ca i s-a atras atentia (au fost unii care mult mai mult au gresit in exprimare si nu au primit observatii ) ci faptul ca el a deranjat anumite persoane si acesta a fost motivul pentru care a fost pus la zid.
Si nu numai de o persoana ,ca si cum nu ar fi fost de ajuns un bat la un car cu oale.
Ati sarit toti sa ii spuneti ,desi o observatie ar fi fost suficienta.
Pacat ,mare pacat !
  #406  
Vechi 30.06.2011, 09:36:20
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Bine ,dar Ionel nu a gresit intentionat.
De ce saluam peste picior o persoana care nu vorbeste corect ,desi greselile nu au fost intentionate si sa ne aratam superioritatea ?
Eu sa ma laud ca vorbesc corect desi formatiunea mea este realista ?
Meritul meu e mai mare ,nu ,pentru ca nu am facut facultate de profil .
Nu mi-am permis sa corectez pe nimeni de aici ,desi poate unele greseli m-au deranjat pt.ca efectiv nu intelegeam ce vrea sa spuna acea persoana.
Si ma dezamageste nu atat faptul ca i s-a atras atentia (au fost unii care mult mai mult au gresit in exprimare si nu au primit observatii ) ci faptul ca el a deranjat anumite persoane si acesta a fost motivul pentru care a fost pus la zid.
Si nu numai de o persoana ,ca si cum nu ar fi fost de ajuns un bat la un car cu oale.
Ati sarit toti sa ii spuneti ,desi o observatie ar fi fost suficienta.
Pacat ,mare pacat !
Anita, cu tot respectul, nici mesajele tale nu sunt intru totul coerente si inteligibile, dar nimeni nu ti-a atras atentia pentru ca esti o persoana care lanseaza mesaje blande pe forum si oamenii se comporta cu delicatete.

Nu trebuie sa faci facultate de profil pentru a te exprima corect si coerent. Sunt de ajuns 8 clase.
  #407  
Vechi 30.06.2011, 09:40:51
skicolour skicolour is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 56
Unhappy Of, of

Ma iertati, dar thread-ul asta e deja smintitor. Laude, reprosuri, jigniri!!!!!!!
  #408  
Vechi 30.06.2011, 09:45:33
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit E plina lumea de fete mari ... ca de barbati nu s-a mai auzit !

Acum putina vreme , pe un thread al carui nume nu mi-l mai amintesc, s-a facut ,,elogiul" barbatului roman contemporan .
Intr-un fel s-a cazut de acord ca membrii societatii de astazi de sex masculin nu mai au mare lucru in comun cu barbatii de odinioara . Eu insumi am aceasta parere si ca mine multe surori .
Dar ce constat de nenumarate ori aici pe forum : ca insasi femeile intretin si recomand tipul barbatului ,,miau-miau" sau ,,papiță grișuleț".
Si iata ce imi este dat sa vad in aceasta postare , o recomandare staruitoare pt. a ne purta cu un barbat asa, finuț, cu mănușele, ca si cu ouțul incă crud după fierbere. Ba chiar ni se impută ca am făcut mare păcat corectindu-l... și am mai și sărit toți odata !!!
Vai, vai, ce să ne mai facem cu gingașul bărbățel !!
Și peste toate acestea si o atenționare despre calitățile userului care a postat , așa, un pic peste nas , mai... bucolicilor !!!

Sora, ce viziune aveți despre bărbații zilelor noastre _
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
  #409  
Vechi 30.06.2011, 09:46:08
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Anita, cu tot respectul, nici mesajele tale nu sunt intru totul coerente si inteligibile, dar nimeni nu ti-a atras atentia pentru ca esti o persoana care lanseaza mesaje blande pe forum si oamenii se comporta cu delicatete.

Nu trebuie sa faci facultate de profil pentru a te exprima corect si coerent. Sunt de ajuns 8 clase.
Cu atat mai mult nu trebuia sa ii spuneti lui ca greseste.
De ce i-ati atras atentia ,si nu o data?
E lipsit de discernamant sa nu inteleaga?
Deci daca cineva spune ceva care ma deranjeaza hai sa ma leg de acea persoana.Cam asta inteleg din ce spui.
Dar nu tu ai fost prima care a luat initiativa asta.
In legatura cu cele 8 clase.
Daca nu vorbeste cineva corect ,ce propuneti?
Ce faceati daca nici voi nu ati fi vorbit corect?
Veniti cu un avantaj pe care cu voia lui Dumnezeu il aveti si faceti discriminari.
Uitati-va pe alte forumuri ortodoxe si vedeti daca si acolo se fac astfel de aprecieri.
  #410  
Vechi 30.06.2011, 09:48:33
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Sa fim seriosi. Pe net, pe forumuri, sunt putini care dau importanta stilului , iar la capitolul gramatica toti practica o gramatica de subzistenta. Mesajul conteaza.

Daca voiam sa va dau de agramati era foarte usor. Nu-i hunt-ist care sa nu fi facut greseli, mai ales ca faceti parte din cei ce defaimeaza acest dat divin - neamul romanesc cu toate cele ale sale ! Dar ar fi timp pierdut. Aici nu scriem teze de doctorat, aici comunicam, combatem. Este o maniera superficiala de defaimare a cuiva , insa nu dureaza.

Nu avem cu ce ne lauda noi romanii ? Ia uitati cu ce ne-a procopsit Dumnezeu !

Rezervatii ale biosferei:

Delta Dunarii: http://ro.wikipedia.org/wiki/Delta_Dun%C4%83rii
( http://cercetati.blogspot.com/2010/0...a-dunarii.html )
Parcul National Muntii Rodnei: http://www.parcrodna.ro/
Parcul National Retezat: http://retezat.ro/index.php/galerie-foto.html

Si mai am ! Si toate sunt ale romanilor !
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
canon, sfatuiti-ma, va rog... tibimarin Intrebari utilizatori 21 16.03.2012 23:13:02
Ce ma sfatuiti? Darkanian Generalitati 8 26.07.2010 21:31:06
sfatuiti-ne va rugam anamaria90 Generalitati 7 30.10.2008 14:10:40
vreau sa infintez manastire - vreau informatii co rusu Stiri, actualitati, anunturi 0 26.06.2008 13:04:07