Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Muzica Bisericeasca
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 11.10.2012, 10:19:42
Simply_me
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile Radio Trinitas

Ce parere aveti despre Radio Trinitas, mai asculta cineva acest post de radio?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 11.10.2012, 14:48:33
Adriana-Simona's Avatar
Adriana-Simona Adriana-Simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Mesaje: 181
Cool

Unele editii de emisiuni sunt ok, altele asa si asa... nicaieri nu e perfect. Mie imi place mai mult radio Reintregirea de la Alba Iulia care merge si online pe internet.
__________________
"Tu cel care nu stii la ce iti foloseste apendicele, cum indraznesti sa spui ca ai inteles lumea intreaga si pe Cel ce a creat-o?"
My blog...enjoy: http://anairda-photography.blogspot.com/
Reply With Quote
  #3  
Vechi 11.10.2012, 15:53:12
Simply_me
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu, uneori mai ascult Ancient faith radio, e un radio (ortodox) din America, de Radio Trinitas, din pacate am auzit lucruri nu prea frumoase, sunt intr-adevar si lucruri bune.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 14.10.2012, 09:27:47
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Simply_me Vezi mesajul
Eu, uneori mai ascult Ancient faith radio, e un radio (ortodox) din America, de Radio Trinitas, din pacate am auzit lucruri nu prea frumoase, sunt intr-adevar si lucruri bune.
daca raii lovesc biserica, de ce nu ar lovii si vocea ei pe unde, in eter.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 15.12.2012, 21:35:45
daniel din 70 daniel din 70 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2012
Mesaje: 1
Question caut o colinda

Buna seara prieteni. La radio Trinitas se difuzeaza o colinda noua pe care as vrea sa o downloadez dar din pacate nu-i stiu nici titlul si nici interpretul. Am retinut doar versurile finale: "Si asa zise mosneagul, desertandu-si sacul tot/si-apoi pleaca mai departe, lasand urme pe omat." Ma poate ajuta cineva?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 15.12.2012, 23:14:32
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Initial credeam ca e acest colind - http://www.youtube.com/watch?v=bfnHkDwLymc - dar acum vad ca nu e, din pacate... Oricum, sper sa va placa.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 21.04.2015, 21:28:34
myyvaine myyvaine is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2015
Mesaje: 1
Implicit Falsul Radio Trinitas

"niciodata sa nu asculti vre-un post de radio ca iti pierzi linistea"
sfat primit de la un Ieromonah, nu vreau sa-i dau numele pentru a pazi anonimatul.
frati si surori in Hristos Iisus, adevarat este ca nu mai gasesti in mediul laic nici un post sanatos de radio sau tv care sa tina pacea sufletului! in momentul in care difuzezi muzica country rock si genul backstreet boys nu mai poti sa afisezi numele de Trinitas, nu il mai meriti! nu se poate asa ceva, nu poti sa difuzezi si Sfanta Liturghie si pe aceeiasi frecventa sa iti cante lambada...aia nu mai e pe frecventa unui suflet ce isi ia crucea sa in fiecare zi cu scopul de a urma singurului Sens Adevarat adica lui Hristos Iisus! iertati-ma dar nu accept niciodata mixajul asta de programe, ori iti dai arama de pe fata si te porti ca un post modern ori lasa gunoaiele de muzica si pune psalmi si psalmodii, sunt atatea. si despre televiziunea Trinitas am inceput sa am o parere proasta de cand au refuzat sa mearga la Manastirea Petru Voda pe cand era printre noi trupeste ( caci cu duhul e viu ) fericitul intru pomenire parintele Justin Parvu, pentru a filma o slujba ce era de interes national. Trinitas ! te rugam renunta la non-muzica usoara ce o difuzezi. multumesc
Reply With Quote
  #8  
Vechi 24.04.2015, 14:14:56
Leoaica's Avatar
Leoaica Leoaica is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.07.2013
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Implicit

Citat:
În prealabil postat de myyvaine Vezi mesajul
"niciodata sa nu asculti vre-un post de radio ca iti pierzi linistea"
sfat primit de la un Ieromonah, nu vreau sa-i dau numele pentru a pazi anonimatul.
frati si surori in Hristos Iisus, adevarat este ca nu mai gasesti in mediul laic nici un post sanatos de radio sau tv care sa tina pacea sufletului! in momentul in care difuzezi muzica country rock si genul backstreet boys nu mai poti sa afisezi numele de Trinitas, nu il mai meriti! nu se poate asa ceva, nu poti sa difuzezi si Sfanta Liturghie si pe aceeiasi frecventa sa iti cante lambada...aia nu mai e pe frecventa unui suflet ce isi ia crucea sa in fiecare zi cu scopul de a urma singurului Sens Adevarat adica lui Hristos Iisus! iertati-ma dar nu accept niciodata mixajul asta de programe, ori iti dai arama de pe fata si te porti ca un post modern ori lasa gunoaiele de muzica si pune psalmi si psalmodii, sunt atatea. si despre televiziunea Trinitas am inceput sa am o parere proasta de cand au refuzat sa mearga la Manastirea Petru Voda pe cand era printre noi trupeste ( caci cu duhul e viu ) fericitul intru pomenire parintele Justin Parvu, pentru a filma o slujba ce era de interes national. Trinitas ! te rugam renunta la non-muzica usoara ce o difuzezi. multumesc

Hristos a inviat!
Nu stiu despre ce vorbesti, n-am rabdare sa citesc un text asa "compact", oricum nu e de bine. Eu pot sa spun doar atat: RADIO TRINITAS E UN RADIO PENTRU SUFLETUL MEU. Cu el ma scol dimineata, cu el adorm seara. Sa le daruiasca Bunul Dumnezeu putere celor ce lucreaza acolo, iar Maica Domnului sa-i ocroteasca sub sfantul ei acoperamant.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 24.04.2015, 20:38:16
ARAMIS ARAMIS is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Implicit Gheorghe Cucu

Sugerez in mod respectuos *TRINITAS* sa mentioneze,macar numele marelui autor Gheorghe Cucu ...
Reply With Quote
  #10  
Vechi 24.04.2015, 22:26:31
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de myyvaine Vezi mesajul
"niciodata sa nu asculti vre-un post de radio ca iti pierzi linistea"
sfat primit de la un Ieromonah, nu vreau sa-i dau numele pentru a pazi anonimatul.
frati si surori in Hristos Iisus, adevarat este ca nu mai gasesti in mediul laic nici un post sanatos de radio sau tv care sa tina pacea sufletului! in momentul in care difuzezi muzica country rock si genul backstreet boys nu mai poti sa afisezi numele de Trinitas, nu il mai meriti! nu se poate asa ceva, nu poti sa difuzezi si Sfanta Liturghie si pe aceeiasi frecventa sa iti cante lambada...aia nu mai e pe frecventa unui suflet ce isi ia crucea sa in fiecare zi cu scopul de a urma singurului Sens Adevarat adica lui Hristos Iisus! iertati-ma dar nu accept niciodata mixajul asta de programe, ori iti dai arama de pe fata si te porti ca un post modern ori lasa gunoaiele de muzica si pune psalmi si psalmodii, sunt atatea. si despre televiziunea Trinitas am inceput sa am o parere proasta de cand au refuzat sa mearga la Manastirea Petru Voda pe cand era printre noi trupeste ( caci cu duhul e viu ) fericitul intru pomenire parintele Justin Parvu, pentru a filma o slujba ce era de interes national. Trinitas ! te rugam renunta la non-muzica usoara ce o difuzezi. multumesc

Ei lasati,nu este cazul sa exagerati acum!
Acum ziceti ca s-a difuzat Backstreets Boys,acum ca Lambada...

Eu nu sunt de acord cu dvs,Radio Trinitas este un radio crestin,eu il ascult de multa vreme in afara tarii si nu s-a intamplat o singura data sa ascult Lambada sau alte muzici deocheate si vulgare. Ba din contra se difuzeaza Chopin,Beethoven sau muzica corala religioasa. De asemeni se mai difuzeaza si muzica populara traditioanala romaneasca dar nu prea mult deoarece spatiul de emisie este plin mai mult cu acatistele sfintilor ,slujbe si emisiuni tematice
http://www.radiotrinitas.ro/program/
Uite v-am atasat eu programul sa vedeti negru pe alb ca nu muzica primeaza la radio Trinitas ci informatii si activitati cu tematica crestine.

Inteleg ca acest post nu este pt:cei sanatosi care pot merge pe picioare la biserica
-pt cei care au 4-5 biserici la 10 minute de locul unde locuiesc
-pt cei care locuiesc in Romania ...

Dar este de mare folos celor care din diverse motive nu se pot deplasa la biserica,care locuiesc in localitati fara biserici cat si pt cei plecati din tara.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
radio trinitas carmenserghi Generalitati 4 02.08.2010 14:51:15
Radio TRINITAS implineste 12 ani de activitate ! cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 4 17.04.2010 14:02:26
Radio religios Firuflorin82 Biserica Ortodoxa si Massmedia 30 01.01.2008 21:32:20
radio tigruta25 Generalitati 1 28.09.2006 18:06:54