Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 28.12.2010, 20:18:46
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit

Sfinte Nectarie, facatorule de minuni, omule a lui Dumnezeu,implinirea nazuintelor Duhului; pastorule si liman dumnezeiesc, lucratorul viei celei de taina a lui Hristos, Dumnezeul nostru, credincios si sarguincios, ai fost invrednicit de Acesta cu darurile facerii de minuni si al vindecarilor, te rugam noi, robi netrebnici ai lui Dumnezeu ce ne gasim in mare mahnire pentru sora noastra intru credinta, Vanda Brighite;rugamu-te Sfinte Nectarie sa mijlocesti impreuna cu Preasfanta Maica a lui Dumnezeu si cu toti sfintii sa fie izbavita sora noastra Vanda Brighite de primejdia de moarte in care se afla. Ingenunchind, ne rugam tie, Sfinte ierarhe Nectarie, ca sa te rogi pentru sora noastra Vanda Brighite, lui Hristos, Fiul lui Dumnezeu, Cel ce n-a trecut cu vederea rugaciunile tale cele jertfelnice, ci te-a ascultat si te-a intarit si te-a primit in cerestile locasuri!Amin !
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #12  
Vechi 28.12.2010, 20:50:01
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Maica Domnului protejeaz-o si o calauzeste prin iubirea ta de mama pe roaba ta Brigitte-Vanda, Amin!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 29.12.2010, 14:33:11
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Noutati?!

Draga Marina, cum se simte mama ta?
Bunul Dumnezeu s-o ocroteasca si Maica Domnului s-o acopere sub Sfantul Ei Acoperamant! Multa sanatate si numai ganduri bune iar tie putere sa rabzi si sa rezisti sa treci prin aceste clipe grele!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #14  
Vechi 29.12.2010, 15:17:57
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Doamne arata-ne noua Puterea Milostivirii Tale! Toti Sfintii care ati primit de la Dumnezeu darul tamaduirii,voi care in chip minunat ati vindecat fel si fel de neputinte ,aratati si acum puterea mijlocirii voastre in fata Tronului Ceresc,rugandu-va pentru roaba lui Dumnezeu=Vanda=............Amin
Reply With Quote
  #15  
Vechi 30.12.2010, 08:06:06
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Draga Marina, cum se simte mama ta?
Bunul Dumnezeu s-o ocroteasca si Maica Domnului s-o acopere sub Sfantul Ei Acoperamant! Multa sanatate si numai ganduri bune iar tie putere sa rabzi si sa rezisti sa treci prin aceste clipe grele!
Multumesc tuturor ptr rugaciune si ptr gandurile bune.Momentan, totul este in asteptare..Poate cineva sa ma ajute cu informatii despre persoane care trateaza naturist? Dar nu din auzite, ci daca ati avut personal de a face cu ei, sau indirect, prin cunostinte, rude.. nu doar ce ati citit pe net!!! Si eventual, mai aproape de Bucuresti

Last edited by MarinaAlca; 30.12.2010 at 08:09:51.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 06.01.2011, 00:01:31
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Draga Marina, cum se simte mama ta?
Bunul Dumnezeu s-o ocroteasca si Maica Domnului s-o acopere sub Sfantul Ei Acoperamant! Multa sanatate si numai ganduri bune iar tie putere sa rabzi si sa rezisti sa treci prin aceste clipe grele!
Draga doamna Ica, astazi, in Sfanta zi de Boboteaza, mama se interneaza in spital, si cred ca in maxim 2-3 zile va fi operata... operatia este grea, nu poate fi efectutata in totalitate(adica nu pot fi extirpate in acelasi timp cele 2 tumori) organismul mamei e f slabit , doctorul e f rezervat , neputand oferi nici o garantie, totul sta in puterea celui de Sus. Mama vad ca se incurajeaza singura, ca totul va fi bine si merge f hotarata.
Aceasta operatie ofera sanse MINIME, insa fara de ea, sansele sunt NULE. Deci, care rau este mai rau?
Reply With Quote
  #17  
Vechi 06.01.2011, 00:11:22
codana's Avatar
codana codana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.06.2008
Locație: Botosani
Religia: Ortodox
Mesaje: 523
Implicit salut,marinaalca

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Draga doamna Ica, astazi, in Sfanta zi de Boboteaza, mama se interneaza in spital, si cred ca in maxim 2-3 zile va fi operata... operatia este grea, nu poate fi efectutata in totalitate(adica nu pot fi extirpate in acelasi timp cele 2 tumori) organismul mamei e f slabit , doctorul e f rezervat , neputand oferi nici o garantie, totul sta in puterea celui de Sus. Mama vad ca se incurajeaza singura, ca totul va fi bine si merge f hotarata.
Aceasta operatie ofera sanse MINIME, insa fara de ea, sansele sunt NULE. Deci, care rau este mai rau?
marina,decizia lui dumnezeu este cea mai buna.
daca dumnezeu iti chiama mama la odihna vesnica nu crezi ca-i exceptional?daca credem in viata vesnica oferita de dumnezeu de ce plangem atunci cand dumnezeu isi chiama copiii acasa???de ce suntem suparati???
sa fii puternica si alaturi de mama ta,este tot ce conteaza
__________________
Ioan,3.16;1Corinteni,13.4-7
Reply With Quote
  #18  
Vechi 06.01.2011, 00:22:40
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

[quote=codana;319750]
daca dumnezeu iti chiama mama la odihna vesnica nu crezi ca-i exceptional?
/quote] DE UNDE STII TU CA LA "ODIHNA" O CHEAMA?
Multumesc ptr incurajari, insa numai in pielea mea sa nu fi.Asa ca o simpla curiozitate, parintii tai sunt in viata? sunt sanatosi? daca ai ajunge cu ei intr-o situatie similara, la fel te-ai consola?
In privinta chemarii lui Dumnezeu, , sa imi fie cu iertare dar NU vad nimic exceptional in asta.. NU ACUM!!!! NU ASA!!!!
Mama mea nu este "pregatita" ptr aceasta plecare!!!!!!!!!!!!!!!!!!Si atunci, cum ma pot gandi ca destinatia este cea ravnita de noi toti?
Stiu, stiu, imi vei raspunde ca DUMNEZEU E IUBIRE si sa credem in IERTAREA LUI .. insa tot noi stim ca DUMNEZEU ESTE SI DREPT IN ACELASI TIMP!!!!! asa caaaaaaaa

Last edited by MarinaAlca; 06.01.2011 at 00:29:05.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 06.01.2011, 00:33:20
codana's Avatar
codana codana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.06.2008
Locație: Botosani
Religia: Ortodox
Mesaje: 523
Implicit salut,marinaalca

[quote=MarinaAlca;319754]
Citat:
În prealabil postat de codana Vezi mesajul
daca dumnezeu iti chiama mama la odihna vesnica nu crezi ca-i exceptional?
/quote]
Multumesc ptr incurajari, insa numai in pielea mea sa nu fi.
In privinta chemarii lui Dumnezeu, , sa imi fie cu iertare dar NU vad nimic exceptional in asta.. NU ACUM!!!! NU ASA!!!!
Mama mea nu este "pregatita" ptr aceasta plecare!!!!!!!!!!!!!!!!!!Si atunci, cum ma pot gandi ca destinatia este cea ravnita de noi toti?
Stiu, stiu, imi vei raspunde ca DUMNEZEU E IUBIRE si sa credem in IERTAREA LUI .. insa tot noi stim ca DUMNEZEU ESTE SI DREPT IN ACELASI TIMP!!!!! asa caaaaaaaa
marina,cu sufletul sunt alaturi de tine si familia ta,si va doresc sa fiti impreuna multi ani(o suta de ani).ceea ce am spus in postul anterior, zic io ca este realitate,iar ceea ce spui tu cu referire la piele,asa este,dar ceea ce hotaraste dumnezeu este bun,fie numele lui dumnezeu binecuvantat in vecii vecilor.
sanatate mamei tale,sotul tau sa fie protejat de creator iar orice s-ar intampla,preamareste pe dumnezeu,caci mare e puterea sa.
__________________
Ioan,3.16;1Corinteni,13.4-7
Reply With Quote
  #20  
Vechi 06.01.2011, 00:41:53
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

[quote=codana;319757]
Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
marina,cu sufletul sunt alaturi de tine si familia ta,si va doresc sa fiti impreuna multi ani(o suta de ani).ceea ce am spus in postul anterior, zic io ca este realitate,iar ceea ce spui tu cu referire la piele,asa este,dar ceea ce hotaraste dumnezeu este bun,fie numele lui dumnezeu binecuvantat in vecii vecilor.
sanatate mamei tale,sotul tau sa fie protejat de creator iar orice s-ar intampla,preamareste pe dumnezeu,caci mare e puterea sa.
Multumesc inca o data Codana, la nivel teoretic iti dau totala dreptate, la nivel practic insa, nu simt asa... Iertare...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaminte Tina06 Umanitare 6 24.09.2012 22:22:08
rugaminte! morgoth78 Umanitare 8 15.08.2011 23:58:12
Va rog fierbinte sa imi dati un sfat luciamanta Intamplari adevarate 4 23.08.2010 22:50:49
Rugaminte t_a_pirvu Umanitare 10 14.07.2010 22:59:18
Rugaminte tigerAvalo9 Rugaciuni 4 21.06.2010 15:23:39