Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.09.2007, 21:40:37
alexandra alexandra is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.10.2005
Locație: Cluj, Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 57
Implicit

CAUT UN DUHOVNIC DIN BUCURESTI SAU DIN IMPREJURIMI, FIE DIN MANASTII FIE PREOT DE MIR
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.09.2007, 23:54:06
BogdanF BogdanF is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.07.2007
Mesaje: 89
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexandra
CAUT UN DUHOVNIC DIN BUCURESTI SAU DIN IMPREJURIMI, FIE DIN MANASTII FIE PREOT DE MIR
Pentru o problema serioasa, daca nu e prea departe, as indrazni sa mentionez pe Parintele Iustin Parvu (Petru Voda, judetul Neamt), sau Parintele Arsenie Papacioc (Techirghiol parca).

E posibil sa mai fie multi alti duhovnici iscusiti, poate chiar in Bucuresti, insa eu nu am de unde sa cunsoc.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 05.09.2007, 18:26:00
NiCcoleta NiCcoleta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2006
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 287
Implicit

te indemn sa mergi mai intai la preotul paroh si apoi daca nu merge mai vezi tu
Reply With Quote
  #4  
Vechi 05.09.2007, 18:48:49
citystar citystar is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.12.2006
Mesaje: 33
Implicit

Citat:
În prealabil postat de BogdanF
Citat:
În prealabil postat de alexandra
CAUT UN DUHOVNIC DIN BUCURESTI SAU DIN IMPREJURIMI, FIE DIN MANASTII FIE PREOT DE MIR
Pentru o problema serioasa, daca nu e prea departe, as indrazni sa mentionez pe Parintele Iustin Parvu (Petru Voda, judetul Neamt), sau Parintele Arsenie Papacioc (Techirghiol parca).

E posibil sa mai fie multi alti duhovnici iscusiti, poate chiar in Bucuresti, insa eu nu am de unde sa cunsoc.
parintele Iustin Parvu e unul dintre putinii "alesi" din tara. Am fost recent la el. Este batran si bolnav, si vorbeste foarte greu. Astepti 30 secunde sa scoata un cuvant. Sute de oameni stau la dansul la usa. Cand am vorbit eu el era foarte foarte obosit, si totusi avea putere, rezista sa vorbeasca cu sutele de oameni care asteptau la usa zi de zi.
Din cei in viata ar mai fi Arsenie Papacioc de la manastirea Techirghiol/Constanta, Teofil Paraian de la Sambata de Sus jud Brasov (e orb).
Reply With Quote
  #5  
Vechi 05.09.2007, 19:22:39
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

suna ca un anunt la mica publicitate..roaga-te si-l vei gasi.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 05.09.2007, 19:55:31
marilena12 marilena12 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Mesaje: 174
Implicit

Mergi la Biserica Rusa din Bucuresti (Universitate). Acolo, oricare dintre parinti (Vasile sau Iulian) iti va fi de cel mai bun folos pentru orice problema.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 05.09.2007, 20:00:39
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

par.Vasile subscriu,m-am spovedit si eu la el e un om extraordinar
Reply With Quote
  #8  
Vechi 05.09.2007, 20:45:26
GEORGIANA22 GEORGIANA22 is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.08.2007
Mesaje: 95
Implicit

VA MULTUMESC TUTUROR, EU AM UN DUHOVNIC DAR ESTE DEPARTE SI VROIAM SA MA SPOVEDESC MAI DES ASA CA AM CERUT BINECUVANTARE SA MA SPOVEDESC LA UN PREOT CARE E MAI APROAPE DE MINE SI NU STIAM LA CINE SA APELEZ.
PT. URZICUTA: IMI CER SCUZE CA A SUNAT CA UN ANUNT LA MICA PUBLICITATE, NU AM VRUT ASTA, DAR NU AM STIUT LA CINE SA APELEZ SI BINEINTELES CA M-AM RUGAT PT. ASTA.
BUCURIE MULTA
Reply With Quote
  #9  
Vechi 05.09.2007, 21:14:21
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

care va sa zica georgiana esti si alexandra,sau cum?....altfel stau lucrurile atunci..eu am cautat la duhovnicul meu :sa fie om de rugaciune,sa se roage pentru mine si sa fie vrednic de a fi ascultat de Dumnezeu..apoi trebuie sa ma ajute sa obtin vindecarea de patimi...sa fie bland(eu ma sperii repede..)cunoscator al patimilor si lucrator al virtutilor(am citit undeva chestia asta)
Reply With Quote
  #10  
Vechi 05.09.2007, 21:41:02
Annamarria Annamarria is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2006
Mesaje: 260
Implicit

Citat:
În prealabil postat de citystar
Citat:
În prealabil postat de BogdanF
Citat:
În prealabil postat de alexandra
CAUT UN DUHOVNIC DIN BUCURESTI SAU DIN IMPREJURIMI, FIE DIN MANASTII FIE PREOT DE MIR
Pentru o problema serioasa, daca nu e prea departe, as indrazni sa mentionez pe Parintele Iustin Parvu (Petru Voda, judetul Neamt), sau Parintele Arsenie Papacioc (Techirghiol parca).

E posibil sa mai fie multi alti duhovnici iscusiti, poate chiar in Bucuresti, insa eu nu am de unde sa cunsoc.
parintele Iustin Parvu e unul dintre putinii "alesi" din tara. Am fost recent la el. Este batran si bolnav, si vorbeste foarte greu. Astepti 30 secunde sa scoata un cuvant. Sute de oameni stau la dansul la usa. Cand am vorbit eu el era foarte foarte obosit, si totusi avea putere, rezista sa vorbeasca cu sutele de oameni care asteptau la usa zi de zi.
Din cei in viata ar mai fi Arsenie Papacioc de la manastirea Techirghiol/Constanta, Teofil Paraian de la Sambata de Sus jud Brasov (e orb).
ce faci citystar? ti-ai revenit?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Salutare sorin123 Generalitati 7 17.08.2011 19:20:31
Salutare GeorgePaul87 Generalitati 0 14.06.2009 17:41:59
Salutare Lucifer-junior Generalitati 35 25.10.2007 13:28:57