Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 09.04.2008, 19:01:22
istoica istoica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.02.2008
Mesaje: 112
Implicit

Veilur, cartile de identitate emise azi nu au cod de bare si-s valabile 10 ani
Reply With Quote
  #102  
Vechi 09.04.2008, 19:13:04
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Domnule daca este sa o iei pe aia dreapta omu nu poate avea niciodata intimitate ca oriunde ar fi , orice ar face, orice ar gandi stie Tatal,Fiul si Duhul Sfant,Dumnezeu Sfanta Treime ce face ,gandeste,vorbeste.

Acum ce facem dam in judecata Sfanta Treime ca ne incalca intimitatea?
Nu prea cred ca putem.

Acest articol al arhimandritului Mina Dobzeu este mereu actual:
http://www.nistea.com/mina_quo.htm

"Numãrul 666, semnul fiarei imprimat pe frunte - înseamnã acceptarea ideologiei comuniste, iar pe mâna dreaptã - înseamnã a actiona conform acestei ideologii. Ne suprind interpretãrile hazardate pe care le dau unii - acestui numãr, încercând sã sperie pe oameni, cã pe buletinele de identitate, sau alte acte, pe anumite produse, este imprimatã cifra "666". Acest numãr, am spus, reprezintã un cod de înregistrare, o interpretare pur simbolicã, iar încercãrile de a semãna frica în sufletele oamenilor simpli si evlaviosi sunt rãuvoitoare, cu interese obscure.

"

Chiar daca s-ar implanta un cip sa se stie unde esti cum incalca aceasta libertatea cu care ne-a inzestrat Dumnezeu?

Reply With Quote
  #103  
Vechi 09.04.2008, 20:23:14
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.553
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt
Chiar daca s-ar implanta un cip sa se stie unde esti cum incalca aceasta libertatea cu care ne-a inzestrat Dumnezeu?
Cum?, prin faptul ca pierzi liberul arbitru ,care e de la Dumnezeu

..si astfel altul va hotari in mod TOTAL cum te misti si ce faci, prin Pactul facut cu el
Reply With Quote
  #104  
Vechi 09.04.2008, 20:37:58
quasar quasar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.11.2006
Mesaje: 343
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Sa inteleg ca chiar daca buletinul meu este valabil pana in 2012, tot nu voi putea cumpara nimic daca nu mi-l voi schimba. Daca va fi asa din 2009, chiar ca e grav. Nu sunt pregatit sa parasesc lumea, sunt prea slab, nu sunt antrenat deloc, si nu stiu cum voi reactiona si ce alegere voiu face, ca voi fi ingradit si de familie, ca doar ai mei nu ma vor lasa sa plec ca nebunu de unu singur ca asa mi-a venit mie sa cred ca buletinele de tip card sunt numarul fiarei. Situatia este foarte ostila, sunt lucru slab la faza asta...
Al meu expira in 2009...:(:(:(:(:(:(:(:(
Reply With Quote
  #105  
Vechi 09.04.2008, 23:20:13
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Quasar, eu sunt de parere ca buletinele acelea cu cod de bare nu au cum sa fie numarul fiarei, pentru ca spune clar in Biblie ca numarul fiarei trebuie pus pe mana sau pe frunte, si cum Sf. Vasile cel Mare ne spune foarte clar sa nu interpretam Biblia, ci sa credem exact cum scrie in Scriptura. Asadar cand voi vedea ca oamenii se inseamna cu acel semn pe mana dreapta(nu cred ca cineva si-l va pune pe frunte), atunci am sa ma opun si nu voi accepta, insa pana atunci mai sunt niste ani inainte.
Reply With Quote
  #106  
Vechi 10.04.2008, 06:46:57
razvan_m
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Citand veilur
Quasar, eu sunt de parere ca buletinele acelea cu cod de bare nu au cum sa fie numarul fiarei, pentru ca spune clar in Biblie ca numarul fiarei trebuie pus pe mana sau pe frunte, si cum Sf. Vasile cel Mare ne spune foarte clar sa nu interpretam Biblia, ci sa credem exact cum scrie in Scriptura. Asadar cand voi vedea ca oamenii se inseamna cu acel semn pe mana dreapta(nu cred ca cineva si-l va pune pe frunte), atunci am sa ma opun si nu voi accepta, insa pana atunci mai sunt niste ani inainte.
Frate Veilur,

Din cate am inteles ca se practica in Occident, aceste buletine cu cod de bare sunt niste cartele (evit sa spun card-uri, caci daca cititi invers cuvantul card iese ceva cu rezonanta clara de iad...) magnetice universale folosite atat ca si buletine, cartele de asigurari de sanatate (fara astea, nu veti mai avea acces la sistemul asigurarilor sociale de sanatate...), cartele pentru ATM-uri bancare (fara ele nu veti mai putea avea acces la bani...)si in, general, cartele pentru tot unde-si mai inchipuie guvernele occidentale secularizate ca ar putea fi folosite. Fiind o cartela magnetica si universala, ea poate inmagazina unu numar foarte mare de date despre posesorul ei, care pot fi citite via sateliti de supraveghere (de care guvernele occidentale dispun iarasi din belsug) si ca urmare, reprezinta o preinchipuire (satanica) a cipului, care dupa al treilea razboi mondial (declansat de refuzul palestinienilor musulmani de a ceda locul unei moschei a lor evreilor pentru reconstruirea Templului lui Solomon, caci acel loc constituie amplasamentul original al vechiului Templu ridicat de regele Solomon)va fi implantat in frunte sau in mana dreapta. Cip ce avea rolul de a impiedica pe cel implantat sa-si mai faca Sfanta Cruce sau sa mai poata face o rugaciune catre Domnul (deoarece, pare-se ca cipul implantat va modifica, prin fenomenul de rezonanta, frecventa naturala de lucru a creierului uman (cam 15 hertzi), ducand-o undeva la o valoare si mai joasa).

Doamne ajuta, frate Veilur!

Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ne pe noi, pacatosii!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mantuieste, Doamne, poporul Tau si binecuvinteaza mostenirea Ta.
Biruinta binecredinciosilor crestini asupra celui potrivnic daruieste!
Reply With Quote
  #107  
Vechi 10.04.2008, 09:55:46
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de quasar
Citat:
În prealabil postat de veilur
Sa inteleg ca chiar daca buletinul meu este valabil pana in 2012, tot nu voi putea cumpara nimic daca nu mi-l voi schimba. Daca va fi asa din 2009, chiar ca e grav. Nu sunt pregatit sa parasesc lumea, sunt prea slab, nu sunt antrenat deloc, si nu stiu cum voi reactiona si ce alegere voiu face, ca voi fi ingradit si de familie, ca doar ai mei nu ma vor lasa sa plec ca nebunu de unu singur ca asa mi-a venit mie sa cred ca buletinele de tip card sunt numarul fiarei. Situatia este foarte ostila, sunt lucru slab la faza asta...
Al meu expira in 2009...:(:(:(:(:(:(:(:(
quasar de ce nu mergi sa intrebi daca nu tzi-l schimba acum, la cerere, dar nu shtiu daca astea care se elibereaza in momentul de fatza nu sunt shi ele sub antihrist... shi eventual ceri unul dupa formatele mai vechi pe motive de conshtiintza religioasa.... macar vedem shi noi cum vom fi tratatzi....


veliur, semnul pe mana dreapta sau pe frunte este deja un fel de "contract" semnat pe pielea ta shi tzi-l pune ca sa nu-tzi mai potzi face cruce.... dar e vorba ca shi contractele facute cu dracu sunt valabile ca zapisul pacatelor doar Hristos le-a rupt, dar pana sa le rupa, cei ce s-au dat la diavoli au suferit amarnic.... multe vremuri.... iar buletinele astea sau semnarile ca pentru recensamant sa-l introneze pe antihrist, lumea condusa de duhurile rele shi care habar n-are incotro merge shi ca tot ce face ea premerge intronarea antihristica, deci shi actele sau contractele sau ce te-o viclenii sa semnezi pentru bunastare trupeasca, sau minciuna cereasca, tot un fel de mana dreapta sau frunte este, ca ne duce cu gandul la dreptate justitziara... deci pare a fi o forma de acceptare justitziara a intronarii antihristice.... dar sigur ca atunci cand ai primit pecetzile pe mana sau pe frunte sau in trup undeva ceva cip, deja inseamna ca te-ai lasat pacalit.... ca ai acceptat.... shi durerea lor va fi grozanica sa revina.... dar ne spune Hristos ca de peste tot ne pecetluieshte antihristul, frumushelul mandruletz plin de talent in a pacatui ce se da drept dumnezeu shi s-a urcat pe scena ca sa-l aclame lumea... sa vedem cat este de inzestrat cu calitatzi shi ce mishcator este pentru toate, ca la inceput este bun, plin de prietenie pe care o ofera din belshug la totzi doar sa-l recunoasca de star, de vedeta, iar apoi sa vezi cum se transforma in calau shi in antihrist cand il pui la punct in banca lui, shi-i aratzi pacatele shi spurcaciunile, sa vezi cum incepe sa scuipe venin shi sa-shi arate adevaratul chip.... dar nu trebuie sa priveshti la chipul lor shi nici sa te apuci sa judeci ca sa osandeshti ca atunci te creshti tu insutzi mai rau decat ei.... ci trebuie sa-tzi aminteshti sa faci ce tzi se cere tzie de catre Hristos... :)
Reply With Quote
  #108  
Vechi 10.04.2008, 13:14:59
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Domnule chiar pe asta cu zapisu pacatelor pe care l-a rupt Domnul Iisus Hristos n-o stiam.
Sunt si eu curios in ce carte scrisa cu aprobarea Sfantului Sinod al BOR este.


Reply With Quote
  #109  
Vechi 31.05.2008, 17:10:05
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Agricultura este arma strategica a fiecarei tari care asigura independenta lor si trebuie pastrata cu orice pret ( chiar cu subventionari masive) .. Ca sa stiti mai bine care este de fapt planul UE in privinta tuturor... veti observa ca recent AU INTERZIS PRACTICAREA SUBVENTIILOR la AGRICULTURA ... Unele tari din UE s-au opus pina anul trecut 2007 , Finlanda...si dupa cum vedeti preturile la griu au inceput sa creasca
Dar cum se face cas pretul la paine s-a dublat in tari in care se dau subventii?!? Sa fie numai petrolul de vina? Sau e o politica mondiala, din care unii vor deveni ff bogati, iar altii ff saraci?
Reply With Quote
  #110  
Vechi 31.05.2008, 22:30:15
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancah
Citat:
În prealabil postat de cozia
Agricultura este arma strategica a fiecarei tari care asigura independenta lor si trebuie pastrata cu orice pret ( chiar cu subventionari masive) .. Ca sa stiti mai bine care este de fapt planul UE in privinta tuturor... veti observa ca recent AU INTERZIS PRACTICAREA SUBVENTIILOR la AGRICULTURA ... Unele tari din UE s-au opus pina anul trecut 2007 , Finlanda...si dupa cum vedeti preturile la griu au inceput sa creasca
Dar cum se face cas pretul la paine s-a dublat in tari in care se dau subventii?!? Sa fie numai petrolul de vina? Sau e o politica mondiala, din care unii vor deveni ff bogati, iar altii ff saraci?
e politica mondiala
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dispute teologice publice ioanna Iudaismul 3 14.03.2012 19:07:07
Noi marturii supuse dreptei judecati Lucian_craciunescu Teologie si Stiinta 2 21.01.2012 16:08:20
Inca un thread despre cipurile RFID implantate Delirul Generalitati 19 13.10.2010 17:37:53
cipurile si lumea crestina v.LIVIU.v Generalitati 1 22.03.2010 22:19:38
Scolile publice italiene raman fara cruci coralina Stiri, actualitati, anunturi 42 09.11.2009 11:11:05