Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 15.02.2011, 16:29:29
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Consilierul prezidențial Sebastian Lăzăroiu susține că, în anul 2019, în România vor fi mai mulți bărbați la vârsta căsătoriei decât partenere disponibile, ceea ce generează riscul de a avea revoluții, chiar de catifea, sau războaie, susținând legalizarea prostituției.

Până nu demult, "motorul revoluțiilor și evoluțiilor" societății omenești era lupta de clasă. De atunci, am mai crescut și ne-am luminat. Nu, fraților, nu lupta de clasă, ci frustrarea sexuală și lupta în dormitor. Și țineți-vă bine că în 2019 va avea loc o revoluție sexuală care nu poate fi preîntâmpinată decât printr-o terapie sexuală preventivă.

Pe lângă faptul că ne fugăresc ei cum vor, hai să legalizăm prostituția să ne mai fugărim și noi între noi. Oare de câți neuroni are nevoie un om să emită astfel de teorii? Cred că de foarte mulți ... dispăruți!
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 15.02.2011, 16:30:36
georgeval's Avatar
georgeval georgeval is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.09.2007
Locație: Valenii de Munte
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.065
Implicit

Legalizarea prostitutiei este sinonima cu legalizarea pacatului, vai de noi cei care numim ziua noapte si noapte zi.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 15.02.2011, 16:31:56
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de georgel23c Vezi mesajul
http://www.mediafax.ro/politic/lazar...tutiei-7982690

Din punctul meu de vedere, acest articol este manipulare curata. Precizez ca nu sunt de acord cu legalizarea prostitutiei, deoarece asta ar duce la disparitia familiei.
În acest articol vorbește ca și nu știu cine care zicea că trebuie legalizate etnobotanicele, că atunci când s-a interzis alcoolul, consumul lui a crescut și așa se va întâmpla și cu etnobotanicele. Vraja mării.... e exact ca atunci când ungurii s-au chinuit să inventeze povești care să demonstreze că ei au fost primii în Transilvania, dar toții istoricii au ajuns la concluzia că erau niște gogomănii.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 15.02.2011, 16:34:43
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de georgeval Vezi mesajul
Legalizarea prostitutiei este sinonima cu legalizarea pacatului, vai de noi cei care numim ziua noapte si noapte zi.
Măcar de-ar fi numai legalizarea unui păcat care-i afectează doar pe cei care păcătuiesc. Dar asta ar afecta întreaga societate, și oamenii nevinovați.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 15.02.2011, 18:29:35
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Eu oarecum sunt deacord cu legalizarea prostitutiei! Adica acum statul se chinuie sa o combata,insa fara rezultat... si asa va fi mereu! Asa ca de ce sa se mai agite atat? Prostituate oricum vor fi. Si nu mai bine sa incaseze si statu ceva bani de pe urma lor? Si-asa ne vaitam ca nu sunt bani de pensii. Si inca un aspect: acele fete nu mai bine sa "lucreze" si ele cu carte de munca? Si decat pe camp,prin baduri,pe centura etc. nu mai bine sa lucreze intr-un loc sigur si curat? Oare desfranatii care apeleaza la serviciile lor nu mai bine sa stea siguri si fara griji,stiind ca respectiva e curata,e ok,nu are nicio boala etc.? Incercati sa priviti si altfel lucrurile...
Reply With Quote
  #16  
Vechi 15.02.2011, 18:37:22
ZergAteu ZergAteu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.02.2011
Mesaje: 139
Implicit

Citat:
În prealabil postat de georgel23c Vezi mesajul
http://www.mediafax.ro/politic/lazar...tutiei-7982690

Din punctul meu de vedere, acest articol este manipulare curata. Precizez ca nu sunt de acord cu legalizarea prostitutiei, deoarece asta ar duce la disparitia familiei.
Prostituție există de când lumea și nu a dispărut nici o familie. Și cum ar trebui să meargă treaba asta? „Draga mea, prostituția e legală, bag divorț!” sau cum?
Reply With Quote
  #17  
Vechi 15.02.2011, 18:39:58
ZergAteu ZergAteu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.02.2011
Mesaje: 139
Implicit

Citat:
În prealabil postat de georgeval Vezi mesajul
Legalizarea prostitutiei este sinonima cu legalizarea pacatului, vai de noi cei care numim ziua noapte si noapte zi.
La fel au urlat popii și când Galileo Galilei a spus că Terra nu e centrul universului sau când lumea a renunțat la arderile pe rug.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 15.02.2011, 18:40:37
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Eu oarecum sunt deacord cu legalizarea prostitutiei! Adica acum statul se chinuie sa o combata,insa fara rezultat... si asa va fi mereu! Asa ca de ce sa se mai agite atat? Prostituate oricum vor fi. Si nu mai bine sa incaseze si statu ceva bani de pe urma lor? Si-asa ne vaitam ca nu sunt bani de pensii. Si inca un aspect: acele fete nu mai bine sa "lucreze" si ele cu carte de munca? Si decat pe camp,prin baduri,pe centura etc. nu mai bine sa lucreze intr-un loc sigur si curat? Oare desfranatii care apeleaza la serviciile lor nu mai bine sa stea siguri si fara griji,stiind ca respectiva e curata,e ok,nu are nicio boala etc.? Incercati sa priviti si altfel lucrurile...
iti dau dreptate.
dar legalizarea nu va duce la eliminarea prostitutiei ilegale.
imi aduc aminte de un reportaj, in care erau intervievate niste prostituate ce isi aveau locul de munca intr-o parcare de TIR-uri.
la un moment dat a vorbit una nashpa rau, stirba.
zicea ceva de genul: nu ma intereseaza legalizarea prostitutiei. ca la bordel o sa le primeasca doar pe alea frumoase.pe mine tot aici o sa ma gasesti, in ilegakitate.


ideea e ca nu se vor elimina cazurile nefericite de care se pomeneste acum.
daca as fi intrebat as zice: da. dar nu militez pentru asta.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 15.02.2011, 18:44:26
ZergAteu ZergAteu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.02.2011
Mesaje: 139
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
În acest articol vorbește ca și nu știu cine care zicea că trebuie legalizate etnobotanicele, că atunci când s-a interzis alcoolul, consumul lui a crescut și așa se va întâmpla și cu etnobotanicele. Vraja mării....
Nu zău? Adică vrei să spui ca prohibiția nu a dus la probleme mai mari decât a pretins că va fi rezolvat?

Citat:
After several years, prohibition became a failure in North America and elsewhere, as bootlegging (rum-running) became widespread and organized crime took control of the distribution of alcohol. Distilleries and breweries in Canada, Mexico, and the Caribbean flourished as their products were either consumed by visiting Americans or illegally imported to the U.S.

Sau poate Portugalia nu există iar povestea lor de succes e o pură invenție?

http://www.time.com/time/health/arti...893946,00.html
Reply With Quote
  #20  
Vechi 15.02.2011, 18:47:48
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de horatiu.miron Vezi mesajul
Hilar. Prostitutia a existat mereu si n-a mai disparut familia. Nu am citit articolul, insa legalizarea prostitutiei inseamna oferirea unui cadru legal unei activitati care deja are loc si nu poate fi oprita.
Aici iti dau dreptate , deoarece e cea mai veche "meserie"...Daca se legalizeaza, sunt controlate medical toate prostituatele, si asa nu se mai imbolnavesc multi din fraierii, pardon lihnitii dupa sex... in masina, iarba, dupa colt, in toalete publice, parcuri...Apoi n-ar fi batute , batjocorite, exploatate aceste nenorocite creaturi ale sortii...Oricum cine se preteaza la asta, are ceva , undeva in strafundul ei....O parte sunt recuperabile , dar marea majoritate nu...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Legalizarea prostitutiei cristiboss56 Generalitati 154 16.09.2017 16:12:26
Ce parere aveti despre divort? lacrimi Secte si culte 90 21.11.2010 08:30:24
Ce parere aveti despre.... mihnea45 Generalitati 10 22.10.2010 15:27:53
Ce parere aveti despre OZN-uri? alexdu Generalitati 52 04.02.2010 18:46:56
Legalizarea prostitutiei ancaozana Generalitati 1 26.10.2009 07:51:19