Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 16.02.2011, 10:50:23
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Thumbs up

Citat:
În prealabil postat de cocorel Vezi mesajul
Nu toate le pot intelege ce zici acolo dar esentialul e usor de prins.E ca un fel de ce ar face inchizitia daca ar mai fi azi.Cu vinul nu vreau sa scoata ca eu am tensiunea mica si trebuia sa beau de coacaze dimineata.Dupa aia scriu pe aici si nu ma duc la prostituate asadara nu e chiar corecta teoria cu scosul
Cocorel...esti...o figuraaaa, in sensul bun al cuvantului !
Reply With Quote
  #92  
Vechi 16.02.2011, 11:00:21
cocorel cocorel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.02.2011
Mesaje: 200
Implicit calatorule

nu sunt sa stii ca e adevarat cu vinul de coacaze.

Despre prostitutie acuma sa zic sa o controlezi prin lege e o gaselnita.Ce de fapt in felul asta o admiti ca ceva bun ceva de urmat dar care numai ca nu a fost bine randuit.Dar nu este ceva bun si atunci de ce sa ii faci lege.Trebuie doar interzisa si gata ca si cum am zice saracii aia drogati oricum se vor droga si daca e interzis mai bine le facem centre unde sa se drogheze sub control medical si sa fie monitorizati ca si vanzatorii de droguri se apuca de alte alea daca nu ii lasam sa vanda mai bine le facem targhet pe zi.Aiurea.
Reply With Quote
  #93  
Vechi 16.02.2011, 11:19:54
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Nu pot sa fiu de acord cu prostitutia atat timp cat ea este pentru mine o anormalitate. Chiar daca ea se practica, asta nu inseamna ca trebuie legalizata. E ca si hotia, pentru mine tot ceva nefiresc, care si ea se practica. Sa le facem legale doar pentru ca se practica?
Reply With Quote
  #94  
Vechi 16.02.2011, 11:27:20
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Smile

cocorel

nu sunt sa stii ca e adevarat cu vinul de coacaze.

Te cred ca si noi , mami si cu mine mai bem cand avem, cate un paharel din cel mic , curativ...Oricum, coacazele fac parte din fructele mele preferate...
Reply With Quote
  #95  
Vechi 16.02.2011, 11:57:53
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cocorel Vezi mesajul
Nu toate le pot intelege ce zici acolo dar esentialul e usor de prins.E ca un fel de ce ar face inchizitia daca ar mai fi azi.Cu vinul nu vreau sa scoata ca eu am tensiunea mica si trebuia sa beau de coacaze dimineata.Dupa aia scriu pe aici si nu ma duc la prostituate asadara nu e chiar corecta teoria cu scosul

Păi dragul meu cocorel, nu te speria, că n-am zis de vin ci de păcate, vinul se acceptă cu condiția să nu fie din ăla prefabricat sau din ăla ce se bea cu damigeana pe zi că ăla e mai rău ca lupul, exact așa cum pâinea prea albă și moale e mai rea ca vulpea iar apa minerală cu baxul e mai rea ca ursul ce și-a pierdut coada, șirul... de vertebre, că a înghețat apa peste noapte și n-a mai prins niciun pește cu coada, după felul de a prinde cum l-a povățuit vhulpea argintie... aia argintie sau roșietică la privire, știi dumneata: „banul e ochiulhul dracului”.

Dacă nu scoți tu păcatul din casă o să te scoată el la plimbare până îți intră în reflex: pat, mâncare și plimbare și multă nălucifariferizare... adică un fel de liniștire după mofturi, pretenții și cârteli în amorul artei, ceartei zgârceniei cu larghețe dăruitoare... ce artă? Artă marțială și joială... și toate celelalte mândrii și sclifoseifoseli... necurate.

Last edited by vsovivi; 16.02.2011 at 12:03:20.
Reply With Quote
  #96  
Vechi 16.02.2011, 12:01:22
cristinadaciana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Un lucru nu pot eu sa inteleg. Daca tot am fost codasi la intrarea in U.E. de ce n-am fi codasi si la asta . Adica Romania se alatura listei alaturi de Olanda, Germania, Austria, Grecia, Danemarca, Noua Zeelanda ? De ce sa urmam noi ? Sunt tari mult mai evoluate care ar trebui sa fie inaintea noastra.
Reply With Quote
  #97  
Vechi 16.02.2011, 12:05:40
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Pentru ca suntem incapabili sa construim o economie sanatoasa si atunci ne bucuram ca mai putem lua cativa banuti de pe taxele puse pe prostitutie.
Reply With Quote
  #98  
Vechi 16.02.2011, 12:15:41
ZergAteu ZergAteu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 12.02.2011
Mesaje: 139
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Prostituate"curate" este un non-sens,ca si existenta unor mituri scoase de capete luminare...
Sunt destule istorii triste in care oamenii povestesc cum au contactat boli sexuale chiar si prin folosirea pasnicului prezervativ...
Un alt aspect este perioada de incubatie a unei boli,de origine infectioasa,cum sunt in genere bolile sexuale-sa spunem ca fetele vesele au controale periodice,insa din momentul in care contacteaza o boala si pana in ziua in care semnele bolii se arata sau pana ies pozitive la laborator,trec niste zile,timp in care prostituata ta"curata" infecteaza exponential alte persoane...
Ce se intampla in cazul celorlalte forme de sex unde nu se pot folosi prezervativele?
Da,intr-adevar eu incerc sa privesc si cu alti ochi situatia...iar prostitutia legala nu face nici un sens societatii,cat despre profilaxia bolilor chiar m-ai facut sa rad...
Și asta e mai rău decât actuala situație în care nu sunt obligate la nici un control în ce fel, deci odată infectată pot trece ani de zile până la detecție?

În plus, dacă e legalizat, este posibil să ții o evidență a clienților, dacă sunt de acord, și într-un asemenea caz pot fi contactați toți clienții din acea perioadă pentru a se trata.
Reply With Quote
  #99  
Vechi 16.02.2011, 12:18:14
konijiro's Avatar
konijiro konijiro is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Mesaje: 1.114
Implicit

Pentru toti cei care sunt contra legalizarii, o intrebare:

Aveti vreun exemplu de tara unde s-a legalizat prostitutia, si problemele de care va e teama (violenta, boli venerice, divorturi, familii distruse, fete fortate sa faca asta) chiar au devenit realitatea?

Atentie, ma intereseaza ca datele sa arate ca problemele acestea s-au inrautatit in comparatie cu perioada cand prostitutia era ilegala.
__________________
Traieste o viata implinita. Daca exista zei, si sunt drepti, nu le va pasa cat de devotat lor ai fost, ci vei fi binevenit datorita virtutilor de care ai dat dovada de-a lungul vietii. Daca exista zei, si sunt nedrepti, oricum nu ai vrea sa le fi devotat lor. Iar daca nu exista zei, atunci vei fi disparut pur si simplu, dar vei fi trait o viata nobila, care va ramane in amintirile celor dragi. - Marc Aureliu
Question everything.
Reply With Quote
  #100  
Vechi 16.02.2011, 12:29:35
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ZergAteu Vezi mesajul
Corect. Sunt curios ce spune Alin B de asta. Probabil nu există în lumea lui.

Legat de expolatare: http://www.youtube.com/watch?v=6nGD7M5j89g

Legat de ce se întâmplă când sunt privite cu respect de societate:
http://www.youtube.com/watch?v=rU4OqphQa6g
Wau, fantastic cum traiesc prostituatele indience visul american: bani multi si usor.
Doar ca nu sunt atat de multi.

Nu castiga 60$ pe luna, ca altele care mai tin la demnitatea lor, castiga fantastica suma de 150$, si nu trebuie decat sa se culce cu mai bine de 100 barbati pe luna pentru 2$ fiecare partida de sex.
Copii ei trebuie sa fie foarte mandri ca au tot ce alti copii intr-o situatie asemanatoare nu-si permit pentru ca mama lor mai tin la o farama de demnitate. Sau poate vrei sa-mi explici ca in India toate mamele singure cu doi copii sunt prostituate?
Cu sau fara prezervativ, putin probabil sa apuce majoratul copiilor cu acest sanatos stil de viata, copii care, ramasi fara sustinere, nu le ramane decat sa apuce pe aceeasi cale pe care a apucat-o mama lor biologica.

Chiar, 2$ pentru o partida de sex? Ma mir ca nu emigrezi in India.

Ce sa mai zic de tonul "jurnalistei", se citeste atata mandrie si importanta pentru ce diferenta mareata a produs civilizatia occidentala in viata acestor oameni.
N-am aflat insa de de unde cifra de 4500 a prostituatelor care chipurile n-ar accepta sex fara prezervativ.

Al doilea videoclip e si mai interesant:

1. Cum pune tipul "sex worker" in ghilimele.
N-ai decat sa inventezi ce termeni vrei pentru a incerca sa dai aparente decente sclaviei, cuvantul care desemneaza cel mai bine situatia este "prostituata" si toata lumea o stie, inclusiv (sau mai ales) cei care ii fac propaganda.

2. "Saruti clientul"? Ofcourse.
Trebuia sa intrebe daca cumva ii pune si un prezervativ pe gura.
O intreaba: "Ai vreo obiectie?" Nu binenteles, doar nu o sa li se spuna ceva despre cat de sanatos e asta, cel putin pana nu se va inventa "prezervativul oral". Pana atunci, tacere..doar nu o sa speriem cumva fetele astea asa de "treaba".. Batem moneda pe "infailibilul" prezervativ, mai bine moarta in 10 ani decat in 2. Is bad for business.

Pe urma incepe sa se justifice, repeta de doua ori, dezorientata: "He is buyng my time" (imi cumpara timpul).
Exemplu tipic de brainwash, saraca, chiar nu-si da seama ce vinde de fapt, crede ca timpul ei chiar are vreo importanta pentru cei care o platesc.

3. Pe urma zice: "o tipa este buna in meseria asta pe cat de buna era ca si curva inainte. Iar eu eram foarte buna, si m-am hotarat sa vand chestia asta pe bani."
Iar tipul rade de numai poate ca un dobitoc (pentru o clipa, m-am gadit ca ai putea fi tu, scuze), sunt sigur ca l-a umplut de respect cu afirmatia asta.

4. Vine intrebarea: "cum ai ajuns in chestia asta". Simplu, raspunde tipa, este o cale usoara de a face bani.
Cata profunzime.
Un adevarat model pentru copii ei (daca va apuca sa-i aiba).
O adevarata mandrie pentru sotul ei (ar trebui sa fie idiot cu acte, ca sa o doreasca unul ca sotie asa cum gandeste si ce face).

5. "Ai avut parte de vreo vedeta?" (ca si client). Tipa se screme o vreme, isi stoarce memoria, nu iese mai nimic si inventeaza rapid ceva spunand ca a fost "long time ago". No problem, pentru o prostituata memoria scurta este un atuu, altfel intr-un an sau mai putin ar innebuni.
Si chiar daca povesta ar fi adevarat..wau..ce consolare.

Din pacate timpul meu este limitat si mi-am facut deja o idee, iar concluzia e urmatoarea: daca exista un idiot (la modul moral) fericit in prostia lui, nu inseamna ca idiotenia este un ideal, cu atat mai putin idiotenia trebuie incurajata, legalizata, impozitata, etc.

Ah, desigur, un stat ipocrit-pseudo-umanist, care nu da doi bani pe individ, ca cel din perioada care traim, asa ar face, ca si crestin nu pot aproba asa ceva.

Last edited by AlinB; 16.02.2011 at 12:41:22.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Legalizarea prostitutiei cristiboss56 Generalitati 154 16.09.2017 16:12:26
Ce parere aveti despre divort? lacrimi Secte si culte 90 21.11.2010 08:30:24
Ce parere aveti despre.... mihnea45 Generalitati 10 22.10.2010 15:27:53
Ce parere aveti despre OZN-uri? alexdu Generalitati 52 04.02.2010 18:46:56
Legalizarea prostitutiei ancaozana Generalitati 1 26.10.2009 07:51:19