Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #211  
Vechi 22.02.2011, 19:27:32
ursulianu cristian ursulianu cristian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.02.2011
Mesaje: 12
Implicit

Sa nu amestecam lucrurile! Stim cu totii atitudinea pe care a avut-o Iisus Hristos fata de femeia desfranata care urma sa fie omorata cu pietre....asa trebuie sa procedam si noi. Dar asceasta nu inseamna ca trebuie sa intru si eu in mocirla pentru a-l scoate pe cineva...
Cat despre ce a zis "calator prin ploaie"...eu nu as accepta asa ceva.
E posibil sa fie adevarat ce a auzit el,pote sotul aceleia era coleg cu ea la bordel si cine stie cum s-a nascut fetita(saraca). ma ia cu fiori cand ma gandesc la viitorul acelei fetite. Sa dea Dumnezeu sa nu o ia pe urmele mamei sale.
Reply With Quote
  #212  
Vechi 22.02.2011, 20:13:45
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ursulianu cristian Vezi mesajul
Sa nu amestecam lucrurile! Stim cu totii atitudinea pe care a avut-o Iisus Hristos fata de femeia desfranata care urma sa fie omorata cu pietre....asa trebuie sa procedam si noi. Dar asceasta nu inseamna ca trebuie sa intru si eu in mocirla pentru a-l scoate pe cineva...
Cat despre ce a zis "calator prin ploaie"...eu nu as accepta asa ceva.
E posibil sa fie adevarat ce a auzit el,pote sotul aceleia era coleg cu ea la bordel si cine stie cum s-a nascut fetita(saraca). ma ia cu fiori cand ma gandesc la viitorul acelei fetite. Sa dea Dumnezeu sa nu o ia pe urmele mamei sale.
Nu cunosc amanunte , iar asta s-a intamplat acum exact 20 de ani...Iar de intrebat atunci ceva....
M-a socat la acea vreme ce auzisem...
Reply With Quote
  #213  
Vechi 22.02.2011, 20:27:35
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de NeInocentiu Vezi mesajul
Daca cunoasteti persoane care au atat de mare pofta de sex si nu si-o pot satisface decat cu prostituatele, nu puteti sa le recomandati autoexcitarea ?
Stiu ca tot desfrau este dar ma gandesc ca e mai ieftin, mai comod si scad sansele de a contracta boli. In plus, pacatuiesti doar tu, nu si partenerul.
Mare dinozaur esti..
Reply With Quote
  #214  
Vechi 22.02.2011, 20:34:18
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Dacă tot s-a legalizat sodomia, iar acum creștinii ortodocși susțin masiv legalizarea prostituției, cred că trebuie să ne gândim la pasul următor din agendă. Acesta nu poate fi decât legalizarea zoofiliei. Un nou orizont pentru noi oportunități de afaceri se deschide în fața ochilor noștri. V-ați gândit la un Bordel al Animalelor ? O căsuță la țară cu mai multe camere închiriate cu ora. În față, o parcare pentru Jeep-urile doamnelor, domnișoarelor și domnișorilor. În spate, un staul cu animale verificate veterinar și având condicuța la zi. Clienții, după debarcarea din Jeep-uri, ar putea gusta un păhărel din tradiționala țuică în lemn de dud (sau un scotch, în caz că preferă meniu internațional). Apoi, vizitează Manejul unde stau, frumos rânduite, animalele: armăsarii cei focoși și măgarii legendari pentru doamne. Vaci Hollstein, dotate cu patru ugere generoase, pentru domni. Gâște la discreție pentru domnișori: fiecare ce dorește. Ar putea exista o ofertă specială și pentru atei: dragoste cu cimpanzeul. Sau, după gen, cu cimpanzeea.

În felul acesta, fenomenul zoofiliei ar putea fi sub control, existând și numeroase beneficii colaterale: mai mulți bani pentru agricultură. Relansarea gospodăriilor rurale, atât de lovite de politica de achiziții și de dezinteresul funciar al autorităților. Locuri de muncă pentru locuitorii satelor, investiții în infrastructură (drumuri de acces, staule, etc), stimularea medicinei veterinare și, cu timpul, s-ar putea introduce și cărți de muncă pentru animale. Să ne gândim numai la săracele animale, obligate atâta vreme de cruzii lor stăpâni să practice antropofilia ! Vor putea beneficia de pensie, ceea ce va conferi siguranță pentru vremea când ugerul se mai lasă. Sau când armăsarii vor începe a șchiopăta, rămânând doar în patru picioare ! Beneficiind de un mic subsidiu de la Casa de Pensii, suficient pentru fânul loc zilnic și pentru o pereche de potcoave pe an, animalele ajunse spre vârsta senectuții nu vor mai fi duse, mugind de spaimă, la abator, ci vor putea admira, din stabilimentul special construit pentru seniori, progresul de care tinerele generații de cabaline, bovine, suine, galinacee și primate se vor bucura sub semnul emancipării.
Ce mult imi plac postarile dumitale.Nu vroiam sa-ti spun, dar imi amintesc de inorogul.Foarte bine pregatiti amandoi.M-am lipit de forum datorita voua,celor "dulci",pacat ca acei buni preoti,cum spunea candva Cristibos,au clacat astfel tabloul ar fi fost mai complet.Sa va tina Domnul in picioare pe toate planurile.
Reply With Quote
  #215  
Vechi 22.02.2011, 20:42:19
NeInocentiu's Avatar
NeInocentiu NeInocentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.02.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 302
Implicit

Mai exista persoane care cred ca e mai buna autoexcitarea decat apelarea la serviciile prostituatelor ?
Reply With Quote
  #216  
Vechi 22.02.2011, 22:19:18
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
candva , fara sa vreau , am surprins o discutie intre niste colegi de servici...unul fusese in Suedia si povestea ca s-a dus la un bordel si acolo si-a ales pe o tipa si i-a placut de ea...a asteptat-o cand a iesit si a oprit-o propunandu-i o intalnire in afara de program....stiti ce i-a raspuns individa? ca serviciul s-a incheiat si acum merge acasa ca are o fetita la scoala , iar sotul trebuie asteptat cu masa , si nu lucreaza decat strict la "servici".....
Prin urmare....poate ca e posibil si asa ceva , desi eu una chiar ma indoiesc....
Poate ca mai degraba ar trebui sa ne ingrozim de situatia aici prezenta a unora ce isi spun crestini si se cred ortodocsi si pun mare ravna in a invata altora ceea ce le-a fost lor predat in timp ce stateau ca legumele in fata televizorului: ca legalizarea prostitutiei e buna.

Pe langa situatia asta, ceea ce ai prezentat mai sus cred ca poate trece drept normalitate.
Reply With Quote
  #217  
Vechi 22.02.2011, 22:58:44
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de NeInocentiu Vezi mesajul
Mai exista persoane care cred ca e mai buna autoexcitarea decat apelarea la serviciile prostituatelor ?
Nu cred,trebe sa fi sarit rau sa crezi asta.
Reply With Quote
  #218  
Vechi 23.02.2011, 01:14:07
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de NeInocentiu Vezi mesajul
Daca cunoasteti persoane care au atat de mare pofta de sex si nu si-o pot satisface decat cu prostituatele, nu puteti sa le recomandati autoexcitarea ?
Parca recomanzi Nurofen pentru raceala si gripa cand te apuca primele simptome,atat de inocent vrei sa pari...Desi tu esti NeInocent(iu),nu?

Last edited by Melissa; 23.02.2011 at 01:18:27.
Reply With Quote
  #219  
Vechi 23.02.2011, 14:54:16
Just_Me Just_Me is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.02.2011
Mesaje: 16
Implicit

Nu exista interes real pentru legalizarea prostitutiei, e o "ramura" care produce bani pentru o multime de indivizi dintr-o varietate de domenii de activitate, unii sunt medici, altii sus pusi prin diverse functii, asta le-ar mai trebui, sa le puna impozit pe "afacere".
Reply With Quote
  #220  
Vechi 23.02.2011, 20:19:11
konijiro's Avatar
konijiro konijiro is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Mesaje: 1.114
Implicit

Citat:
Ce mult imi plac postarile dumitale.Nu vroiam sa-ti spun, dar imi amintesc de inorogul.
Daca nu vezi greseala de rationament din postul lui Mihnea, inteleg de ce iti place de el. Presupun ca si pe inorog il placeai, mai ales cand arunca cu injuraturi in stanga si dreapta.

O topic: un articol excelent pe tema asta, pentru cei care au capacitatea si rabdarea sa il citeasca:

http://www.contributors.ro/dezbatere...-munca-legala/
__________________
Traieste o viata implinita. Daca exista zei, si sunt drepti, nu le va pasa cat de devotat lor ai fost, ci vei fi binevenit datorita virtutilor de care ai dat dovada de-a lungul vietii. Daca exista zei, si sunt nedrepti, oricum nu ai vrea sa le fi devotat lor. Iar daca nu exista zei, atunci vei fi disparut pur si simplu, dar vei fi trait o viata nobila, care va ramane in amintirile celor dragi. - Marc Aureliu
Question everything.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Legalizarea prostitutiei cristiboss56 Generalitati 154 16.09.2017 16:12:26
Ce parere aveti despre divort? lacrimi Secte si culte 90 21.11.2010 08:30:24
Ce parere aveti despre.... mihnea45 Generalitati 10 22.10.2010 15:27:53
Ce parere aveti despre OZN-uri? alexdu Generalitati 52 04.02.2010 18:46:56
Legalizarea prostitutiei ancaozana Generalitati 1 26.10.2009 07:51:19