Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Slujbele Bisericii Ortodoxe > Despre Vecernie
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #201  
Vechi 14.10.2010, 20:32:18
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Tineri musulmani care manifesta in fata ambasadei Norvegiei si promit ca le vor cuceri tara , iar nevestele lor vor deveni prada de razboi - fericirea lor violarea tuturor:
http://www.youtube.com/watch?v=5o1FP...layer_embedded
  #202  
Vechi 14.10.2010, 20:33:51
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Alte si alte violuri !

http://barenakedislam.wordpress.com/...on-to-the-u-s/
  #203  
Vechi 14.10.2010, 20:38:14
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Despre fenomenul violului musulman in tarile non-islamice si declaratia muftiului de Asutralia, care ameninta ca femeile care nu vor purta voal vor deveni "carne neacoperita" pt "vitejii" musulmani, deci vor devenind raspunzatoare in cazul violului!

http://www.liveleak.com/view?i=a66_1207350091
  #204  
Vechi 14.10.2010, 21:07:37
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Trebuie să se știe că religia și cultura în care s-a format un individ are mare influență în formarea personalității lui. În general, religiile sunt fenomene foarte puternice care produc mutații fundamentale în suflete și adoptarea unei religii false aduce nu doar pierderea mântuirii ci și distrugerea facultăților psihice.

Religiile păgâne, și într-o măsură mai mică sectele creștine (inclusiv secta catolică), prin minciunile învățăturilor lor sunt lucrări ale diavolului iar adepții lor sunt sub influența diavolului, care locuiește în inimile lor. E drept că sunt unele religii mai puțin influențate de diavol, de pildă budismul (care însă are un caracter distructiv prin practicile de concentrare și meditație) și că nivelul de satanicitate diferă între diversele religii false.

O religie malefică ca islamul produce cu rare excepții personalități deranjate și periculoase, chiar dacă aparent e vorba de oameni pașnici. Aceștia pot să se comporte liniștit o lungă perioadă de timp și apoi să aibă o ieșire; sunt imprevizibili. Islamul transmite credincioșilor săi nebunia și răutatea lui mahomed, obsesiile lui ritualice, apetitul lui sexual ridicat, lipsa de scrupule, ipocrizia. Musulmanul e o ființă profund desfigurată moral, judecând lucrurile nu după binele sau răul pe care ele îl reprezintă în sine ci prin prisma musulman/nemusulman. Orice crimă, orice minciună este permisă și chiar benefică dacă slujește "cauzei lui allah" de extindere a dominației islamice asupra întregii lumi. Musulmanul e un mincinos patologic, ei mint 24/7, mint în orice împrejurare, fără nici o remușcare sau restrângere.

Datorită caracterului triumfalist al cultului islamic, musulmanii au o bucurie drăcească când reușesc să atragă femei creștine în concubinaj cu ei. Unele femei sunt atrase de libidoul ridicat al musulmanilor și, necunoscând viața și faptele diavolești ale lui mahomed, cad în această plasă. Musulmanul e o ființă lipsită de căldură sufletească, de omenie, el e capabil cel mult de îndeplinirea unor reguli, de crearea unor aparențe, astfel că de cele mai multe ori femeile care fac această greșeală nu au nici o satisfacție, viața devine un chin iar la sfârșit așteaptă pierzarea.

Pentru că alegând să te căsătorești cu un musulman îți trădezi și propriul popor și pe Hristos. Nu suntem liberi să facem ce vrem și dacă punem ceva mai presus de Hristos vom suprta consecințele.
__________________
Cereți și vi se va da; căutați și veți afla; bateți și vi se va deschide.
Că oricine cere ia, cel care caută află, și celui ce bate i se va deschide
  #205  
Vechi 14.10.2010, 21:28:06
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Corecta analiza Traditie 1 !

Eram in gara Sinaia si asteptam trenul catre Bucuresti. Cand vad un un arab agitandu-se dupa informatii. I-am sarit in ajutor , fiind vorbitor de limba engleza..
Din vorba in vorba am ajuns sa discutam si despre altele. Asa am aflat ca omul era inginer civil si avea in jur de 40 de ani , necasatorit si , evident, amator de romance. Facea munca de cercetas in Romania. Voia sa afle daca este teren fertil pt planurile lui: o femeie, un bussiness, etc.
M-a intrebat cam in ce psihologii se scalda femeile din Romania. I-am spus pe sleau ca vremea lor a trecut, ca romancele sunt satule de straini, ca sunt pragmatice si ca are mai multe sanse cu femeile usoare. S-a aratat dezamagit cand i-am spus ca singura lui sansa sunt femeile usoare.
Chiar m-a intrebat cat trebuie sa-i plateasca viitorului socru pt femeie! Ca asa este obiceiul prin Qatar....

Ce m-a scarbit era faptul ca el visa la o romanca cuminte, eventual luata din usa bisericii si usor de cumparat de la tata!

Ce renume am ajuns sa avem ! Prosteala din anii 90 ne-a ........
  #206  
Vechi 14.10.2010, 22:33:35
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Tineri musulmani care manifesta in fata ambasadei Norvegiei si promit ca le vor cuceri tara , iar nevestele lor vor deveni prada de razboi - fericirea lor violarea tuturor:
http://www.youtube.com/watch?v=5o1FP...layer_embedded
Doar linkul acesta l-am vizionat si mi-e greata!

(Dar cred ca ai procedat corect, pana acum doar vocea lui Traditie s-a auzit. Ma mir ca ai gasit pe youtube - ca acum vreun an-doi fusese bine "curatat" de filmulete anti-islam).
  #207  
Vechi 14.10.2010, 22:42:34
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Angry

de o ora citesc de pe site-urile postate de IonelS si ma ingrozesc... ne neconceput este dezinteresul total asupra acestor fapte ale autoritatilor
__________________
„Dumnezeu poartă pașii omului”
  #208  
Vechi 14.10.2010, 22:47:48
coldworld coldworld is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.10.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 84
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Elesya Vezi mesajul
Ii iubeste pe TOTI dar nu inseamna ca nu ii si pedepseste...este UNICUL care iubeste total si neconditionat...ESTE IUBIREA PURA !
cum se impaca ce spui tu (iubirea totala si neconditionata a lui Dumnezeu) cu invatatura unui iad in flacari, adica chinul etern pentru acestia?
  #209  
Vechi 14.10.2010, 23:05:30
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

99 de lovituri de bici inainte de a fi lichidata ! Pedeapsa de stat!
http://www.crimetime.ro/internationa...re-vineri.html
  #210  
Vechi 14.10.2010, 23:09:28
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Alte abuzuri din lumea musulmana, in Europa si de aiurea :
http://resurseislamice.wordpress.com/tag/despre-femei/
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Casatoria intre o musulmanca si un crestin ortodox Shalom Nunta 37 06.12.2012 13:34:40
casatoria ortodoxa- musulman simona_fidela Nunta 4 15.05.2012 20:01:17
Musulman casatorit religios la Catedrala Dia20_diana Religia Islamica 4 14.11.2010 01:22:44
eu crestina el musulman Carine Generalitati 60 03.08.2010 22:06:28
HELP , VA ROG !!! Casatoria dintre o musulmanca si un crestin , TOTAL INTERZISA ??? dreamhappy Religia Islamica 40 11.01.2010 11:00:14