Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.09.2009, 02:26:07
florisca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Despre vise!

Alta problema spinoasa pe acest forum!mereu cand se pune problema daca sa crezi au ba in vise,se invoca cartea parintelui cleopa,cea despre vise si vedenii!dar,aceasta carte nu reprezinta un argument impotriva viselor,caci parintele cleopa in persoana apare in visele credinciosilor si le da solutii la probleme,cum povestea cieva pe acest forum!apoi,o vara a mea cu o prietena,au mers la par cleopa ptr a il intreba daca sa se calugaresca.si ce credeti ca le-a raspuns!''veti primi raspunsul in vis''!vara mea a visat ca nu e ptr calugarie,iar azi are o familie faina,iar cealalta a visat sa se calugareasca,iar azi e la tismana calugarita!deci:sa crezi au nu in ce visezi,de vreme ce cartea lui cleopa te sfatuieste sa nu o faci,dar pe de alta parte,par.cleopa trimitea lumea la raspunsurile din vis si in plus,apare in vise,dand solutii la probleme?o prietena ,la 19 ani,era f credincioasa si avea veneratie la par cleopa!si era mandra de ea,de capacitatile ei:se nascuse in palma cu o energie vindecatoare,lua durerea cu mana,dar avea si momente de clarviziune!si l-a visat pe par cleopa ca i-a spus:smerenie!acum n-o sa imi spuneti ca a fost dracul in vis ,ca doar asta abia asteapta sa te vada rosu de mandrie!asa ca hai sa reanalizam problema viselor din perspectiva cleopista,ca sa ii zic asa:cartea lui +visele in care apare el si recuzita visului e clar de sus!hai sa renuntam la scheme batute in cuie si sa ne deschidem catre acesta capacitate fantastica de a visa,care uneori aduce mesaje,solutii la probleme,explicatii!de exemplu,bunica mea a trecut dincolo in martie 2009,a stat 5 ani in pat,iar utimele 2 sapt a fost in coma aproape.mama i-a pregatit hainele de ingropaciune,dar nu i-a spus cu ce o va ingropa.peste cateva zile,buna-mea a povestit ca a visat ca a venit sotul ei,mort de 22 de ani,ca a luat-o de mana si au plecat impreuna pe un drum ,ea fiind imbracata exact cu hainele pregatite de mama ptr cosciug.stiti ce am facut cand am auzit acest vis?mi-am scos din dulap hainele negre si mi-am sunat rudele sa se pregateasca de inmormantare!dupa 5 zile de la acest vis,batranica mea s-a stins!si sa mai spui ca nu e bine sa crezi in vise,ca toate is de la diavol!sunt unele vise atat de explicite,ca acesta,ca nu ai cum sa nu astepti implinirea a ce anunta!so?
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce parere aveti despre vise? patricia2006 Generalitati 17 15.04.2018 21:52:00
Despre vise. Templier Knight Generalitati 13 04.03.2012 16:18:30
VISE carmenutza05 Generalitati 32 01.06.2011 00:26:13
vise mita100 Generalitati 5 23.11.2009 18:02:49