Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.05.2010, 13:30:57
lidiap's Avatar
lidiap lidiap is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.10.2009
Locație: brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Implicit rugaciuni pentru nasterea de prunci sanatosi

Buna ziua!
In primul rand daca s-a mai tratat acest subiect imi cer scuze ca revin.
As fi vrut sa stiu ce rugaciuni sa citesc pentru nasterea de prunci (am citit Ac.Sf Parinti Ioachim si Ana, Ac Sf. Stelian. al Sf Nectarie). Trebuie sa spun ca incercam de mai mult timp sa facem un copil dar nu "iese". Pot doar banui cauzele, medicale par sa nu fie, dupa analizele facute dar nu pot sa nu-mi aduc aminte mereu ca un copil este un dar de la Dumnezeu si ca daca El nu vrea, nu ni-l da. Adevarul e ca nu stiu daca meritam sa crestem un copil, poate nu suntem cei mai potriviti parinti, nu stiu ce sa mai zic ... Ca femeie, este un handicap urias, ma simt prost si fata de sotul meu dar este un pret pe care trebuie sa-l platesc pentru un fapt petrecut acum 13 ani (nu e greu de banuit dar e foarte greu si sa scriu in cuvinte..).
Poate mai sunt doamne in situatia mea care vor se fie mame, poate n-ar fi lipsit de interes sa ne rugam impreuna. De multe ori imi spun ca nu merit iertarea Celui de Sus si ca oricum mi-a dat foarte multe fata de cat de putin i-am dat eu Lui.
Sper sa nu fiu pusa la stalpul infamiei, stiu cauza, vad efectul dar care e solutia?
__________________
"Doamne nu-mi da nici saracie, nici bogatie; da-mi painea care imi trebuie"(Prov. 30,7-9).
"Nu iubiti lumea nici lucrurile lumii"... (Ioan 2,15-18; V. Fapte bune
"Daca avem ce sa mancam si cu ce sa ne imbracam sa ne simtim indestulati" (l Tim. 6,7-10; V. Monahism).
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ieslea cu doi prunci George.m Craciunul - Nasterea Domnului 12 18.12.2015 14:34:39
Cum trebuie sa mancam pentru a fi sanatosi absolutep0wer Generalitati 27 03.04.2015 14:03:44
Pledoarie pentru nasterea naturala Florin-Ionut Umanitare 126 03.10.2013 22:11:24
Rugaciuni pentru fiecare tigerAvalo9 Rugaciuni 10 06.09.2011 20:09:34
Rugaciune pentru nasterea unui copil... maggie Rugaciuni 15 23.04.2009 11:57:52