Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #391  
Vechi 21.01.2022, 17:44:28
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bati campii.

Vorbim despre altceva.

Revino la subiect.

Ti s-a spus clar, ca exista un experiment repetabil si in Romania si peste tot in care se vede clar o deviatie de cateva grade.

Din nou, raspunde la subiect, nu mai bate campii.

Ai reprodus tu personal asta? Daca nu, nu mai debita/dejecta chestii ca te aberezi.
Citat:
Tu esti intr-o zona a patologica.

Tu raspunzi dar pe limba ta.

Adica raspunzi "cu datele tale", "pe limba ta".

Adica te aberezi si bati campii si ingori ce ti se spune si vorbesti langa.

Adica din nou treci la apa si restul prostelilor tale.

Nu te duce capul Morocel.

Problema ta e la mansarda, e prea putin acolo nu e nimeni.
Citat:
Morocele, sa pun foarte simplu, asa ca pentru nepriceputi, sa priceapa si un copil de 4 ani.


Ai reprodus asta?

Poti sa raspnzi cu DA / NU ? Pentru ca e un raspuns cu da sau nu.


Incerc sa reduc complexitatea intrebarilor, vad ca ai dificultate sa cuprinzi arugmentul si punctele care ti se spun, si intri in patologie, in aberatii.

Cumva ti se spun:
punctul 1
punctul 2
punctul 3

Si tu raspunzi

Aberatii, aberati, aberatii, punctele 10,, 40.... etc

Deci nu esti capabil sa dai un raspuns la punctul 1, raspuns la punctul 2...


Adica tu nu stii sa e controlezi si sagandesti ordonat, sa raspunzi.

Intai tu ai nevoie de o educatie primara mentala, sa poti gandi. Sa intelegi o afirmatie care ti se spune si apoi sa poti raspunde la ea.

Tu ai dificultati majore de spargere a afirmatiilor primare si sa cuprinzi punctul esential. De asta esti in zona patologica.
Dupa postarile astea in care evident ca te-a luat o extorsiune a unui degajament intro apa curbata si te-ai cocotat scapoSS sef pe val, tu chiar nu-ti dai seama ca problema e la tine?

Nu-ti dai seama ca umblii cu dezbinarea-spargerea si strangularea ispitoniceasca slugarnicind ”sfanta” inchizitie a ”sfintei” ratiuni a spiritului luxiferic plin de leprecornitzei care ca ipocritii cazuti in orbire si nebunie ipocrita striga nebunie dupa formula ”hotul striga hotii”?

Daca nu realizezi ce-i in capul tau si nu-ti dai seama ce scrii si ce postezi in mod repetat insistand la infint bazandu-te pe mitomanie si barfologie ”stiutoare” inseamna ca esti tare domnule... stii tu... esti tare aut-ist... handicapat!

Problema deci nu e la mine ci la tine!!!: Refuzi date evidente si de aia logica si socoteala ta te duce aiurea si derapezi in papuris, acolo in mocirla cazi in judecata si blestemi cu vidanja in mana folosita pe post de aspirator pus pe sfinvers cu ventilator la capat incat te imprastii ca un pasha, ca un popa-prostul tembeolog raspopit in toata lumea desertandu-te ca o explozie atomica desarta. Penibil.

Hai totusi sa mai am rabdare pentru numele lui Dumnezeu. Asa ca te intreb iar , io pe tien, nu tu pe mine:

1.Apa este ea o data de luat in calcul, un argument? (din moment ce 73% din suprafata totala e apa si doar 27% pamant)
2.Platitudinea si planeitatea suprafetei ei nivelata de valuri si observata de oricine, e o data, un argument?
3.Paralelismul catargelor corabiilor de pe ea, este si el o data si un argument serios?

Ia datele astea 3 in calcul si coroboreaza-le cu datele culese de Erat-Ostene: 787km intre nave si unghiul de 7,12 grade a razelor solare fata de unul dintre catarge si o sa-ti dea distanta pana la Soare de aproximativ 6000Km. Poti? Daca vrei te ajuta Dumnezeu, numai sa vrei.

Deci iata ca tu nu vrei sa poti sa raspunzi si-mi toooot intorci mereu in fata cu tupeu insistand si lingusind si milogindu-te la public sa fi crezut si dandu-te victima, mintind ca cica io nu raspund.

Da dumneata te rog frumos raspunsul la cele 3 intrebari cu Da sau Nu!!!... si apoi mai vorbim!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 21.01.2022 at 18:00:29.
Reply With Quote
  #392  
Vechi 21.01.2022, 18:15:14
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Morocku
Iata aici cum se vede harta plana a pamantului si marilor pe Luna plina, toata harta lumii se vede deodata. Pamantul e negru si cu alb sunt marile si oceanele.

Cum e posibil?

Vezi tu cum se vede EurAsia unita cu Americile, Australia si Africa?

Nu poti contesta evidenta. Exact asa s-ar vedea proiectia hartii plane pe o semisfera de oglinda de ghiata daca ar fi luminata deodata!

E ca si cum pe Luna plina s-ar vedea si s-ar strange toata Lumina emisa de Soare in 24 de ore.

Nu e ciudat?
Morocoase pasarele :)))))))) =))))
Pe la cuiburi se aduna... noapte buna. (Pazindu-te totusi de noaptea mintii, somnul pacatului si de slugarnicia si lingusirea ipocrismului mandru si terorist iscapoSS)

Degeaba razi.... a necredinta.

Imaginea hartii intregii suprafete pamant si mari se vede pe Luna deodata deoarece din soare iese si radiatie luminoasa energetica foarte inalta care spre deosebire de cea de frecvente mai joase care sufera fenomenul refractiei prin mediu, asta mai inalta trece prin orice si merge perfect drept, deci lumineaza tot pamantul deodata cu o limina nevazuta de organele noastre de simt. Aceasta radiatie luminoasa dreapta de frecventa foarte inalta si nevazuta cu ochii trupesti merge drept, se loveste de pamant si de marile plate si se intoarce inspre Cer si astfel Luna ca o radiografie afisaza pe ea, pe suprafata ei semisferica harta exacta a tuturor celor de sub Luna si asta se vede cand Luna e in faza de Luna plina!

Ai inteles ca te distrezi degeaba si ca intradevar harta pamantului si marilor se vede exact asa cum e ea in oglinda convexa semisferica a Lunii pline?

Nu poti distinge forma clara a continentului African, Americile si EurAsia care in Alaska se uneste cu America de Nord?

Sigur ca apar distorsiuni datorate efectului convexitatii insa imaginea este o radiografie reala a tot ce se vede deodata sub Soare!

Lumina vizibila din spectrul vizibil sufera fenomenul de refractie si reflexie aparand fenomenul de rasarituri si apusuri si de ziua si noapte insa in spectrul ultra inalt al radiatiilor, acestea nu sufera fenomenul de refractie prin mediu caci trece fara deviatie prin spatiile dintre atomii substantei intalnite si doar sunt refectati inapoi de apa si de pamant si iata cum pe Luna se vede radiografia a tot ce se afla pe pamant.

S-ar putea vedea harta intreaga daca pamantul si marile ar fi o planeta-glob de tarrot??
(S-ar putea vedea intotdeauna doar aceiasi fata a Lunii pline - oglinda semisferica a celor de jos, doar jumatate de harta in care Africa si EurAsia e evidenta, daca sunt unii care vad doar Africa si EurAsia cu Australia refuzand sa vada si Americile si Greonlanda si Antarctica?)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 21.01.2022 at 18:44:52.
Reply With Quote
  #393  
Vechi 21.01.2022, 19:26:07
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Da dumneata te rog frumos raspunsul la cele 3 intrebari cu Da sau Nu!!!... si apoi mai vorbim!

Pe scurt, nu te pricepi, nu stii ce sa raspunzi.... EVITI.


Raspunsul tau este intotdeauna evitarea.


Ti-am zis, tu esti destept doar cand eviti raspnsul, doar cand vorbesti pe limba ta.

Esti un prost, dar destept pe limba lui, doar cand vorbesti limba ta.



Acum ti-am aratat de ce de X ani de zile +10 tu nu esti capabil sa intelegi nimic.

Pentru ca ti se spune ceva, si tu nu poti pricepe, tu nu auzi....


Ai fost intrebat daca ai repetat experimentul, si tu refuzi sa raspunzi.
Reply With Quote
  #394  
Vechi 21.01.2022, 19:29:13
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Dupa postarile astea in care evident ca te-a luat o extorsiune a unui degajament intro apa curbata si te-ai cocotat scapoSS sef pe val, tu chiar nu-ti dai seama ca problema e la tine?

Nu-ti dai seama ca umblii cu dezbinarea-spargerea si strangularea ispitoniceasca slugarnicind ”sfanta” inchizitie a ”sfintei” ratiuni a spiritului luxiferic plin de leprecornitzei care ca ipocritii cazuti in orbire si nebunie ipocrita striga nebunie dupa formula ”hotul striga hotii”?

Daca nu realizezi ce-i in capul tau si nu-ti dai seama ce scrii si ce postezi in mod repetat insistand la infint bazandu-te pe mitomanie si barfologie ”stiutoare” inseamna ca esti tare domnule... stii tu... esti tare aut-ist... handicapat!

Problema deci nu e la mine ci la tine!!!: Refuzi date evidente si de aia logica si socoteala ta te duce aiurea si derapezi in papuris, acolo in mocirla cazi in judecata si blestemi cu vidanja in mana folosita pe post de aspirator pus pe sfinvers cu ventilator la capat incat te imprastii ca un pasha, ca un popa-prostul tembeolog raspopit in toata lumea desertandu-te ca o explozie atomica desarta. Penibil.

Hai totusi sa mai am rabdare pentru numele lui Dumnezeu. Asa ca te intreb iar , io pe tien, nu tu pe mine:

1.Apa este ea o data de luat in calcul, un argument? (din moment ce 73% din suprafata totala e apa si doar 27% pamant)
2.Platitudinea si planeitatea suprafetei ei nivelata de valuri si observata de oricine, e o data, un argument?
3.Paralelismul catargelor corabiilor de pe ea, este si el o data si un argument serios?

Ia datele astea 3 in calcul si coroboreaza-le cu datele culese de Erat-Ostene: 787km intre nave si unghiul de 7,12 grade a razelor solare fata de unul dintre catarge si o sa-ti dea distanta pana la Soare de aproximativ 6000Km. Poti? Daca vrei te ajuta Dumnezeu, numai sa vrei.

Deci iata ca tu nu vrei sa poti sa raspunzi si-mi toooot intorci mereu in fata cu tupeu insistand si lingusind si milogindu-te la public sa fi crezut si dandu-te victima, mintind ca cica io nu raspund.

Da dumneata te rog frumos raspunsul la cele 3 intrebari cu Da sau Nu!!!... si apoi mai vorbim!

Deci tu vorbesti doar pe langa, dar esti destept si ti se pare ca ai raspuns la intrebari.

Tot raspunsul tau este pe langa.

Asta e limita ta ca om, ca putere intelectuala.

Tu ti-ai setat un algoritm mental, ca atunci cand ti se spune propozitia X sa raspunzi cu propozitia Y, care nu are legatura cu X.

Eu spun Xulescu a dat cu vopsea alba deci peretele e alb, si tu spui peretele nu e alb pentru ca nu aveau vopsea alba la magazin deci nu se poate sa fie alb.

Adica tu negi ceva folosind alte premise decat cele care ti s-au dat si nu te intereseaza.

Argumentul tau e inafara premiselor date de mine.


Asta cu apa plata o tii langa, penru ca nu poti sa raspunzi, Si tot incerci sa o legi cumva cumva poate iti iese. Darnu iti iese.
Reply With Quote
  #395  
Vechi 21.01.2022, 21:27:21
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Pe scurt, nu te pricepi, nu stii ce sa raspunzi.... EVITI.


Raspunsul tau este intotdeauna evitarea.


Ti-am zis, tu esti destept doar cand eviti raspnsul, doar cand vorbesti pe limba ta.

Esti un prost, dar destept pe limba lui, doar cand vorbesti limba ta.



Acum ti-am aratat de ce de X ani de zile +10 tu nu esti capabil sa intelegi nimic.

Pentru ca ti se spune ceva, si tu nu poti pricepe, tu nu auzi....


Ai fost intrebat daca ai repetat experimentul, si tu refuzi sa raspunzi.
Am fost intrebat daca am repetat exeprimentul?

De ce sa repet experimentul lui Erat-Ostene?(ostenit de la luxul din biblioteca din Alexandria)

Am luat de bune toate datele importante:
1. 787Km intre corabii, stalpi, catarge,
2. 7,12 grade unghi fata de razele solare la unul dintre stalpi-catarge

La care am adaugat datele: 3. Apa plata, corabii pe apa plata, stalpi-catarge paralele.

Am facut calculele de gimnaziu si mi-a dat D=6000Km distanta pana la Soare de la suprafata plana a marilor.

Deci ce rost ar fi avut sa repet experimentul?
Numa un idiot ar crede ca matematicianul Eratostene nu a masurat bine, unghiul de 7,12 grade si distanta dintre Alexandria si Assuan.

Nu vezi ca tu eviti si vorbesti mereu pe langa si nu raspunzi si arunci pe mine asa o tampenia cum n-am mai vazut... sa fac io nu stiu ce experiment inca odata ca cica mi s-a spus. Ce crezi ca n-am ce face decat sa fac prostiile pe care le zici tu?

Nu e nevoie sa fac niciun experiment ci doar sa coroborez niste date evidente!!! Auzi ce tampeni scoate despre mine ca refuz sa raspund la intrebarea daca am repetat experimentul. Bai dilitule, pai du-te tu in Alexandria si repeta tu experimentu da vezi ca io nu ti-am spus sa faci asta, dar fa-l ca sa nu fi ipocrit cerandu-mi mie sa-l refac in timp tu te distrezi la ce prostii imi ceri sa fac si sa raspundl!!!

Stii tu, te ia extorsiunea unui degajament intro apa si incepi cu flasneta: pe langa, eviti, nu raspunzi, alea alea...

Io ti-am raspuns da arata-mi unde ai raspuns tu la cele 3 intrebari ale mele!!!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #396  
Vechi 21.01.2022, 21:41:07
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Deci tu vorbesti doar pe langa, dar esti destept si ti se pare ca ai raspuns la intrebari.

Tot raspunsul tau este pe langa.

Asta e limita ta ca om, ca putere intelectuala.

Tu ti-ai setat un algoritm mental, ca atunci cand ti se spune propozitia X sa raspunzi cu propozitia Y, care nu are legatura cu X.

Eu spun Xulescu a dat cu vopsea alba deci peretele e alb, si tu spui peretele nu e alb pentru ca nu aveau vopsea alba la magazin deci nu se poate sa fie alb.

Adica tu negi ceva folosind alte premise decat cele care ti s-au dat si nu te intereseaza.

Argumentul tau e inafara premiselor date de mine.


Asta cu apa plata o tii langa, penru ca nu poti sa raspunzi, Si tot incerci sa o legi cumva cumva poate iti iese. Darnu iti iese.
Nu se incepe cu concluzia!!! Nu se incepe cu DECI!!!

Ti-am zis ca nu raspunzi dar dupa ce te-a luat ipocrismul arunci pe mine si repeti ca cica io evit, vorbesc pe langa, evit, neg nu stiu ce... alea alea... si iar ti se pare ca io-s prostul si nebunul.

Pai te-am intrebat: Este evidenta existenta apei in proportie de 73%? Este o data importanta planeitatea apei plate si paralelismul stalpilor-catargelor? Da raspuns la intrebarea asta!!! Daca data asta o introduci in calcul iti da si tie D=6000km distanta pana la Soare.

Tu ai vrea sa visez ipoteza globulare si sa neglijez planeitatea apei si paralelismul stalpilor care nu sunt ipoteze ci lucruri palpabile si observabile ce tin de evidenta?

Inseamna ca esti un mincinos care vrei sa ma inveti sa mint!

Deocamdata io cred ca apa din balta, din bazin, din lac, din mare, dintre marile unite de canalul Suez are acelasi nivel caci altfel ar curge apa dintun loc in altul asa cum curge la atatea fluvii pe suta sau mii de Km!

(E invers chestia cu peretele vopsit. Suprafata totala e vopsita cu 73% apa si peretele e perfect drept caci apa e plata si tu zici ca eu neg vopseaua si peretele plat cand defapt tu o negi si zici ca e asa cum zici tu pentru ca ti-a zis nu stiu cine ca exista unghi intre stalpi asa cum a inventat unul tepria globului-tarot, ca cica apa sta curb ca dispar vapoarele dupa dambul de apa, ca nu soarele merge pe cer ci ca pamntul e glob si se invarte in jurul soarelui si in jurul axei sale si ca cu toate astea apa si atmosfera sta asa si nu se simte nimic la vitezele alea imense. Adica ma pui sa cred intro ipoteza grozav de mult cusuta cu ata alba si sa neg ce vad si simt si ce vede oricine: suprafata plata a baltii, bazinului, lacului, marilor unite de canalul Suez a caror valuri niveleaza si mai mult suprafata.

De ce sa te cred pe tine negand evidenta pe care oricine o poate vedea si constata in mod elementar si evident: apa, multa si plata?

Nu-ti dai seama ca vrei sa-mi neg datele primite prin organele de simt ca sa cred in visul tau ipotetic si iluzoriu lansat de teoreticienii minciunii?

Hai incearca sa crezi ca apa e plata si suprafata ei e plat perfect asa ca un plan si ca asta e o data de luat in calcul. O sa vezi ca daca o sa crezi o sa ajungi la adevarul cel mai simplu, ca Soarele este la 6000Km si o sa lepezi minciunile intunerilumii.

De ce ti-e frica de lumina si de apa... de apa plata? De ce nu suporti, fugi ca dracul de tamaie si ignori? )
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 21.01.2022 at 22:01:12.
Reply With Quote
  #397  
Vechi 22.01.2022, 10:14:46
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul

Am fost intrebat daca am repetat exeprimentul?

De ce sa repet experimentul lui Erat-Ostene?(ostenit de la luxul din biblioteca din Alexandria)
Morocele esti un idiot de prima mana.
Esti definitia idiotului.

Pai trebuie sa il faci altfel nu ai cum sa contesti argumentul. Restul este inchipuirea ta... Cel mult poti sa spui ca nu ai posibilitatea sa il reproduci sau ca ai nevoie de conditii similare.

Este ceva si accesibil si repetabil si care e repetat de toata lumea.

Exista dovezi cantitative majore cu privire la repetabilitate si corectitudine.

Adica mananci rahat pe scurt, fara sa ai nimic in mana.

Refuzi sa vezi ce ti se arata in fata si apoi cu tupeu de bagabont idiot, care nu are boaba de minte in cap afirmi NU MA INTERESEAZA..

Pai ala era matematician de renume il stie toata istoria lumii, tu esti un sectar de 2 parale, care troleaza pe un forum si debiteaza prostii ca pamantul e plat. Si nici capul nu te duce, dar esti si caz patologic si ai probleme la mansarda de deductie logica.

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Am luat de bune toate datele importante:
1. 787Km intre corabii, stalpi, catarge,
2. 7,12 grade unghi fata de razele solare la unul dintre stalpi-catarge

La care am adaugat datele: 3. Apa plata, corabii pe apa plata, stalpi-catarge paralele.
Am facut calculele de gimnaziu si mi-a dat D=6000Km distanta pana la Soare de la suprafata plana a marilor.


Din nou, esti in alt film, trebuie intai sa desfaci primul argument.


Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul

Deci ce rost ar fi avut sa repet experimentul?
Numa un idiot ar crede ca matematicianul Eratostene nu a masurat bine, unghiul de 7,12 grade si distanta dintre Alexandria si Assuan.

Nu e nevoie sa fac niciun experiment ci doar sa coroborez niste date evidente!!! Auzi ce tampeni scoate despre mine ca refuz sa raspund la intrebarea daca am repetat experimentul. Bai dilitule, pai du-te tu in Alexandria si repeta tu experimentu da vezi ca io nu ti-am spus sa faci asta, dar fa-l ca sa nu fi ipocrit cerandu-mi mie sa-l refac in timp tu te distrezi la ce prostii imi ceri sa fac si sa raspundl!!!

Io ti-am raspuns da arata-mi unde ai raspuns tu la cele 3 intrebari ale mele!!!
Pai are rost, ca altfel esti un idiot care vorbeste prostii.

Ba e nevoie, penru ca experimentul ala ADUCE DATE SI INFORMATII.

Bai dilimache, se poate repeta si in Romania intre 2 localitati.


Eu nu sunt ipocrti, ti-am repetat ca se poate face si in Romania.

Asa ca dilimache, gura mica si mucles.

Nici nu te duce capul dar si pe coclauri o tii..

Last edited by gpalama; 22.01.2022 at 10:18:26.
Reply With Quote
  #398  
Vechi 22.01.2022, 10:20:20
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
De ce ti-e frica de lumina si de apa... de apa plata? De ce nu suporti, fugi ca dracul de tamaie si ignori? )
Dilimache, tu trebuie sa ne demonstrezi ca argumentul nostru, folosind fapte intra-argument, folosind o demonstratie interioara ca nu este valid.

Tu te apuci si iesi pe coclauri si spui prostii.


Tu trebuie sa ne demonstrezi invaliditatea unor masuratori, care se pot repeta si sunt repetate cu GPSul si cu nenumarate aparate...
Reply With Quote
  #399  
Vechi 25.01.2022, 19:53:47
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Morocele esti un idiot de prima mana.
Esti definitia idiotului.

Pai trebuie sa il faci altfel nu ai cum sa contesti argumentul. Restul este inchipuirea ta... Cel mult poti sa spui ca nu ai posibilitatea sa il reproduci sau ca ai nevoie de conditii similare.

Este ceva si accesibil si repetabil si care e repetat de toata lumea.

Exista dovezi cantitative majore cu privire la repetabilitate si corectitudine.

Adica mananci rahat pe scurt, fara sa ai nimic in mana.

Refuzi sa vezi ce ti se arata in fata si apoi cu tupeu de bagabont idiot, care nu are boaba de minte in cap afirmi NU MA INTERESEAZA..

Pai ala era matematician de renume il stie toata istoria lumii, tu esti un sectar de 2 parale, care troleaza pe un forum si debiteaza prostii ca pamantul e plat. Si nici capul nu te duce, dar esti si caz patologic si ai probleme la mansarda de deductie logica.




Din nou, esti in alt film, trebuie intai sa desfaci primul argument.




Pai are rost, ca altfel esti un idiot care vorbeste prostii.

Ba e nevoie, penru ca experimentul ala ADUCE DATE SI INFORMATII.

Bai dilimache, se poate repeta si in Romania intre 2 localitati.


Eu nu sunt ipocrti, ti-am repetat ca se poate face si in Romania.

Asa ca dilimache, gura mica si mucles.

Nici nu te duce capul dar si pe coclauri o tii..
Baiatu insista sa bag doi stalpi in pamant la distanta de 787 km intre ei si sa astept vara (cand unu din ei va fi fara umbra cu soarele la zenit si altul va fi cu umbra caci razele soareliui vor lovi stalpul dupa un unghi de 7,12 grade.)

Tu-mi zici mie mucles si ca-s trol sau ca manc rahat sau ca-s sectant si definitia idiotului?

Tu-mi zici mie ca nu raspund si ca-s din alt film si ca evit sa desfac primul argument?

Tu ma faci bagabont idiot insistand in tembeologie slugarnica la ”sfanta” ratiune?

Ma pui tu sa repet experimentu si sa fac masuratorile?
Poi, bai bostanele....
Tu esti chiar simpatic in orbirea ta ipocrita.

Ce rost are ma sa repet un experiment pe care-l iau de bun?
Cred ca e corect unghiul de 7,12 grade care genereaza umbra la unul dintre stalpi si cred ca e corecta distanta de 787km intre stalpi. N-am de ce sa repet expermentul asta corect bai handicapatule viclean mare provocator insistent!!!

Doar coroborez datele astea corecte cu apa plata, stii tu, corabiile pe ape plate au catargele paralele si apoi fac calculelele de gimnaziu si imi da D=6000km distantza pana la Soare!

Fa tu experimentu asta simplu: mergi si vezi daca doua barcutze ce se plimba pe lac au stalpii-catrgele paralele sau nu.

Sa vedem la ce concluzie ajungi.

Io cred ca-s paraleli stalpii si catargele fiindca apa e plata si cum ea e in proportie de 73% din suprafatza totala inseamna ca asta conteaza asa ca crezand si folosind data asta evidenta, ce nu numai pentru mine ar trebui sa fie evidenta, pot calcula simplu distanta pana la Soare si Luna: aproximativ 6000km!

Apoi, folosind teoria PacMan 3D-nD, imi dau seama ca avem 12.000Km pana la apele de deasupra cerului mergand tot in sus si avem 6000Km pana la intaritura pamantului si inca 6000km pana la nivelul apelor mergand tot in jos, adica 12.000 km in orice directie din orice punct in care te afli in PacMan.

Crezi?

Stiu ca nu vrei sa crezi evidentei, in bunurile tale simturi care nu se indoiesc de platitudinea apei si paralelismul catargelor si stalpilor ci de jmecher fraierit auto-tzepuit mai bine crezi in mitomaniile intunerilumii care tzi-a dat de crezut in teoria soarelui sferic, mare, fix, foarte indepartat si in luna sferica dar mai apropiata pe care au ”pasit” baietzii ”buni” de la NASA si in globul de pamant-terra cat un fir de praf in imensitatea galaxiilor formate din milioane si miliarde de sori mult mai mari si mai stralucitori ca soarele nostru imens, ca sa te inchini ca prostul minciunii lor dandu-te mare impreuna cu ei.

Pai de ce sa vrei sa crezi tu ca teolog in asa ceva? Ce minterese ai?

De ce sa crezi si tu in sfericitatea apei plate si in gravitatia care apare din pricina maselor? Nu ti-am spus ca daca ar fi valabila atractia si gravitatia rezultata din pricina atractiei maselor atunci masele ar determina ca toate globurile din univers sa fie sub forma de flori cu 2-3-4-5-6-7 petale 3D si ca asta s-ar vedea? Nu te duce mintea si logica sa-ti dai seama facand corect calculelele?

Nu ai habar de mate-fizica si chimie si vrei sa-mi dai mie lectii?
Pai bai fraierule ipocrit, io am absovit si am cercetat toate astea la viata mea si de aia am puterea acum de la Dumnezeu sa le contrazic pe baza Adevarului fiindca imi dau seama ca stiinta asta a lor e fake-news, asa sunt toate teoriile stiintifice explicationiste cu care ne explica ei pe invers toate legile naturale si experimentele reale ca sa-i credem pe cuvant de mincinos si ipocrit jurand pe rosu.

Nu-ncerca sa vinzi gogoserpi la gradinari si experimente gresite la SAVAnti!!

Tu esti decat un idiot ce te dai mare care-mi ceri sa repet experimente evidente.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #400  
Vechi 25.01.2022, 20:49:21
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama;
Citat:
În prealabil postat de Morocku
De ce ti-e frica de lumina si de apa... de apa plata? De ce nu suporti, fugi ca dracul de tamaie si ignori? )
Dilimache, tu trebuie sa ne demonstrezi ca argumentul nostru, folosind fapte intra-argument, folosind o demonstratie interioara ca nu este valid.

Tu te apuci si iesi pe coclauri si spui prostii.


Tu trebuie sa ne demonstrezi invaliditatea unor masuratori, care se pot repeta si sunt repetate cu GPSul si cu nenumarate aparate...
Io trebe sa demonstrez ca apa-i plata in ciuda evidentei experimentelor cu vasele comunicante?

Pai voi trebe sa-mi demonstrati ca ati vazut voi undeva balta sferica, lacuri cu apa ce sta asa curbata asa ca niste damburi de apa, damb-deal de mari curbate care unite intre ele cum e canalul Suez, nu curg dintruna in alta sau ca apa intre ele urca la deal pe lungimea canalului.

Experimentul cel mai simplu se poate face folosind masuratoarea laser intre doi stalpi foarte departati aflati de o parte pe alta pe tarmul unui lac suficient de mare si masurarea apoi cu bicicleta cand lacul e inghetat. Daca apar diferente in sensul ca masurarea cu bicileta pe gheata e mai mare decat masurarea cu laserul inseamna ca exsita un damb de apa, o sfericitate a apei. N-am auzit sa fie diferenta.

Dar ce parere ai de experimentul asta in care in mod evident se demonstreaza inexistenta curburii pamantului!!!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 25.01.2022 at 20:52:04.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare