Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox

Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde

Thread Tools Moduri de afișare
Vechi 01.05.2010, 09:15:19
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member

Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Implicit

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
Este vorba de o parcare la nivelele superioare ale bancii, nicidecum ca ar fi zburat pana acolo! Stupefactia este atunci cand ne gandim cum de a fost posibil sa strapunga zidul. Pana la urma, ce viteza putea sa prinda acea masina in marsalier pe o lungime de 10-15 m? Sa fie vorba de o reclama la rezistenta masinii mercedes, care nu pare prea sifonata? Poate ca nu e tocmai ce pare a fi!...
Eu cred ca in aceasta poza putem vedea o mostra a 'maretiei' americanilor atunci cand vine vorba de constructii.
Ei neoprit cladesc ceva, insa fara a se asigura ca ceea ce fac ei au o rezistenta adecvata.

Cel putin in poza, zidul cladirii pare ca ar cadea intr-un instant la cel mai mic cutremur, daca o masina a putut sa-l sparga, mergand in marsarier, neavand decat cateva zgarieturi pe spate.
Reply With Quote
Vechi 01.05.2010, 10:10:47
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned

Data înregistrării: 04.05.2009
Implicit marche-arriere?

Ce se vede in imagine este spatele masinii.
Restul se afla in incaperea din cladirea bancii. Nu prea pare sa fi fost marche-arriere.
Reply With Quote
Vechi 01.05.2010, 17:05:31
mishi55's Avatar
mishi55 mishi55 is offline
Senior Member

Data înregistrării: 17.03.2010
Locație: Bucuresti
Implicit noroc cu a.c. ...

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Nu inteleg cum de Dumnezeu i-a salvat viata acestui eretic american sau poate mai rau pagin si deasemena viata trecatorilor : musulmani, eretici, atei, new-age-isti, sectanti cind se zice ca la Judecata ii va alege doar pe cei din Biserica binecredinciosilor?
Pai, poate nici altul nu intelege cum de te lasa Domnul pe tine sa-ti dai cu parerea asa, ca pe mosia personala, in Judecata Domnului...
Hai sa ne miram ca proasta-n balci, si sa ne dam cu parerea! Pai, uite, daca cumva Domnul e depasit de situatie, noroc cu andreicozia, care sa-L traga de maneca si sa puna lucrurile la punct, nu?
Vechi 01.05.2010, 17:18:35
Doriana Doriana is offline
Senior Member

Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
D-le is tari americanii astia la constructii, si'n special la pereti, ce sa mai, adevarati faurari calfe si zidari.
Ba mai tari sunt in fabricat masini; trec si prin ziduri !
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
Vechi 01.05.2010, 19:15:14
arwein's Avatar
arwein arwein is offline
Senior Member

Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Bucuresti
Implicit

Citat:
Este vorba de o parcare la nivelele superioare ale bancii, nicidecum ca ar fi zburat pana acolo! Stupefactia este atunci cand ne gandim cum de a fost posibil sa strapunga zidul. Pana la urma, ce viteza putea sa prinda acea masina in marsalier pe o lungime de 10-15 m? Sa fie vorba de o reclama la rezistenta masinii mercedes, care nu pare prea sifonata? Poate ca nu e tocmai ce pare a fi!...
Da, e o reclama....am primit eu un fisier pps cu reclame ciudate si era si ea printre ele; din pacate nu il mai am.
Reply With Quote
Vechi 01.05.2010, 20:07:38
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member

Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Implicit

Citat:
esact...dati naibi americani astia, scot verzisori si din piatra(zidu') seaca...

Thread Tools
Moduri de afișare

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Citate diverse din Sfintii Parinti OvidiuO Generalitati 141 09.12.2013 20:11:04