Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Viata monahala > Calugarul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 21.05.2008, 20:47:49
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancah
Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de ancah
cezar73gl:Cand sunteti contrati,imediat va ascunde-ti in spatele citatelor biblice.

Mai multi useri au facut aceeasi afirmatie, si eu personal nu o inteleg.
Ce vrei sa spui, frate Cezar, cu aceasta?
Din punctul meu de vedere, cel mai bun argument si cel mai verosimil, e citatul biblic.
Cezar, desi la mai multe topicuri am avut pareri diferite de cele postate de ancah, nu pot sa nu fiu de acord cu dansa aici.
Si o sustin si cand iti cere sa explici ce vrei sa spui prin afirmatia citata de dansa.
Multumesc, Mirean; e un inceput bun, de care ma bucur.
Apoi in multe nu suntem de acord caci avem viziuni diferite, in altele poate avem aceeasi parere dar nu ne facem intelesi (ca la "copil ...post)", dar unde-s chestiuni clare nu am cum sa nu fiu de acord cu dvs...
Reply With Quote
  #12  
Vechi 02.12.2008, 12:16:04
spiridon spiridon is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.11.2008
Mesaje: 5
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Cezar, e firesc sa apara si situatii care nu dau placere. Aici e vorba de apararea credintei. Nu uita unii au mers pana la a muri pentru acesta invatatura. In concluzie, aici nu sunt doar niste informatii care sa satisfaca curiozitatile intelectuale,ci este vorba daca ceea ce fac este sau nu folositor, daca zideste sau dimpotriva darama. Nu uita ca uzeaza de libertatea si suveranitatea lor cu riscul de a deveni rob lor si lucrurilor si manilor lor. Sincer, nu-mi place sa vad oameni care marturisesc ca sunt nou veniti, ca nici nu intra prea des, dar are la indemna eticheta pentru ceilalti. Sper sa nu faci parte din categoria celor din urma.
eu cred ca mai degraba e cine eu cine tu,sau cine stie mai multe, dar problema e ca indreptarea sau corectarea se face putin c am taios nu credeti? parerea mea...iertati-ma
Reply With Quote
  #13  
Vechi 02.12.2008, 15:01:43
snowdrop's Avatar
snowdrop snowdrop is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.02.2008
Locație: vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 20
Implicit o zi binecuvantata!

Bravo Cezar! In fine poate gresesc ca iti zic bravo, dar efectiv..asa este.parca nu am fi pe un forum crestin, ci pe un teren de fotbal......
Doamne iarta-ne!
__________________
"Nu de DUMNEZEU ma tem, fiindca e atotbun, ci de mine insumi ma tem, liber si rau fiind, pot sa nu-I deschid usa."(MARCEL JOUHANDEAU)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 02.12.2008, 15:07:11
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

Cezar, eu cred ca iti faci o parere gresita, este drept ca poate mai sunt si unele replici taioase dar asta nu inseamna ca unii dintre noi se ascund in spatele citatelor biblice. Cel mai mult conteaza ca dupa o discutie mai aprinsa se cere iertare. Pentru mine astfel de discutii, chiar si cele cu multe replici taioase sunt ziditoare, deoarece aflu mai multe pareri, mai multe feluri de a privi o problema. Iar faptul ca unii posteaza mai mult iar altii mai putin, asta depinde de fiecare. Eu am multe de invatat citind postarile lui Cristi, Jenica, Anca, Mirela si altii, aceasta fiind si cauza pt. care prefer sa tac si sa ascult.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
n-am venit sa aduc pace, ci sabie roman2010 Generalitati 14 10.09.2010 16:07:28
A venit dracu!!! geo.nektarios Generalitati 54 21.04.2009 21:10:21
un ajutor bine venit danhd Stiri, actualitati, anunturi 2 04.10.2006 13:44:06