Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 14.11.2012, 10:52:08
neica_nimeni_altul's Avatar
neica_nimeni_altul neica_nimeni_altul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 506
Talking Morti in viata?

Daca am putea sa-i inviem pe cei care sunt in viata si parca ar fi morti (morti in viata) ar fi mult mai util, din pacate, sufletul multora este sufocat permanent de ateism.
  #12  
Vechi 27.11.2012, 15:50:47
neica_nimeni_altul's Avatar
neica_nimeni_altul neica_nimeni_altul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 506
Talking

Eugen7 G, cum ramane cu concordanta dintre invatatura lui Ioan Damaschin si Teoria M ?
Mai sustineti in continuare aceasta fabulatie ?
  #13  
Vechi 27.11.2012, 15:57:00
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

neica nimeni, dacă tot suntem off-topic, cum rămâne cu treaba aia cu patrafirul ?
  #14  
Vechi 27.11.2012, 16:15:03
neica_nimeni_altul's Avatar
neica_nimeni_altul neica_nimeni_altul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 506
Talking off-ul, topicu si patrafiru

Treba cu "patrafirul" e doar in capul unora ca tine sau ca AlinB, te asigur ca e doar o minciuna sfruntata.

E foarte posibil ca AlinB, care se pare ca-l cunoastea "foarte bine" pe Stephen Hawking dar habar nu avea ca acesta este "omul care a revolutionat fizica secolului XX", la fel, a lansat aceste "petarde/fumigene" despre mine din dorinta diabolica de a schimba cu orice pret subiectul.

AlinB sper sa-si ceara scuze pentru afirmatiile mincinoase la adresa mea, desigur nu va face asa ceva, e prea mult pentru el.
  #15  
Vechi 27.11.2012, 16:18:38
neica_nimeni_altul's Avatar
neica_nimeni_altul neica_nimeni_altul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 506
Talking

MihaiG, tu, in calitate de catolic, ar trebui sa nu ai nicio problema cu concordanta dintre Teoria M si invatatura pe care Biserca Catolica o transmite credinciosilor ei ... probabil ai constatat deja ca e posibil ca Biserica Ortodoxa sa aiba un alt punc de vedere mult diferit de cel al catolicilor ...

Iti respect aceasta optiune !

Apropo, tu ai auzit de Cosmologia inginerului Eugen7 Gantolea ?

uite-o aici daca esti curios - http://www.scribd.com/doc/58108638/C...Eugen-Gantolea - sa vezi ce afirma Dl inginer,

sa citesti cum a gasit el concordante intre Dogmatica Sf Ioan Damaschin si Teoria Big-Bang !

observ ca nu doreste sa ne dea lamuri pe aceasta tema ...

nu face referiri la concordanta dintre noua Teoria M si Dogmatica Sf Ioan Damaschin, de ce o fi asa de tacut ?

Last edited by neica_nimeni_altul; 27.11.2012 at 16:35:37.
  #16  
Vechi 27.11.2012, 16:25:49
LgMihail's Avatar
LgMihail LgMihail is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.11.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 163
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
Iti respect aceasta optiune !
Eu nu i-o respect. :D
__________________
"Atunci, de mii de ori daca vei fi incercat si ispitit de Satana, pentru a-ti lua credinta, tu sa preferi de mii de ori sa mori decat sa dai ascultare cunoasterii. Astfel ti se va dechide poarta tainelor. Si te vei minuna intelegand ca mai inainte erai legat cu lanturile cunoasterii iar acum zbori cu aripi dumnezeiesti deasupra pamantului. Si respiri alt aer, al libertatii, de care ceilalti sunt lipsiti. " (Gheron Iosif)
  #17  
Vechi 27.11.2012, 16:35:18
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
Apropo, tu ai auzit de Cosmologia inginerului Eugen7 Gantolea ?

uite-o aici daca esti curios - http://www.scribd.com/doc/58108638/C...Eugen-Gantolea - sa vezi ce afirma Dl inginer,

sa citesti cum a gasit el concordante intre Dogmatica Sf Ioan Damaschin si Teoria Big-Bang !
Am impresia că ai o problemă personală cu domnul Eugen și îți refulezi frustrările aici pe forum.Ce s-a întâmplat, el a trecut examenul și tu nu ? Însă, atenție, faptul că ți-ai creat trei avataruri diferite în acest scop depășește sfera bunului simț și se apropie de patologic.

În ceea ce privește opiniile dumnealui, mi se par bine susținute, documentate și pertinente, spre deosebire de ale tale.

Last edited by MihaiG; 27.11.2012 at 16:39:27.
  #18  
Vechi 27.11.2012, 16:45:38
neica_nimeni_altul's Avatar
neica_nimeni_altul neica_nimeni_altul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 506
Talking

Citat:
În prealabil postat de MihaiG Vezi mesajul
Am impresia că ai o problemă personală cu domnul Eugen și îți refulezi frustrările aici pe forum. Faptul că ți-ai creat trei avataruri diferite în acest scop, însă, depășește sfera bunului simț și se apropie de patologic. În ceea ce privește opiniile dumnealui, mi se par bine susținute, documentate și pertinente, spre deosebire de ale tale.
MihaiG, e posibil ca impresia pe care o ai cu cele 3 avataruri diferite sa fie gresita?
Esti convins de asta ? E foarte simplu ca sa verifici, intreaba adminul acestui forum, poate el te va convinge ca lucrurile sunt cu totul altfel. Iti repet, suntem 3 persoane diferite! Referitor la "sfera bunului simt" cred ca exagerezi ...

Legat de opiniile lui Eugen7 Gantolea, sper sa aiba demnitatea sa si le apere singur, nu sa apeleze la tot felul de chibiti (nu la Dvs ma refer). Pentru asta exista acest "forum" sa putem avea discutii libere, asa cum crede fiecare, despre diverse subiecte, folosind argumente si nu tot felul de atacuri la persoana.

Parerea mea despre opiniile lui Eugen7 referitoare la cosmologia lui proprie, sper ca ti-ai dat seama ca e total diferita de a lui/ta.

Cand Eugen7 G isi va prezenta opiniile, esti liber sa le critici sau sa le sprijini, dupa cum crezi, eventual poti sa le intaresti.

Last edited by neica_nimeni_altul; 27.11.2012 at 16:48:59.
  #19  
Vechi 27.11.2012, 16:47:07
LgMihail's Avatar
LgMihail LgMihail is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.11.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 163
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MihaiG Vezi mesajul
Am impresia că ai o problemă personală cu domnul Eugen și îți refulezi frustrările aici pe forum.Ce s-a întâmplat, el a trecut examenul și tu nu ? Însă, atenție, faptul că ți-ai creat trei avataruri diferite în acest scop depășește sfera bunului simț și se apropie de patologic.

În ceea ce privește opiniile dumnealui, mi se par bine susținute, documentate și pertinente, spre deosebire de ale tale.
Nu am inteles de ce ambii useri (neica_nimeni_altul si neica_nimeni2) au ales sa-si puna nume similare, in schimb te asigur ca sunt persoane diferite. De altfel, daca cineva aici vroia sa aiba un oarecare avantaj (desi nu va nici unul) si-ar fi facut 2 conturi cu nume substantial diferite! (nu...gandesti pana acolo?)

Pe aici sunt unele "genii" care imediat observa "asemenarea" si...doar nu sunt fraieri sa creada "minciuna" ca cei 2 ar fi de fapt persoane diferite. E aberant! Este clar ca cei 2 cel mult se cunosc, in schimb nicidecum nu este pertinent sa crezi ca ar fi aceeasi persoana, cata vreme tagaduieste lucrul acesta.

Si maniera de scris este diferita... Dar pentru ca unii nu au prins mai nimic din teoria conspiratiei, atunci cand au ocazia mai fac si ei pe conspirationistii si se cred vreun Sherlock Holmes.
__________________
"Atunci, de mii de ori daca vei fi incercat si ispitit de Satana, pentru a-ti lua credinta, tu sa preferi de mii de ori sa mori decat sa dai ascultare cunoasterii. Astfel ti se va dechide poarta tainelor. Si te vei minuna intelegand ca mai inainte erai legat cu lanturile cunoasterii iar acum zbori cu aripi dumnezeiesti deasupra pamantului. Si respiri alt aer, al libertatii, de care ceilalti sunt lipsiti. " (Gheron Iosif)
  #20  
Vechi 27.11.2012, 16:48:09
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de neica_nimeni_altul Vezi mesajul
MihaiG, e posibil ca impresia pe care o ai cu cele 3 avataruri diferite sa fie gresita?
Nu, nu e posibil. neica nimeni 1, neica nimeni 2, neica nimeni țâșpe și MihailLg sunt în mod evident aceeași persoană. Ceea ce, după cum am mai spus, e de domeniul patologicului.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Semnele mortii Ionut27 Generalitati 9 14.10.2013 18:34:53
Cum putem ii mai putem ajuta pe cei dragi care s-au stins? alex190 Spiritualitatea ortodoxa 14 12.09.2012 21:24:24
Anuntul mortii Ioan-Victor Generalitati 16 26.09.2010 07:24:20
Mortii rafella Generalitati 146 22.06.2010 17:18:45
Inaintea mortii mara2008 Generalitati 9 25.08.2008 12:23:15