Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Pocainta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.09.2010, 20:31:03
odi_groza odi_groza is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.09.2010
Mesaje: 5
Implicit cum sa spun ?

Buna seara
Am si eu o dilema si nu stiu cu cine sa vorbesc ,referitor la taina spovedaniei. am fost un pacatos si am facut tot felul de prostii in tineretea mea si un lucru ma tulbura si nu stiu daca e pacat sa zic la spovedanie.

Am un pacat dar nu stiu defapt daca e pacat sau nu si rog pe cei care se tulbura sau se ingretoseaza mai usor sa nu cititi mai departe ca eu nu vreau sa va smintesc. Am facut prostii, zic din nou, dar nu mai sunt omul acela. cand ma uit inapoi nici nu-mi vine sa cred ce am facut atunci. Dar eu ma pocaiesc si nu ma voi mai intoarce niciodata la acele lucruri oribile!

In tineretile mele am facut un lucru pe care acum l-am amintit. va rog din nou sa nu cititi mai departe ,cititi doar cei care stiu ca nu vi se face greata.

Asa ca....... va intreb cu nerusinare si va rog sa ma iertati. Este pacat a-ti bea propria .. sperma? STIU ca este un lucru foarte rusinos dar va rog nu mai sunt acel om ,daca ma gandesc acum la trecut numi trece prin minte decat faptul ca am fost inselat de diavol, altfel nu-mi explic cum am putut sa fac un lucru atat de marsav, de inuman.

Este de ajuns ca am spus la preot ca m-am masturbat la spovedania trecuta? Trebuie sa mai spun altceva? Eu ma pocaiesc si nu o sa mai fac asemenae lucruri de negandit

va multumesc mult si va rog din suflet sa ma iertati daca am smintit prin ce am scris adica prin fapta mea josnica din trecut.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Preotii divortati spun adio altarului ofurnica Generalitati 59 03.04.2013 04:46:41
Teoria evolutiei - un basm! spun oamenii de stiinta elcipo Teologie si Stiinta 524 06.10.2011 12:49:15
Ce ne spun Învățăturile Sfinților Părinți despre : Ură cristiboss56 Generalitati 3 06.05.2009 23:06:53
Astrologii spun ca Mantuitorul nostru Iisus Hristos s-a nascut in iunie tigerAvalo9 Generalitati 49 27.02.2009 23:29:27