Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 08.06.2011, 08:35:52
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Desigur,unele cancere pot fi ciuperci si totusi sunt altele care nu!
Cancerele de piele isi au cauzele in deterioararea ireversibila a ADN-ului celulelor care au fost bombardate cu raze ultraviolete;cancerul de san are origini hormonale si toxice;cancerul de col este provocat de papilloma;cancer de gat si plamani -alcool si fumat-si cate alte exemple...
Ar fi culmea ca unul care a fumat vreo 50 de ani sa se trateze cu bicarbonat de sodiu:-)))
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 08.06.2011, 09:06:15
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

SIMONCINI CANCER THERAPY - LUNG CANCER



In general, this neoplasia responds very well to the therapy with sodium bicarbonate five per cent solution, which is implemented through arteriographic transcardial catheter positioned in the pertinent pulmonary artery. This allows the administration of the optimal doses against the mass or masses.
An eight to nine day cycle is sufficient to cause the regression of the disease. However, when the mass is present in the bronchial lumen as well, it is appropriate to program a cycle of at least 4 to 5 bronchoscopies through which it is possible to percolate in the bronchial airway 30-50 cm3 of bicarbonate solution to be left in the location. After the first treatment it is already possible to notice a reduction of the bronchial stinosis and edema with evident improvement in symptoms.
Aside from possible generic symptoms related to the administration of bicarbonate, the therapy is always well-tolerated and presents no problem except when the hyper-alkaline environment caused by the infusions favors the development of bacteria which demands immediate treatment with antibiotics. This applies especially in heavily debilitated patients.
Anti-tumor therapies that are specific to each anatomical area must be applied when the pleura or other organs are involved.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 08.06.2011, 10:40:48
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.t Vezi mesajul
SIMONCINI CANCER THERAPY - LUNG CANCER
In general, this neoplasia responds very well to the therapy with sodium bicarbonate five per cent solution, which is implemented through arteriographic transcardial catheter positioned in the pertinent pulmonary artery. This allows the administration of the optimal doses against the mass or masses.
An eight to nine day cycle is sufficient to cause the regression of the disease. However, when the mass is present in the bronchial lumen as well, it is appropriate to program a cycle of at least 4 to 5 bronchoscopies through which it is possible to percolate in the bronchial airway 30-50 cm3 of bicarbonate solution to be left in the location. After the first treatment it is already possible to notice a reduction of the bronchial stinosis and edema with evident improvement in symptoms.
Aside from possible generic symptoms related to the administration of bicarbonate, the therapy is always well-tolerated and presents no problem except when the hyper-alkaline environment caused by the infusions favors the development of bacteria which demands immediate treatment with antibiotics. This applies especially in heavily debilitated patients.
Anti-tumor therapies that are specific to each anatomical area must be applied when the pleura or other organs are involved.

Cum sa nu mori de cancer?
Pai simplu, iti injectezi o solutie de bicarbonat si mori din cauza asta, nu de cancer.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 08.06.2011, 10:45:16
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.t Vezi mesajul
Simoncini a realizat ca toate cancerele se comporta la fel indiferent de localizarea in corp. Toate cancerele au un numitor comun. El deasemenea a realizat ca toate tumorile canceroase sunt intodeauna albe.
Ce altceva mai este alb? Candida.
Wow, ce logica stralucita, ce observatie profunda, ce descoperire ametitoare. Oare cum de nu s-a gandit nimeni la lucrul asta?
Reply With Quote
  #25  
Vechi 08.06.2011, 10:48:46
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
Dumnezeu sa te ierte si sa ma ierte si pe mine daca ti-am gresit cu ceva. Nu stiu la ce te referi, dar, daca privesti lucrurile din punctul tau de vedere, sa stii ca ai dreptate.
Se referea la cine a deschis topicul.

Citez:

Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox

Acum am vazut ca este si banat..ma mir ca asa tarziu dar ma si intreb care o fi fost picatura care a umplut paharul.

Last edited by AlinB; 08.06.2011 at 10:55:20.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 09.06.2011, 15:19:17
razvan_andrei's Avatar
razvan_andrei razvan_andrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 339
Implicit

Pana la urma cancerul va fi invins (mai devreme sau mai tarziu). Acum 1000 de ani ciuma era boala incurabila. Acum 100 de ani tuberculoza si bolile infectioase. Azi, cancerul. Ciuma se poate vindeca, TBC-ul si infectiile, de asemeni. Cancerul este de-abia la inceput, insa la un moment dat va fi invins, iar atunci va aparea o noua boala si mai puternica. (si un alt roman de dragoste in care nu se mai moare de ciuma, TBC sau cancer, ci de noua boala aparuta...)

P.S.: imi pare rau ca AndreiCozia a fost banat.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 10.06.2011, 09:52:17
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Cristinittta Vezi mesajul
Bine v-am gasit!

Cautand informatii despre Dr Simoncini am ajuns sa-mi fac cont pe forumul acesta.
Site-ul il cunosc mai demult si e printre preferatele mele.

Eu am ajuns in situatia de a decide "Incotro?" pentru ca am cancer.

Cristinittta
Părerea mea proprie și personală (la care am ajuns după multe lecturi și din păcate o experiență personală cu cineva drag din familie la vremea respectivă) este că tratamentele adresate trupului nu fac decât să amâne, să întârzie, să transfere eventual asupra urmașilor un deznodământ nefericit al bolii.

Vindecarea trupului va urma cu siguranță în momentul în care se va vindeca sau măcar se va schimba fundamental sufletul. Atenție, sufletul, nu mintea, nu rațiunea.

Dumnezeu să te ajute să te vindeci!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #28  
Vechi 10.06.2011, 21:29:57
Scotland The Brave
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Exista un film,in legatura cu modul cum doi oameni au infruntat acesta boala, cu Morgan Freeman si Jack Nicholson.Se numeste ,,The Bucket List".Merita vazut.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 10.06.2011, 21:33:38
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Scotland The Brave Vezi mesajul
Exista un film,in legatura cu modul cum doi oameni au infruntat acesta boala, cu Morgan Freeman si Jack Nicholson.Se numeste ,,The Bucket List".Merita vazut.
Astia in film n-au infruntat-o! S-au resemnat si au facut toate lucrurile traznite care le-a trecut prin cap
Reply With Quote
  #30  
Vechi 10.06.2011, 21:42:39
Scotland The Brave
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Astia in film n-au infruntat-o! S-au resemnat si au facut toate lucrurile traznite care le-a trecut prin cap
Pai erau in faza terminala amandoi.Puteti sa adaugati un bun sfat in acesta situatie..exista un ,,bucket list"pentru multi din lumea asta.Nu exista doamna un mod uniform de a primi moartea.Fiecare o primeste in felul sau.Ei au primit-o in felul lor.Este o poveste de viata,luati-o ca atare,in contextul diversitatii lumii.Cum spunea regretatul Fanus Neagu moartea nu intarzie la nici o intalnire.Vine la toti asa ca fiecare va avea sansa sa o intampine intr-un mod mai..potrivit decat cei doi.Depinde din ce perspectiva privesti situatia.Filmul ofera o perspectiva,nu o regula generala desi pe mine personal nu m-ar deranja sa fac pasul dincolo cu seninatatea personajul intruchipat de Freeman.Bineinteles ca fiecare poate privi in felul lui filmul dar,ca o regula generala,toti vor avea prilejul sa stea fata in fata cu propriul sfarsit.Mai departe....toti avem in noi,desi putini recunosc,un bucket list.Nu trebuie sa fiti de acord cu mine :)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Alcohol mouthwash si asociatia cu cancerul oral speranta1970 Generalitati 14 25.05.2021 11:02:02
Cancerul ovarian cristina mioara Generalitati 94 02.08.2011 19:49:56
Cancerul pulmonar - pericolul din umbra pentru nefumatori absolutep0wer Generalitati 4 14.09.2010 20:04:46
Nicotina, asociata cu cancerul mamar absolutep0wer Generalitati 2 26.08.2010 00:00:33
lupta cu cancerul mirela.b Umanitare 16 16.01.2009 15:05:49