Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.02.2012, 12:13:04
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit O viitoare mama are nevoie de rugaciunea noastra

Andreea Ioana e numele ei si va rog din suflet pe cei ce puteti sa o pomeniti in rugaciune pentru a naste prunc sanatos caci in acest moment are probleme cu sarcina si isi doreste mult sa nasca cu bine sanatoasa ea si pruncu mult dorit de ea si sotu ei Alexandru.
Multumesc din suflet tuturor.
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 05.02.2012, 14:40:52
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Rugaciune de izbavire a bolii!

" Doamne, Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, primeste smerita mea rugaciune pentru iertarea pacatelor mele si ca un indurat, stinge cu dreapta Ta cea atotputernica focul ce m-a cuprins, inceteaza-mi boala si cu milostivirea Ta ridica-ma din patul durerii, intru slava numelui Tau. Ca Tu esti doctorul sufletelor si al trupurilor noastre, Hristoase Dumnezeule, si Tie slava inaltam:Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin! "
Ajut-o Doamne si pe Andreea Ioana sa nasca in pace un copilas sanatos, sa se bucure de el si sa traiasca cu totii fericiti!
Maica Domnului, te rog acopere-o sub sfantul tau Acoperamant pe Andreea Ioana si ajut-o sa aduca pe lume un prunc sanatos!

__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #3  
Vechi 06.02.2012, 00:47:37
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Sfinte Nectarie pe multi ai ajutat in boli grele ajuta si pe Andrea Ioana sa nasca usor sa aduca pe lume un copil sanatos.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 06.02.2012, 12:57:11
silvia55
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

,,Imparateasa mea prea buna si nadejdea mea,o Maica a Lui Dumnezeu,bucuria celor necajiti,ajuta-ma ca sunt fara ajutor.Mijloceste tu si roaga-te la Fiul tau Iisus Hristos,Dumnezeul nostru,sa-mi binecuvanteze timpul acesta in care port in pantece prunc,sa usureze greutatea sarcinii si sa daruiasca binecuvantarea Sa peste pruncul pe care-l voi naste; ca nu stiu alt ajutor mantuitor si nici alta nadejde si scapare care sa ne pazeasca si sa ne apere.Ca intru a ta mijlocire si ajutor,slava si multumire intru toate inaltam,unuia Dumnezeu in Treime,Facatorul tuturor,acum si pururea si in vecii vecilor.Amin!`Preabuna Maica,roaga-te la Dumnezeu si la fiul tau Iisus Hristos pentru Andreea Ioana ,alina-i durerile si ajut-o sa nasca cu bine prunc sanatos.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 06.02.2012, 17:19:01
aanrra aanrra is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 76
Implicit Rugaciune pentru Andreea Ioana

O, Imparate Sfinte, Doamne Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, izvorule al vietii si al nemuririi, iti multumesc ca in casatoria mea m-ai facut vas ales al binecuvantarii si al darului Tau. Caci Tu Stapane ai zis:”cresteti si va inmultiti, umpleti pamantul si-l stapaniti!”

Iti multumesc si ma rog: Binecuvanteaza acest rod al trupului meu, care mi-a fost dat de catre Tine; ocroteste-l si da viata intru Duhul Tau cel Sfant; da-i crestere intru sanatate si trup curat cu madulare bine intemeiate. Sfinteste trupul lui, mintea, inima si toate simturile si daruieste acestui prunc care se naste suflet intelept si intemeiaza intru el frica Ta.

Inger credincios, pazitor sufletului si trupului ii daruieste. Pazeste-l, tine-l, intareste-l si-l adaposteste pe el in pantecele meu pana in ceasul nasterii lui si nu-l tainui pe el in pantecele maicii sale, pentru ca mainile Tale l-au alcatuit dandu-i viata si sanatate.

O, Doamne Iisuse Hristoase intru Atotputernicile si parintestile tale maini incredintez copilul meu. Aseaza-l pe el sub mana harului Tau si prin sfantul Duh, sfinteste-l pe el sub mana Harului Tau si prin sfantul Duh sfinteste-l si-l innoieste intru viata vesnica ca sa fie madular al cerestii Tale Imparatii. Amin.

O intru tot Milostive Doamne Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, cauta si ma pazeste pe mine roaba Ta, de frica si de duhurile cele rele care cauta sa strice lucrul mainilor Tale, iar cand va veni ceasul si timpul meu, izbaveste-ma de dureri. Lumineaza-mi neputintele cele din timpul iesirii si da-mi intarire si putere la nastere. Fa-o grabnica prin Atotputernicul Tau ajutor, ca slava lucrului Tau este aceasta si taria Atotputerniciei Tale, lucrul Harului Tau si a inimii tale milostive. Amin!

Sa dea Bunul Dumnezeu, Fecioara Maria , Sfantul Nectarie sa vegheze asupra Andreei Ioana si a bebelusului, ca sa fie bine , sa aiba o nastere usoara si un bebe sanatos, voinic si cuminte.

Doamne Ajuta!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 13.02.2012, 16:57:26
nimela nimela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1
Implicit

Sfantul Nectarie m-a ajutat si pe mine la nastere. Doamne, pentru rugaciunile Sfantului Nectarie, ajut-o si pe Andreea Ioana la nastere!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O mama cu 3 copilasi are nevoie de un servici BebeGeo Umanitare 19 08.01.2012 06:23:40
Maica Domnului... mama noastra, a tuturor crestinilor! laurastifter Despre Biserica Ortodoxa in general 41 18.10.2011 09:24:35
Poate duminica viitoare danyel Generalitati 3 26.09.2009 01:17:03
Doi oameni au nevoie de rugaciunea voastra mara2008 Umanitare 73 07.04.2009 08:14:32
Un om are nevoie de rugaciunea voastra iar mara2008 Umanitare 16 22.01.2009 18:12:33