Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 25.07.2011, 18:33:30
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Patrie si Credinta Vezi mesajul
sa trolati pe orice forum
"Să trolați", adică să fie trolli ? Eu aș fi spus "să troacați". Adică, să prefacă orice forum într-o troacă.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #32  
Vechi 25.07.2011, 21:06:03
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Wink

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
"Să trolați", adică să fie trolli ? Eu aș fi spus "să troacați". Adică, să prefacă orice forum într-o troacă.
bine zis.....
Reply With Quote
  #33  
Vechi 29.05.2012, 19:07:28
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit ERDOGAN: AVORTUL este CRIMA destinata, alaturi de cezariana, CONTROLULUI populatiei

Ungurii, prin Constitutie, turcii prin vocea premierului....
E un aspect notabil.


sursa: http://www.razbointrucuvant.ro/recom...ul-populatiei/

""
Primul ministrul Recep Tayyip Erdogan al Turciei face furori in presa europeana dupa ce a numit avortul crima, legandu-l de agenda controlului international al populatiei.
“Nimeni nu ar trebuie sa aiba dreptul de a-l autoriza. Fie omori bebelusul in pantecele mamei sale, fie la nastere, nu e nicio diferenta”, a declarat Erdogan vineri. Acesta a continuat cu mentiunea ca scopul avortului este “prevenirea cresterii numerice a populatiei tarii”.“Consider avortul o crima, iar replica mea la adresa membrilor media care mi se opun este aceasta: traiti si respirati Uludere. Eu spun ca fiecare avort este un Uludere”, a afirmat Erdogan, referindu-se la un raid aerian din 2011 care a condus la moartea accidentala a 34 de civili turci.
Primul ministru a mai reclamat si epidemia nationala de nasteri prin cezariana, despre care a spus ca au atins 50% si despre care este sigur ca fac parte dintr-o campanie intentionata de control al populatiei.
Printre sustinatorii lui Erdogan se regaseste Ministrul Familiei si Politicilor Sociale, Fatma Șahin. “Nu avem voie sa manipulam dreptul la viata dupa bunul nostrul plac”, considera Șahin, conform ziarului Hurriyet Daily News. Aceasta sustine si ingrijorarea primului ministru cu privire la nasterile prin cezariana, afirmand ca “cezariana reprezinta o operatie chirurgicala, chiar daca [pare] nedureroasa, si creeaza riscuri in ce priveste sanatatea mamei”.



Canan Gullu, sefa Federatiei Asociatiilor Feminine, pretinde ca prin pozitia impotriva avortului, primul ministru “ataca femeile”. “Intr-un asemenea congres al partidelor, primul ministru ar fi trebuit sa discute despre problemele cu care se confrunta femeile, cum ar fi somajul, violenta domestica sau reprezentarea inadecvata in viata politica, nu sa faca politica din trupurile femeilor”, a declarat aceasta.
Avortul la cerere pana in cea de-a zecea saptamana de sarcina este legal in Turcia din 1983.""
Reply With Quote
  #34  
Vechi 03.01.2013, 11:03:31
celestial_pottery
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Hail to Turanic common-sense!

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Ungurii, prin Constitutie, turcii prin vocea premierului....
E un aspect notabil.


sursa: http://www.razbointrucuvant.ro/recom...ul-populatiei/

""
Primul ministrul Recep Tayyip Erdogan al Turciei face furori in presa europeana dupa ce a numit avortul crima, legandu-l de agenda controlului international al populatiei.
“Nimeni nu ar trebuie sa aiba dreptul de a-l autoriza. Fie omori bebelusul in pantecele mamei sale, fie la nastere, nu e nicio diferenta”, a declarat Erdogan vineri. Acesta a continuat cu mentiunea ca scopul avortului este “prevenirea cresterii numerice a populatiei tarii”.“Consider avortul o crima, iar replica mea la adresa membrilor media care mi se opun este aceasta: traiti si respirati Uludere. Eu spun ca fiecare avort este un Uludere”, a afirmat Erdogan, referindu-se la un raid aerian din 2011 care a condus la moartea accidentala a 34 de civili turci.
Primul ministru a mai reclamat si epidemia nationala de nasteri prin cezariana, despre care a spus ca au atins 50% si despre care este sigur ca fac parte dintr-o campanie intentionata de control al populatiei.
Printre sustinatorii lui Erdogan se regaseste Ministrul Familiei si Politicilor Sociale, Fatma Șahin. “Nu avem voie sa manipulam dreptul la viata dupa bunul nostrul plac”, considera Șahin, conform ziarului Hurriyet Daily News. Aceasta sustine si ingrijorarea primului ministru cu privire la nasterile prin cezariana, afirmand ca “cezariana reprezinta o operatie chirurgicala, chiar daca [pare] nedureroasa, si creeaza riscuri in ce priveste sanatatea mamei”.



Canan Gullu, sefa Federatiei Asociatiilor Feminine, pretinde ca prin pozitia impotriva avortului, primul ministru “ataca femeile”. “Intr-un asemenea congres al partidelor, primul ministru ar fi trebuit sa discute despre problemele cu care se confrunta femeile, cum ar fi somajul, violenta domestica sau reprezentarea inadecvata in viata politica, nu sa faca politica din trupurile femeilor”, a declarat aceasta.
Avortul la cerere pana in cea de-a zecea saptamana de sarcina este legal in Turcia din 1983.""
Pentru indracitele de feministe, indiferent de nationalitate, ar trebui creat un virus care desexualizeaza, facandu-le sa nu se mai poata "bucura" de placerile indoielnice ale vietii lor mizerabile de animale occidentalizate si spalacite. NU sa moara, fereasca Cerul, ci doar o autoliza a anumitor organe si o frigidizare totala.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 03.01.2013, 11:29:08
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Iar ți-a dat erori fsck-ul bre?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #36  
Vechi 03.01.2013, 20:50:13
celestial_pottery
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Iar ți-a dat erori fsck-ul bre?
La multi ani, Dragos!
Nu, nu e vorba de erori. Poate nu stii cum vorbesc feministele despre Biserica. Ceva imi spune ca, daca ai sti, ti-ai iesi din papuci mai ceva ca eclesioscepticul care sunt eu.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 03.01.2013, 21:44:01
Tomita Tomita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de celestial_pottery Vezi mesajul
La multi ani, Dragos!
Nu, nu e vorba de erori. Poate nu stii cum vorbesc feministele despre Biserica. Ceva imi spune ca, daca ai sti, ti-ai iesi din papuci mai ceva ca eclesioscepticul care sunt eu.
Eu sunt feminista...in limitele pe care mi le-a dat Dumnezeu (sper sa nu le depasesc).
Si nu critic Biserica...si nu sunt de acord nici cu avorturile desi recunosc ca am sustinut contraceptia in anumite cazuri, stiind ca e pacat. Acum nu as mai avea aceeasi pozitie. Am gresit.

Unde ai capatat asa limbaj de curiozitate?
Reply With Quote
  #38  
Vechi 03.01.2013, 22:56:41
celestial_pottery
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Tomita Vezi mesajul
Eu sunt feminista...in limitele pe care mi le-a dat Dumnezeu (sper sa nu le depasesc).
Si nu critic Biserica...si nu sunt de acord nici cu avorturile desi recunosc ca am sustinut contraceptia in anumite cazuri, stiind ca e pacat. Acum nu as mai avea aceeasi pozitie. Am gresit.

Unde ai capatat asa limbaj de curiozitate?
Stimata sora,
Nu ma refer la "feministe" ca domnia ta. Ma refer la fiinte pentru care barbatul e doar o bestie brutala, paroasa, pofticioasa si abuziva. Si, evident, Isus e tot doar un mascul uman, iar Biserica o facatura sovin-masculina. Numai reproducind acele idei, si buricele degetelor mele au pusee de indignare.
Eu sunt si impotriva "barbatilor" pentru care femeia e doar o cuva ambulanta cu ovule + robot organic de bucatarie. Totdeauna incerc sa inteleg ambele parti. Insa voi sunteti...speciale. Tocmai fiind speciale, cind aveti unele conceptii si atitudini care nu vin nici macar din mareea fascinant de tumultoasa a feminitatii imprevizbile si atragatoare, ci din soaptele vrajmasului, deventi mai periculoase decit zece mii de razboinici barbati. De ce? Pentru ca matricea acestei planete este feminina. Si tocmai de aceea "femeia, cind e buna, doar Dumnezeu e mai bun; cind e rea, doar Diavolul e mai rau" - parafraza dupa pr. Arsenie Papacioc.
Eu, un "porc de barbat", nu suport sa aud "x a avortat". Acum destui ani, am vazut un fetus aruncat pe o alee in Grozavesti. Sincer, cred ca as fi preferat sa fi fost teleportat in Iudeea si Samaria cand Hamasul mai face o criza de dementa colectiva, decit sa fi vazut acea oroare. Insa pot intelege si spaima si rusinea convertite in crima din spatele acelui gen de gesturi.
E greu si dureros, dar cred ca adevarata istorie a umanitatii este cea a straniului parteneriat dintre "noi", "voi" si nevinovatii ingeri care ne sunt liant si urmare.
Acum, unde am invatat acel limbaj? :)
Pai vine din mine. Prin paduri, prin laboratoare, sali de curs, si nu in ultimul rind, pe dupa blocuri: acolo sint sursele.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 04.01.2013, 00:43:22
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Tomita Vezi mesajul
Eu sunt feminista...in limitele pe care mi le-a dat Dumnezeu (sper sa nu le depasesc).
Si nu critic Biserica...si nu sunt de acord nici cu avorturile desi recunosc ca am sustinut contraceptia in anumite cazuri, stiind ca e pacat. Acum nu as mai avea aceeasi pozitie. Am gresit.

Unde ai capatat asa limbaj de curiozitate?
feminismul tau e un feminism clasic, normal, ok, ala care face ca femeile sa voteze, sa conduca, sa aiba o slujba, si sa nu trebuiasca sa fie dependente de un barbat ca sa nu moara de foame, adica f. corect si misto.

Apoi mai e feminismul post-modernist, care e o filozofie misandra si bolnava, ale carei reprezentante le auzi cu ''empowerementul'' femeilor mereu pe buze, ''affirmative action'' si pt care femeile sunt mereu victimele discriminarilor de gen de catre scarboasele creaturi paroase, posesoare de penis.

p.s.: o mica lectura interesanta asupra acestui subiect:
http://vilo13.blogspot.ro/2012/09/de-ce-feminaizsm.html
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 04.01.2013, 11:30:11
celestial_pottery
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Patrie si Credinta Vezi mesajul
feminismul tau e un feminism clasic, normal, ok, ala care face ca femeile sa voteze, sa conduca, sa aiba o slujba, si sa nu trebuiasca sa fie dependente de un barbat ca sa nu moara de foame, adica f. corect si misto.

Apoi mai e feminismul post-modernist, care e o filozofie misandra si bolnava, ale carei reprezentante le auzi cu ''empowerementul'' femeilor mereu pe buze, ''affirmative action'' si pt care femeile sunt mereu victimele discriminarilor de gen de catre scarboasele creaturi paroase, posesoare de penis.

p.s.: o mica lectura interesanta asupra acestui subiect:
http://vilo13.blogspot.ro/2012/09/de-ce-feminaizsm.html
Exact, eu de fascismul misandru faceam vorbire (ma rog, tastare). Colega noastra e doar una din inca multele femei cu trai firesc din aceasta lume.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Cleopa despre purtarea fata de cei ce nu sunt ortodocsi catalin2 Spiritualitatea ortodoxa 61 07.03.2012 11:20:00
Parintele Cleopa - despre sarbatoarea Nasterea Domnului(I) cornel cornel Intrebari utilizatori 0 10.01.2011 14:01:32
Despre Iad - Parintele Cleopa patinina34 Din Noul Testament 3 02.01.2009 20:40:32