Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 17.03.2011, 23:09:41
michela michela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Geony Vezi mesajul
Iar care studiaza Biblia, se rataceste si fac secte cu duiumu....
buna seara!sunt noua pe forum si as avea nevoie de cateva sfaturi in ceea ce priveste un prieten care s-a dat la penticostali...prietenul meu are 43 de ani si pana acum un an a fost ortodox,canta mereu in strana si era bun prieten cu preotul din satul lui acum nu stiu cum de au reusit oamenii aia sa-i spele creierul si sa-l faca sa treaca in religia lor.nu mai face cruce ,nu mai crede in Maica Domnului ,zice ca e pacat sa ne inchinam la icoane si cel mai grav e ca incepe sa ne streseze si pe noi cu predici din alea invatate de la ei.eu l-am avertizat ca daca mai continua mult cu dintr-astea o sa ne suparam si o sa rupem orice legatura insa sincera sa fiu as vrea mai mult sa-l fac sa se intoarca.daca stiti cum as putea face va rog sa ma indrumati...in seara aceasta am imprumutat o Biblie si sunt hotarata sa o citesc toata ca sa il pot ajuta.vreau sa ii pot da si eu replica.o seara buna!
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nervul laringial si viclenia lui Richard Dawkins flying Teologie si Stiinta 88 23.09.2011 18:24:40
Minciuna si viclenia maria40 Generalitati 68 22.06.2011 22:13:56
Nu mai raspunde-ti sectantilor ionut stefan Secte si culte 146 15.03.2011 09:23:38