Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 24.02.2024, 20:17:12
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

https://www.activenews.ro/stiri/Poli...e-o-ora-187725

Politicianul care cerea vaccinarea în masă în Noua Zeelandă a murit subit la 49 de ani. Medicii au încercat să-l resusciteze timp de o oră

Efeso Collins, membru al Camerei Reprezentanților din Noua Zeelandă din partea Partidului Verde, care cerea vaccinarea în masă cu seruri experimentale COVID-19, a decedat subit în mod tragic miercuri dimineață, informează Gateway Pundit.

Collins, în vârstă de 49 de ani, participa la un eveniment caritabil, când s-a prăbușit dintr-o dată.

În ciuda asistenței medicale imediate oferite de serviciile de urgență la evenimentul care a avut loc la Britomart din Auckland, eforturile de resuscitare a deputatului nu au avut succes.

Collins era cunoscut pentru cererile sale de impunere a vaccinării în masă "anti-COVID-19", în special în cadrul comunităților Māori și din insulele din Pacific.

El a făcut propagandă vaccinării în masă susținând un eveniment numit "Vaxathon", pe care l-a descris pentru RNZ ca fiind un "apel la acțiune" crucial pentru a încuraja vaccinarea.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #112  
Vechi 29.03.2024, 18:56:26
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.567
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Collins, în vârstă de 49 de ani, participa la un eveniment caritabil, când s-a prăbușit dintr-o dată.
Tocmai am primit un msg de la un asociat cu care am lucrat mai demult:

"My late 50's super fit and happening plastic surgeon dropped dead yesterday. Massive cardiac arrest. No warning. I went for a derma checkup and they told me. I am shocked and saddened. He was a great guy. He did some amazing surgery on my chin. He was engaged to be married and had 2 grown daughters."

Doamne Fereste apara-ne si ne pazeste de atacul care se inteteste!

Na ca mi-a iesit un Haiku
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
  #113  
Vechi 29.03.2024, 21:51:06
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
â
Doamne Fereste apara-ne si ne pazeste de atacul care se inteteste!

Na ca mi-a iesit un Haiku
Boss eu nu m-am dus ca oaia la vaccin, recunosc am citit Virgiliu Gheorghe, Familia Ortodoxă, nu m-am uitat la tv unde îți arătau morții, intubații și se practica spaima pe post de motor pt vaccinare și distrugerea drepturilor și libertăților cetățenești.

Chiar e periculos să-i tot spui cuiva o să mori, dacă nu te vaccinezi și să transmiți astfel de mesaje subliminale, dacă i-ai spune unui bolnav de cancer o să mori, o să mori probabil că l-ai demoraliza deja și poate i-ar scădea durata de supraviețuire, dar pt nevaccinați se aplica mizeria asta de stratagemă.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #114  
Vechi 30.03.2024, 16:46:00
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.567
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Boss eu nu m-am dus ca oaia la vaccin, recunosc am citit Virgiliu Gheorghe, Familia Ortodoxă, nu m-am uitat la tv unde îți arătau morții, intubații și se practica spaima pe post de motor pt vaccinare și distrugerea drepturilor și libertăților cetățenești.

Chiar e periculos să-i tot spui cuiva o să mori, dacă nu te vaccinezi și să transmiți astfel de mesaje subliminale, dacă i-ai spune unui bolnav de cancer o să mori, o să mori probabil că l-ai demoraliza deja și poate i-ar scădea durata de supraviețuire, dar pt nevaccinați se aplica mizeria asta de stratagemă.
Dragul meu, una din partile bune ale societatii dinainte de 89 era faptul ca marea majoritate am fost crescuti si educati de familie/comunitate/scoala in spirit de luptator ceea ce include si o protectie sufleteasca impotriva mesajelor subliminale. Oricit ar trimite panaramele astea, nu se lipesc. Trebuie sa fi labil, guracasca pentru a accepta sa fi agresat psihic de tv, reclame, vorbele gretoase aruncate de unii si altii.

Suntem caliti in Hristos, vom trai si vom razbi!
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
  #115  
Vechi 30.03.2024, 23:20:47
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Dragul meu, una din partile bune ale societatii dinainte de 89 era faptul ca marea majoritate am fost crescuti si educati de familie/comunitate/scoala in spirit de luptator ceea ce include si o protectie sufleteasca impotriva mesajelor subliminale. Oricit ar trimite panaramele astea, nu se lipesc. Trebuie sa fi labil, guracasca pentru a accepta sa fi agresat psihic de tv, reclame, vorbele gretoase aruncate de unii si altii.

Suntem caliti in Hristos, vom trai si vom razbi!
De fapt nici noi nu ne-am făcut treaba până la capăt, trebuia să forțăm cordoanele de jandarmi care păzeau parohiile ca soldații romani mormântul Domnului ca să intrăm la slujbă de Florii și Paști.

Trebuia să fie o luptă cu statul ticăloșit pt Florii și Paști în 2020, să ne luăm o amendă, să facem o vizită la secție, să fie scris ceva în cazierul ceresc că nu ne-am lăsat păcăliți de Orban, Vela, Arahat, Iohaos.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
Răspunde