Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 19.03.2009, 02:20:45
elena_c elena_c is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit Despre vedenii si vrajitorii cuvant spus de Pr.Cleopa

"...deci sa nu credeti in descantece,in tot felul de vraji,in cei ce cauta in bobi,in cafea.in palma;cei ce sting carbuni,cei care deschid carti sfinte,cei care descanta cu numele lui Hristos si pomenesc sfintii.Toti sunt impotriva lui Hristos!toti sunt in slujba satanei!Nici o vedenie sa nu primiti.o vedenie care este de la Dumnezeu v-am spus ca nu se supara Dumnezeu daca nu o primesti,ca El stie ca tu te temi sa nu primesti lup in loc de pasor.vedenia stiti care este?care o spune SF.Efrem Sirul:<asa Doamne imparate ,daruieste-mi ca sa-mi vad pacatele mele,sa nu osandesc pe fratele meu,ca binecuvantat esti>.sa ne vedem pacatele nu vedenii.ca Sf.Isaac sirul spune:<De mii de ori mai fericit este cel ce-si vede pacatele,decat cel ce vede vedenii;ca vedeniile pot fi draci si te duc la pieire vremelnic si vesnic.> sa ne vedem pacatele noastre ,sa perecem in smerenia mintii si a inimii si sa nu ne socotim vrednici ca putem vedea vedenii,ca asta este cea mai mare mandrie si cutezanta...daca de pe acum crezi in vedenii ,cand va veni antihrist,ce-ai sa faci atunci? ca spune la //TESALONICENI,cap9 despre venirea lui antihrist:<a carei venire este intru toata puterea satanei,facand semne si minuni mari ,de va putea sa insele si pe cei alesi>...Sf.Andrei al cezareei,in talcuirea apocalipsei,spune:'cand vor veni ucenicii lui antihrist vor face pe femei si barbati sa zboare pe sus'...Ai sa vezi tu atunci !Cand vei vedea ca din paie uscate de grau iti face paine proapata si din vita uscata de vie iti face sa curga vinul cel mai bun.Vor face multe minuni cu puterea satanei ,incat cei care nu sunt intemeiati in credinta vor zice:<mai astia sunt de la Dumnezeu>..." multe ne invata PR.Cleopa DUMNEZEU sa-l odihneasca in pace! dar eu atat pot sa spun Doamne intareste credinta noastra ca neputinciosi suntem!sa avem nadejde "ce Dumnezeu nu stie pe cei alesi sa.i crute!" DOAMNE AJUTA NECREDINTEI NOASTRE...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 19.03.2009, 02:28:32
Ave_Eva Ave_Eva is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.03.2009
Mesaje: 6
Implicit

Doamne ajuta, elena_c!

cei ce cred in vedenii si vise sunt in mare inselare!
viitorul apartine Domnului!

in plus, crezi ca ceva e neschimbator pe lumea asta?

toate-s vechi si noua-s toate!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce credeti despre vedenii? lacrimi Din Noul Testament 42 28.03.2010 21:48:52
Despre Iad - Parintele Cleopa patinina34 Din Noul Testament 3 02.01.2009 21:40:32
Despre vedenii Laurentiu Generalitati 0 05.02.2007 11:25:20