Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 03.11.2010, 16:11:19
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta !

Va multumesc tuturor pentru rugaciuni si pentru sfaturile date, pentru incurajari...
Azi mi-a aparut din nou zambetul pe buze, ce sa va spun, sunt chiar tare fericita cand am aflat ca fratele meu nu are cancer la gat.
Dumnezeu s-o binecuvinteze pe doctorita care nu a acceptat imediat operatia ci a mai facut o serie de analize din care a reiesit clar ca nu e cancer.
Slava Lui Dumnezeu!
Voua trebuie sa va multumesc, ca vi-au fost ascultate rugaciunile.
Multa sanatate sa va dea Dumnezeu si sa va binecuvanteze familia.
Sora mea si prietena mea se lupta cu sedintele cu citostatice. Nu le este usor, le e bine, apoi vin si clipe mai grele dar sunt convinse ca trebuie sa treaca prin ele.
Va multumim, va multumim, va multumim pentru rugaciuni!!!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #52  
Vechi 03.11.2010, 16:18:08
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Ne bucuram, cand auzim de bine draga icamilin. Bucurii in toate.
Reply With Quote
  #53  
Vechi 06.11.2010, 00:35:20
silvia55
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Draga Ica,ma voi ruga si eu pentru tine si pentru cei dragi tie,Florin,Cornelia,Steluta si Mihai.Fie ca Maica Domnului si Sfantul Nectarie sa-i ocroteasca!Iti pot oferi(daca ai nevoie)ulei sfintit de la moastele Sfantului Nectarie din Eghina.Dumnezeu sa-i ajute si sa ne ajute pe toti!
Reply With Quote
  #54  
Vechi 07.11.2010, 08:52:37
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Sanatate multa

Dumnezeu sa va dea sanatate si sa va ajute cu toata familia sa fi-ti bine si toata boala sa o ea deasupra celor dragi dumneavoastra ,ma alatur in rugaciune si ma voi ruga pentru cei dragi dumneavoastra ,sanatate si credinta in bunul Dumnezeu si Mantuitorul nostru Iisus Hristos .
Reply With Quote
  #55  
Vechi 06.02.2011, 19:37:32
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Slava lui Dumnezeu!

Doamne ajuta!
Au trecut doua luni de cand nu vi-am mai dat nici o veste.
S-au intamplat multe in aceasta perioada de timp, dar nu am avut putere sa ma apuc de scris, nici la bucurii nici la necazuri.
Steluta a terminat tratamentul cu citostatice, intr-o luna de zile va face noi analize, care nadajduim sa iasa BUNEEEEEEEEEEEEEEEE!
Cornelia mai are de facut o sedinta de citostatice, la sfarsitul lunii, apoi tot analizele facute dupa o luna de zile, vor decide starea vindecarii bolii.
Numai cine a trecut prin situatia Corneliei si a Stelutei, stie si intelege ce groaznice au fost si sunt aceste sedinte de citostatice, nu ele in sine ci efectul lor in corp.
Sa ne rugam sa iasa bune aceste analize, ca apoi cu un regim special si tratamente naturiste sa-si revina amandoua . Doamne cat de mult imi doresc acest lucru!
V-am povestiti in acest topic si despre tatal meu, IOAN, bolnavior si cu o varsta inaintata, in decembrie anul trecut a implinit 92 de ani. Totul a fost bine ( desi are diabet, rotula din sold rupta si operata acum patru ani, probleme mari cu inima, infectie urinara, auzul tot mai slab ) pana cand l-a lasat si vederea. L-am dus la doctor, sperand ca poate fi operat chiar asa batran, dar din pacate i s-a spart cristalinul si nu se mai poate face nimica. De aici au inceput problemele, faptul ca nu mai putea citi din Biblie, ca nu mai putea privi la televizor, faptul ca nu mai vede l-a daramat complet.
Diabetul e din ce in ce mai agresiv, acum e mic, acum creste peste masura. Il napadeste o somnolenta groaznica, are dureri in partea stanga, nu mai elimina apa din corp, intr-un cuvant nu mai are putere sa lupte cu boala chiar spunea ca ar vrea sa moara, ca nu mai rezista.
Vroiam sa-i duc preotul sa-i faca rugaciuni de sanatate, sa-l spovedeasca si sa-l impartaseasca, dar m-a refuzat in mai multe randuri.
Acum doua zile, i-am repetat rugamintea de-ai aduce preotul si cu mare bucurie va pot anunta ca a acceptat, a fost constient, a vorbit foarte coerent si s-a bucurat si el ca s-a spovedit si impartasit. Vrea sa plece langa mama mea si stie ca doar asa va fi pe drumul cel bun.
Sunt multumita tare in suflet ca a povestit cu parintele, ca s-a spovedit si parintele l-a impartasit. Nu pot decat sa-i multumesc bunului Dumnezeu ca ma mangaie cu implinirea rugaciunilor ce le fac pentru toti cei dragi ai mei, fie ca sunt din familie fie ca-mi sunt prieteni, cunostinte sau persoane pe care nici eu nu le cunosc, doar ca aud ca au nevoie de rugaciune.
Slava lui Dumnezeu!
Va multumesc tuturor celor care mi-ati fost alaturi in aceste perioade grele, triste si va doresc tuturor multa sanatate, impliniri duhovnicesti si numai ganduri bune! Cu mult drag, icamilin
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "

Last edited by icamilin; 06.02.2011 at 19:44:21.
Reply With Quote
  #56  
Vechi 06.02.2011, 20:40:45
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Dumnezeu să le ajute!
Reply With Quote
  #57  
Vechi 06.02.2011, 22:53:19
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow Rugaciune

Doamne Tu Cel ce esti doctorul sufletului si a tot trupul te trgam ca niste robi netrebnici si mult patimasi ca nu pentru meritele noastre cInd te rugam pentru frati si Surorile noastre In suferinta ci pentru multa dragostea si bunatatea Ta cea mare sai ajuti sai curatesti si sai sfintesti si sai faci pe ei vase alese si placute tie amin amin amin.
+++ +++ +++ +++
Reply With Quote
  #58  
Vechi 06.02.2011, 23:19:51
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Doamne miluieste!

Doamne ajuta ! Sanatate tuturor celor pentru care va rugati, domana Ica !

Va imbratisez cu dor !
Reply With Quote
  #59  
Vechi 07.02.2011, 04:22:38
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Doamne ajuta Ica si eu ma alatur rugacinilor tale sa te intareasca Domnul si pe tine sa te poti ruga pentru altii.
Te imbratisez cu drag
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #60  
Vechi 18.12.2012, 23:09:36
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne, ai mila de noi pacatosii!

[quote=icamilin;300094]Imi pare rau ca vin cu o noua veste trista pentru mine personal: fratele meu MIHAI, dimineata va fi operat la gat, niste ganglioni suspecti de cancer.
Adaugati-l si pe el in rugaciunile voastre, sper din suflet sa nu fie cancer. Are 67 ani, probleme cu inima, diabet, e suficient...



Acum trei ani cand va ceream rugaciuni pentru sora mea Cornelia si prietena mea Steluta ( operate la san de cancer ), va rugam sa-l pomeniti in rugaciunile voastre si pe fratele meu MIHAI, suspect de cancer la gat. Dupa multe analize si tergiversari, s-a stabilit ca nu e cancer.
Eram cu totii tare bucurosi, mai ales ca dupa mai bine de un an de citostatice, sora si prietena mea si-au redobandit sanatatea. Slava lui Dumnezeu!
Acum fratele meu are 70 de ani, a slabit tare, nu mai poate vorbi corect din cauza ganglionilor de langa limba, nu poate suporta proteza in gura.
A mers la spital, dorea sa se opereze. Insa la inceput trebuia sa-si faca niste analize, RMN, biopsie sa vada la ce se poate astepta. Bineinteles ca azi a primit raspunsul la analize si din pacate e CANCER.
Maine aflam daca va incepe deja citostaticele sau va ramane dupa sarbatori, fiind foarte multe zile libere, acum in pragul Nasterii Mantuitorului.
Ma rog bunului Dumnezeu sa se milostiveasca si de el cum a facut-o si cu sotul meu. Stiu ca trebuie sa ne rugam, sa acceptam toate prin care trecem...... dar mai am nevoie si de putere...... doamne, ai mila de noi pacatosii!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Doar o curiozitate Rusu Tessian Teologie si Stiinta 10 11.02.2011 23:52:24
Doar o intrebare, va rog! Maximovici Generalitati 0 05.06.2008 11:21:08
viata-doar un vis? oni91 Teologie si Stiinta 7 12.02.2008 12:50:00
Doar curioasa Glamorous_witch Generalitati 9 04.12.2007 20:43:01
doar cununie? Z.Lidia Nunta 11 12.10.2007 17:37:34