Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 09.03.2012, 21:14:32
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Theodor_de_Mopsuestia Vezi mesajul
Cred ca aveam adineauri niste cipuri in nas...dar, lucru ciudat: parca sunt de o structura ceroasa si nitel lichida, si de obicei apar "spontan", cand sunt nitel racit. Sunt convins ca "coloana a cincea", pentru prieteni "virusul gripal", mi le-a bagat.
Sora Antonia, fratia ta citesti Scriptura? Daca scrie ceva de cipuri acolo, eu ma declar gnostic, monofizit si adventist la un loc. =))
Crezi in hotia fara de hot?! In genere, in fapta precedand (sau, in orice caz, in absenta) faptuitorului?
Am obosit sa explic aceleasi aspecte de logica elementara tuturor adeptilor sectei "cipurile = ghearele lui Devaron".
Sa revenim la chestiune. In seara aceasta am supus atentiei materialul urmator:

Manipularea si controlul mintii - Dezvaluiri

Despre acesta poate ca ai ceva de spus, dupa ce-l vizionezi, fireste.
Reply With Quote
  #122  
Vechi 10.03.2012, 00:23:05
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Padurea Baciu ..una din obsesiile clubului Bivolaru, Baricada asta nu e un fel de nou OTV?

Domnisoara Antonia, ca de obice..va hraniti cu informatii pseudo-duhovnicesti, consecintele nu sunt de mirare..
Reply With Quote
  #123  
Vechi 10.03.2012, 08:28:31
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Padurea Baciu ..una din obsesiile clubului Bivolaru, Baricada asta nu e un fel de nou OTV?

Domnisoara Antonia, ca de obice..va hraniti cu informatii pseudo-duhovnicesti, consecintele nu sunt de mirare..
Nu sunt domnisoara! Nu confund informatiile duhovnicesti cu cele din alte surse.

Persoana despre care scriam la inceputul topicului s-a rugat intens, apoi s-a uitat cu atentie in jur si si-a amintit cuvintele Psalmului 90, observand evolutia unora care s-au cam impiedicat de ea, in ultimul timp. Probleme in familie, probleme grave de sanatate, pagube uriase etc. De ce tocmai ei? Uite-asa, spre slava lui Dumnezeu.

Dumnezeu nu Se lasa batjocorit si nu-i lasa nici pe cei care-I slujesc Lui.

Dupa un timp, a simtit gust si miros de aparat electric ars in gura. Apoi, o serie de simptome s-au diminuat, iar altele au disparut. Mare este Dumnezeu!

Problema pe care am ridicat-o la inceputul topicului a ajuns si in atentia MI. E o problema grava, de aceea cine a vrut sa inteleaga a inteles ce-am scris, iar cine a vrut sa cerceteze a si cercetat.

Cine e pus pe bascalie asta va face orice-as spune.

Referitor la ultimul material prezentat, mie mi se par de rea-credinta cei care-i improasca cu noroi pe autorii materialului doar pentru ca atrag atentia asupra unor realitati romanesti. Nu e rau ca romanul sa stie ca nu intamplator i se spala creierii cu atata subcultura, la televizor. Oamenii indopati cu aspecte negative care numai stiri nu sunt ajung usor de manipulat.

Nu e rau ca romanul sa stie ca printr-o credinta ortodoxa puternica putem sa cream un nucleu de rezistenta, aici pe aceste meleaguri. Daca la aceasta convingere au ajuns si unii duhovnici si unii scriitori si unii oameni de stiinta, inseamna ca satana poate fi biruit. Personal ii admir pe realizatorii aceste emisiuni. Fireste, nu e rau sa avem discernamant duhovnicesc pentru a observa daca vreun participant la discutie nu se abate cumva de la dreapta credinta.

Mesajul emisiunii ,,Manipularea si controlul mintii" este ca putem sa ne ferim de manipulari daca avem un echilibru interior dobandit prin credinta si daca selectam atent sursele de informare si nu ne incarcam mintea cu toate crimele comise in Romania. Ce e rau in asta? Unde vezi mesaje de tip Bivolaru in aceasta problema?
Reply With Quote
  #124  
Vechi 26.03.2012, 06:18:58
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

In urmatorul material, se poate vedea cum este posibil ca in tara noastra sa se intample asa ceva.


Cine este agentul CIA care lucrează pentru Băsescu?

"Mașinăria PDL de fraudare a alegerilor a folosit toate mecanismele posibile: Poliție, Jandarmerie, SRI, SIE, Prefecturi, servicii deconcentrate și agenți economici de stat. Și, nu în ultimul rînd, ambasade străine. În campania prezidențială, Traian Băsescu a folosit Centrul SECI și proiectul militar MONSAT pentru a-și vedea visul cu ochii.
Achiziționarea și instalarea echipamentelor speciale pentru rețeaua MONSAT s-au făcut și cu sprijinul National Security Agency (NSA). Actul de naștere a sistemului MONSAT este Hotărîrea 045/2005 a CSAT. Rețeaua de sateliți MONSAT de joasă altitudine, la care SRI și SIE au acces, nu e lansată de Statul Român, ci de SUA, în colaborare cu o serie de țări europene. România „închiriază" accesul la acești sateliți, pe baza unor înțelegeri între Serviciile Secrete ale țărilor NATO. Ei sînt folosiți pentru pedepsirea dizidenților, în mod ilegal, prin urmărirea, monitorizarea și hărțuirea sau tortura aplicată persoanei vizate.


Rețeaua de sute de sateliți care acoperă Europa nu numai că receptează, dar e capabilă să și transmită, în mod egal. Dispozitive radar, bazate pe unde milimetrice, au posibilitatea de a urmări o persoană, după caracteristicile biometrice, oriunde pe pămînt și, mai mult de atît, de a vedea omul prin acoperișurile clădirilor în care se află acesta. Cu ajutorul agentului special secret al DEA, din zona Balcani (Drug Enforcement Administration), Harry Giknavorian, Traian Băsescu are acces direct la Centrul SECI."
Reply With Quote
  #125  
Vechi 01.04.2012, 20:01:45
_ruxa_ _ruxa_ is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Mesaje: 56
Implicit

You're crazy, lady.
Reply With Quote
  #126  
Vechi 01.04.2012, 21:05:45
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de _ruxa_ Vezi mesajul
You're crazy, lady.
Ti-e rusine sa scrii in romaneste? Pentru certificat de sanatate valid, se apeleaza la 1)medici 2)integri moral. Esti sigura ca indeplinesti aceste conditii?
Reply With Quote
  #127  
Vechi 01.04.2012, 21:40:38
_ruxa_ _ruxa_ is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Mesaje: 56
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Esti sigura ca indeplinesti aceste conditii?
Nu stiu ce-s aia "integri moral".

Cat despre cum sunt eu, ce conteaza? Sa admitem, de dragul discutiei, ca sunt urata, nebuna si proasta. Te face asta mai putin nebuna pe tine?
Reply With Quote
  #128  
Vechi 01.04.2012, 22:40:06
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de _ruxa_ Vezi mesajul
Nu stiu ce-s aia "integri moral".

Cat despre cum sunt eu, ce conteaza? Sa admitem, de dragul discutiei, ca sunt urata, nebuna si proasta. Te face asta mai putin nebuna pe tine?
Aceasta nu e discutie, daca incepe cu asemenea termeni. Cred ca ai gresit forumul. ,,Discuta" cu altii, daca acesta iti este stilul.

Last edited by antoniap; 01.04.2012 at 22:44:42.
Reply With Quote
  #129  
Vechi 01.04.2012, 23:57:41
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de _ruxa_ Vezi mesajul
You're crazy, lady.
not nice what you wrote
Reply With Quote
  #130  
Vechi 02.04.2012, 01:31:18
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de _ruxa_ Vezi mesajul
You're crazy, lady.
Ceea ce a scris acolo este o aiureala, dar puteai sa o spui mai altfel, nu crezi?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Razboiul nevazut! alexdu Generalitati 17 09.02.2011 21:10:52
a inceputul razboiul lore86 Generalitati 14 25.11.2010 19:03:47
razboiul mithrandir Generalitati 6 10.08.2009 16:58:28
Razboiul din Georgia mirelat Stiri, actualitati, anunturi 14 14.08.2008 08:08:00
Razboiul Nevazut Mikhael Resurse ortodoxe on-line 1 20.08.2007 17:48:44