Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #141  
Vechi 10.09.2011, 09:29:35
LaPetiteMoc LaPetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.08.2011
Locație: sub cerul lui Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 177
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihailc Vezi mesajul
Nu-mi dau seama de ce ești răutăciasă la faza asta!

Offfff, Doamne!!! Nu-mi dau seama de ce ma vezi "rautacioasa la faza asta". Era o intrebarea glumeata si absolut nevinovata. Dar intelegerea textului scris depinde de tonul pe care noi il dam in inima noastra textului.


Amintiri:
Eram in pragul editarii unei carti. I-am trimis un SMS editorului cu o informatie pe care uitasem sa i-o dau in timpul intalnirii directe. Mi-a raspuns cam in stilul tau acum. Am urcat in masina si m-am dus glont la el sa-i citesc mesajul, pentru ca astfel sa-i inteleaga corect si sensul. Cand am ajuns, urla deja la mine. L-am asteptat sa se calmeze, apoi i-am cerut sa-mi arate mesajul pe telefonul lui. Mi l-a dat si i l-am citit. "Iarta-ma. Altceva am inteles cand l-am citit singur."
Reply With Quote
  #142  
Vechi 10.09.2011, 09:35:48
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LaPetiteMoc Vezi mesajul
Offfff, Doamne!!! Nu-mi dau seama de ce ma vezi "rautacioasa la faza asta". Era o intrebarea glumeata si absolut nevinovata. Dar intelegerea textului scris depinde de tonul pe care noi il dam in inima noastra textului.
Dacă ai ști ce ce vorbe mi-am încasat degeaba de la fan-club-ul respectiv (că doar e-mail meu e public), mi-ai înțelege de ce n-aș vrea să fiu leaderul lor nici măcar în glumă!
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)
Reply With Quote
  #143  
Vechi 10.09.2011, 09:47:32
LaPetiteMoc LaPetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.08.2011
Locație: sub cerul lui Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 177
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihailc Vezi mesajul
Dacă ai ști ce ce vorbe mi-am încasat degeaba de la fan-club-ul respectiv (că doar e-mail meu e public), mi-ai înțelege de ce n-aș vrea să fiu leaderul lor nici măcar în glumă!
Te-ai expus singur afisand ID-ul de mess public. Atentie mare cu netul, chiar daca esti stapan pe situatie!
Reply With Quote
  #144  
Vechi 10.09.2011, 09:52:42
NeInocentiu's Avatar
NeInocentiu NeInocentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.02.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 302
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihailc Vezi mesajul
Dacă ai ști ce ce vorbe mi-am încasat degeaba de la fan-club-ul respectiv (că doar e-mail meu e public), mi-ai înțelege de ce n-aș vrea să fiu leaderul lor nici măcar în glumă!
Imi aduce aminte de ceva citit pe internet:

I have nothing against God. It's His fan club i can't stand.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Arminianismul sau Pelagius se intoarce: inceputul invataturii apostate. Theodor_de_Mopsuestia Biserici Protestante 31 25.07.2011 20:04:38
21 de ani de la inceputul Revolutiei Romane la Timisoara cristiboss56 Generalitati 21 23.12.2010 16:58:20
a inceputul razboiul lore86 Generalitati 14 25.11.2010 19:03:47
Semnificatia cuvantului Amin de la inceputul georgeval Generalitati 5 02.09.2010 15:11:44
Inceputul relatiei de iubire Daniel777 Intamplari adevarate 0 15.05.2010 12:20:22