Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 12.01.2010, 22:06:52
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit tot ..porcina..

În Germania: statistica este realizata în mod ironic de catre “Arbeitsgemeinschaft Influenza” ( Comunitatea de lucru în cazuri de gripa), care este afiliata Institutului Robert Koch si finantata totodata de ei. Graficul lor arata o crestere ascendenta cu un vârf în luna august 2009 ( care trebuie sa ne convinga ca este o pandemie!) iar apoi o scadere constanta, ceea ce demonstreaza ca de fapt s-a imunizat întreaga populatie din Germania si ca “pandemia” este în regresie. Din pacate sunt putini care se enerveaza ...Unul dintre ei este sociologul cunoscut Jean Ziegler care declara ca “aceasta gripa noua a fost exploatata cu sânge rece.” El spune ca oamenii au alte griji decât gripa asta precum foamea, lipsa de domiciliu, saracia.

CONCLUZII:
- pandemie de gripa nu exista(!) dar exista un test pandemic creat de CDC !
- CDC poate sa declare o pandemie ( schimbând criteriile) oricând si oriunde! Iar aceasta stare se poate repeta oricând. Ei o doresc si atunci se va repeta!
- Nu am date, dar se pare ca exista laboratoare ale Armatei care cultiva virusuri pandemice;
- Cine profita? Producatorii de vaccinuri si de medicamente antivirale ( Tamiflu, etc)! Este vorba de 100 de miliarde de Euro, bani proveniti din vânzarea vaccinurilor;
- Dupa administrarea de Tamiflu la adolescentii din Japonia a crescut mult numarul de sinucideri în rândul acestora. Sa fie efecte secundare? Se stie ca acest medicament scurteaza doar cu o zi boala!
- Putem avea încredere în WHO? Ea de fapt nu apara interesele populatiei, ci ale producatorilor de vaccinuri si medicamente. Vicepresedintele de la WHO a lucrat înainte la CDC.
- Putem avea încredere în CDC? Nu. Ei au creat si o stare de panica.
- În Germania, putem avea încredere în Institutiile noastre? Nu. Institutul Robert Koch (IRK) nu critica nici WHO, nici CDC si a acceptat imediat starea de pandemie. Presedintele de la IRK ( membru si la Compania farmaceutica Shering) si cel de la STIKO afirma ca “este un drept al omului sa se vaccineze iar cel care refuza vaccinul este un om iresponsabil”. Fostul sef de la STIKO a “ajuns “ acum la Firma Novartis. Fostul Ministru al Sanatatii ( Andreas Fischer) lucreaza acum pentru Industria Farmaceutica. Institutul Paul-Ehrlich a renuntat în cazul vaccinului pentru gripa prcina la verificarea efectelor secundare ale vaccinului. Nu exista studii! Acesta este motivul pentru care nu se cunosc efectele secundare si nu faptul ca ele nu er exista! Doar pacientii vor fi cei care vor afla pe pielea lor care sunt aceste efecte secundare în timp! Angela Merkel se gândeste sa creeze un “Health Care Center” pentru a desfiinta medicii de familie...Dar prin introducerea unei linii telefonice se vor da probabil indicatii pentru tratamente..( Te doare piciorul stang? Apasa tasta1 .Te doare piciorul drept? Apasa tasta 2..). Un Ministru din Bavaria declara foarte sincer ca Politica nu are nici o putere asupra acestui Lobby al Firmelor Farmaceutice.
- Pandemiile “planificate” sunt foarte avantajoase. Pentru stadiul 1 de pandemie se pot aloca din buget deja 100 miliarde de Euro . Pentru stadiul 2 se aloca din nou aceasta suma tot la 2-3 ani. Pentru st.3 la fel, etc.
- Ne punem întrebarea:”Va fi vaccinul obligator?” Nu, as zice . Apari prea multe discutii oficiale, oamenii sunt alertati si scade vânzarea vaccinului, asa cum s-a întâmplat în cazul vaccinului Gradasil. Mai bine spun ei( producatorii): “ sa lasam sa mearga oamenii singuri, ca oile, la vaccinare, nu trebuie sa-i împingem, dar nici nu dorim discutii oficiale care ne dauneaza!”
- Adjuvantii din vaccinuri : nu sunt testati suficienti si sunt periculosi. La gravide stimuleaza imunitatea celulara TH1 prin care va fi respins fatul si avortat. S-au si întâmplat astfel de avorturi spontane. Sqalena este un astfel de adjuvant. Vaccinul Pandemrix produs de Glaxo Smith Kline si vaccinul Focetria produs de Novartis sunt astfel de vaccinuri periculoase. Hidroxidul de aluminiu este neurotoxic! Mercurul din vaccinuri este de asemenea foarte periculos, fiind neurotoxic. O vreme el nu a mai existat în vaccinurile din Germania dar acum s-a reintrodus. Mercurul este un conservant care previne infectarea vaccinului, fiind în cantitate de 5 micrograme în vaccinul Pandemrix ( flacon cu o doza) si 50 de micrograme în vaccinul Focetria ( flacon cu 10 doze). Dar între timp au fost modificate dozele de mercur de catre Institutul Paul Ehrlich (IPE) crescând de la 5 la 25 micrograme mercur per doza! Am scris despre asta la IPE dar mi-au raspuns ca nu am dreptul la astfel de date.
- nu avem dovezi de la nici un Institut sau Companie Farmaceutica ca cei vaccinati vor fi mai sanatosi decât cei nevacinati;
- “riscul vaccinului nu este calculabil!” spun cei de la IPE;
- Coruptia nu poate fi înlaturata de la o zi la alta dar este nevoie de programe îndelungate si sa fim mereu activi, sa facem proteste în fata Ministerului Sanatatii iar mass-media va reactiona si în felul acesta si populatia se va trezi si îsi va da seama ca ceva nu este in regula.

Traducere: dr. Christa Todea- Gross
10.01.2010, Cluj-Napoca
Publicat de Mircea Puscasu la 01:23
Reply With Quote
  #122  
Vechi 12.01.2010, 22:08:02
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit iata atitudinea unui jurnalist german..pe cind si la noi?!

Conferinta sustinuta de jurnalistul german pe probleme medicale Hans Tolzin
la 1 octombrie 2009 la Stuttgart/Germania
CONCLUZII:
- pandemie de gripa nu exista(!) dar exista un test [experiment] pandemic creat de CDC !
- CDC poate sa declare o pandemie (schimbând criteriile) oricând si oriunde! Iar aceasta stare se poate repeta oricând. Ei o doresc si atunci se va repeta!
- Nu am date, dar se pare ca exista laboratoare ale Armatei care cultiva virusuri pandemice;
- Cine profita? Producatorii de vaccinuri si de medicamente antivirale (Tamiflu, etc)! Este vorba de 100 de miliarde de Euro, bani proveniti din vânzarea vaccinurilor;
- Dupa administrarea de Tamiflu la adolescentii din Japonia a crescut mult numarul de sinucideri în rândul acestora. Sa fie efecte secundare? Se stie ca acest medicament scurteaza doar cu o zi boala!
- Putem avea încredere în WHO? Ea de fapt nu apara interesele populatiei, ci ale producatorilor de vaccinuri si medicamente. Vicepresedintele de la WHO a lucrat înainte la CDC.
- Putem avea încredere în CDC? Nu. Ei au creat si o stare de panica.
- În Germania, putem avea încredere în Institutiile noastre? Nu. Institutul Robert Koch (IRK) nu critica nici WHO, nici CDC si a acceptat imediat starea de pandemie. Presedintele de la IRK (membru si la Compania farmaceutica Shering) si cel de la STIKO afirma ca “este un drept al omului sa se vaccineze iar cel care refuza vaccinul este un om iresponsabil”. Fostul sef de la STIKO a “ajuns“ acum la Firma Novartis. Fostul Ministru al Sanatatii (Andreas Fischer) lucreaza acum pentru Industria Farmaceutica. Institutul Paul-Ehrlich a renuntat în cazul vaccinului pentru gripa prcina la verificarea efectelor secundare ale vaccinului. Nu exista studii! Acesta este motivul pentru care nu se cunosc efectele secundare si nu faptul ca ele nu er exista! Doar pacientii vor fi cei care vor afla pe pielea lor care sunt aceste efecte secundare în timp!
Angela Merkel se gândeste sa creeze un “Health Care Center” pentru a desfiinta medicii de familie…Dar prin introducerea unei linii telefonice se vor da probabil indicatii pentru tratamente..(Te doare piciorul stang? Apasa tasta1 Te doare piciorul drept?Apasa tasta 2..). Un Ministru din Bavaria declara foarte sincer ca Politica nu are nici o putere asupra acestui Lobby al Firmelor Farmaceutice.
- Pandemiile “planificate” sunt foarte avantajoase. Pentru stadiul 1 de pandemie se pot aloca din buget deja 100 miliarde de Euro . Pentru stadiul 2 se aloca din nou aceasta suma tot la 2-3 ani. Pentru st.3 la fel, etc.
- Ne punem întrebarea: ”Va fi vaccinul obligatoriu?” Nu, as zice. Apar prea multe discutii oficiale, oamenii sunt alertati si scade vânzarea vaccinului, asa cum s-a întâmplat în cazul vaccinului Gradasil. Mai bine spun ei (producatorii): “sa lasam sa mearga oamenii singuri, ca oile, la vaccinare, nu trebuie sa-i împingem, dar nici nu dorim discutii oficiale care ne dauneaza!”
- Adjuvantii din vaccinuri: nu sunt testati suficienti si sunt periculosi. La gravide stimuleaza imunitatea celulara TH1 prin care va fi respins fatul si avortat. S-au si întâmplat astfel de avorturi spontane. Sqalena este un astfel de adjuvant. Vaccinul Pandemrix produs de Glaxo Smith Kline si vaccinul Focetria produs de Novartis sunt astfel de vaccinuri periculoase. Hidroxidul de aluminiu este neurotoxic! Mercurul din vaccinuri este de asemenea foarte periculos, fiind neurotoxic. O vreme el nu a mai existat în vaccinurile din Germania dar acum s-a reintrodus. Mercurul este un conservant care previne infectarea vaccinului, fiind în cantitate de 5 micrograme în vaccinul Pandemrix (flacon cu o doza) si 50 de micrograme în vaccinul Focetria (flacon cu 10 doze). Dar între timp au fost modificate dozele de mercur de catre Institutul Paul Ehrlich (IPE) crescând de la 5 la 25 micrograme mercur per doza! Am scris despre asta la IPE dar mi-au raspuns ca nu am dreptul la astfel de date.
- nu avem dovezi de la nici un Institut sau Companie Farmaceutica ca cei vaccinati vor fi mai sanatosi decât cei nevacinati;
- “riscul vaccinului nu este calculabil!” spun cei de la IPE;
- Coruptia nu poate fi înlaturata de la o zi la alta dar este nevoie de programe îndelungate si sa fim mereu activi, sa facem proteste în fata Ministerului Sanatatii iar mass-media va reactiona si în felul acesta si populatia se va trezi si îsi va da seama ca ceva nu este in regula.
Traducere: dr. Christa Todea- Gross
10.01.2010, Cluj-Napoca
Reply With Quote
  #123  
Vechi 12.01.2010, 22:16:55
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmadalin Vezi mesajul
Explicati-mi si voi daca puteti, de ce daca dai search pe google dupa Doctorul Mircea Puscasu pe prima pagina apare doar opinia lui despre vaccin? Si apoi, ia duceti-va si pe pagina 2 si 3? Surpriza... nu faceti vaccinul de dr. Mircea Puscasu.

http://www.google.ro/search?hl=ro&so...meta=&aq=f&oq=

Asta e un mod sa devii celebru? Dar oricum, e un pas inainte pe acest thread, e o opinie avizata.
CULMEA...CULMEA!!!..daca si un om care se ridica cu curaj sa spuna ADEVARUL ,pe care il spun si alti medici cu renume din strainatate..la noi ..ca la nimenea...este atacat si criticat tocmai cel care are curaj..atunci chiar sa nu ne mai miram ca avem parte de ceea ce meritam !!.Omul vorbeste prin prisma celor citite despre acest eveniment ,dar si prin priama luarii de atirudine in lume de catre alti medici .
Reply With Quote
  #124  
Vechi 12.01.2010, 22:17:45
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

O femeie din localitatea prahoveana Plesa a intrat in coma profunda dupa administrarea vaccinului comtra gripei porcine si a fost internata la Spitalul Judetean de Urgenta Ploiesti.

La scurt timp dupa administrarea vaccinului produs de Institutul Cantacuzino, femeia a acuzat stari de ameteala, dureri de cap si febra, iar in cateva momente si-a pierdut cunostinta si a intrat in coma, potrivit site-ului StiriPrahova.ro.

Publicatia prahoveana sustine ca autoritatile locale incearca sa musamalizeze acest caz, la ordinul Ministerul Sanatatii, pentru a nu crea panica si randul populatiei, care a luat cu asalt centrele de vaccinare, in ultimele zile.
sursa o gasiti aici
http://www.ziare.com/gripa-porcina/o...porcine-986888
se pare ca femeia intre timp a murit.
Reply With Quote
  #125  
Vechi 12.01.2010, 23:53:31
bmadalin bmadalin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.07.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Mesaje: 126
Implicit

Sa vedeti emisiune lu Badea.
Nu sunt un fan da asta e de interes.

E despre vaccin si internauti. cu victor roncea, cu mercur cu tot tacamul.
O gasiti maine inregistrata pe site-ul antena3.
Super tare...

http://www.armonianaturii.ro/Vaccina...D_1087-articol

Last edited by bmadalin; 12.01.2010 at 23:57:45.
Reply With Quote
  #126  
Vechi 13.01.2010, 00:38:00
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elenavioletacocos Vezi mesajul
stai stai nu imi rastalmaci cuvintele ,eu am spus doar ca dc ai grija de tine ,nu e nevoie sa te vaccinezi !
eu nu oblig pe nimeni sa faca ,cum fac eu ! tu ai o boala cronica autoimuna ,ca sa poti sa iti dai cu parerea despre vaccin si boala cronica ? eu nu sunt dispusa sa imi risc viata ! eu am devenit alergica la nurofen si augmentin,si ceea ce mi.a explicat un medic de afara imi este de ajuns ,ca acum sa spun NU vaccinului ! insa nu am spus ca sunt impotriva medicamentelor,insa atunci cand sunt necesare cu adevarat ! nu hai sa ne vaccinam ca a murit acel tanar ,si presa a aruncat repede "bomboana" ca ar fi murit din cauza gripei noi !
TU ESTI DE ACORD SA ITI "DAU" PENTRU O SAPTAMANA TIROIDA MEA HASHIMOTO,CA SA IMI SPUI APOI DACA TI-AI MAI FACE VACCINUL STIIND CE RISC ITI ASUMI ?
si ca sa te informez bine ,din sursa sigura ,din domeniul medical,ni s-a spus sa NU ne vaccinam !
De ce, toti doctorii trebuie sa fie mai intai bolnavi de o boala ca mai apoi sa vorbeasca despre ea sau asa o trateze?

Tu esti un caz particular, nu generaliza.

Chestia cu "sursa sigura" e interpretabil. Ceea ce e sigur pentru tine pentru altii poate sa nu fie asa sigur.

Nu mi-ai zis daca ai face experimentul cu vitamina D si TBC -ul.
Reply With Quote
  #127  
Vechi 13.01.2010, 00:39:34
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

(.........)

Last edited by AlinB; 13.01.2010 at 00:44:09.
Reply With Quote
  #128  
Vechi 13.01.2010, 01:19:04
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmadalin Vezi mesajul
Explicati-mi si voi daca puteti, de ce daca dai search pe google dupa Doctorul Mircea Puscasu pe prima pagina apare doar opinia lui despre vaccin? Si apoi, ia duceti-va si pe pagina 2 si 3? Surpriza... nu faceti vaccinul de dr. Mircea Puscasu.

http://www.google.ro/search?hl=ro&so...meta=&aq=f&oq=

Asta e un mod sa devii celebru? Dar oricum, e un pas inainte pe acest thread, e o opinie avizata.
Opinie avizata?
Cine? dl. Puscasu? Sa fm seriosi.

Faptul ca are un titlu de "doctor" inaintea numelui nu-l face competent in materie de imunologie sau toxicologie unde face afirmatii cu zero competente in domeniu.

Afirmatii care sunt preluate de la altii si deloc gandite iar acolo unde mai intervine gandirea proprie se invecineaza cu ridicolul.

A fost intrebat in ce domeniu al medicinei este specializat, a refuzat sa raspunda.

Dumnealui nu este doar anti-vaccin-gripal, ci impotriva oricarui tip de vaccin.

A fost intrebat daca isi asuma responsabilitatea pentru afirmatiile pe care le face, mai ales ca este medic si ar trebui sa respecte un cod deontologic in acest sens si a dat-o cotita, lasand sa se inteleaga ca nu poate gresi, fiind fara doar si poate infailibil.

Dar binenteles, nu ezita sa critice producatorii de vaccin antigripal ca nu-si asuma responsabilitatea pentru produsele lor..

Este secondat de dr. Christa Todea-Gross, un talent asemantor in domeniul vaccinarii, care nici macar nu stie diferenta intre un adjuvant si conservant la vaccinuri, avand deasemeni o boala impotriva vaccinarii in general, desi nici unul din ei n-ar putea raspunde la intrebarea care din vaccinurile obligatorii pediatrice ar trebui facute si care nu.

Ambii isi fac veacul pe grupul de discutii "provita" de pe yahoo, unde publica informatii culese de aiurea, fara a se obosi sa caute/publice si o terta opinie.

Grupul este controlat de niste indivizi de la Provita Bucuresti si daca indraznesti sa-i contrazici sau corectezi pe susnumitii (cu argumente si studii medicale), esti redus imediat la tacere fara nici un fel de avertisment sau explicatie.
Reply With Quote
  #129  
Vechi 13.01.2010, 10:39:18
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
De ce, toti doctorii trebuie sa fie mai intai bolnavi de o boala ca mai apoi sa vorbeasca despre ea sau asa o trateze?

Tu esti un caz particular, nu generaliza.

Chestia cu "sursa sigura" e interpretabil. Ceea ce e sigur pentru tine pentru altii poate sa nu fie asa sigur.

Nu mi-ai zis daca ai face experimentul cu vitamina D si TBC -ul.
dragutzul meu multumesc ca m-ai facut speciala -sunt un caz particular ,DAR din pacate (o spun din cauza bolii ) mai sunt multi ca mine ,si mai sunt multi neinformati care au o boala a tiroidei si nu stiu ! daca ai auzit pe la tv ,in general cei care au facut vaccinul ,si aveau o boala cronica stiuta sau nestiuta ,au murit ! Nici tu nu ai raspuns dc ai vrea sa fii in locul meu si al multor altora care au alte boli cronice ! ai macar habar de ex in cazul meu ,ca tot m-ai facut caz particular ,ce inseamna hashimoto ?

Tiroidita Hashimoto (tiroidita limfocitara autoimuna ) a fost descrisa in 1912 de Hashimoto (medic japonez). Este caracterizata de distrugerea celulelor foliculare, variate grade de infiltrare limfocitara si fibroza. Manifestarile clinice ale bolii sunt variabile si includ eutiroidism, hipotiroidism subclinic, hipotiroidism permanent si, mai rar, trecerea de la hipertiroidism la hipotiroidism sau invers.Tiroidita Hashimoto este uneori asociata cu alte boli autoimune: boala Addison (insuficienta suprarenaliana), diabet zaharat de tip 1, hipoparatiroidism, vitiligo, anemia pernicioasa, boli ale tesutului conjunctiv (de exemplu poliartrita reumatoida, lupusul eritematos sistemic , sindromul Sjögren) si sindromul Schmidt (boala Addison, diabet zaharat si hipotiroidism secundar tiroiditei Hashimoto).

ce zici vrei sa afli mai multe ? cauta pe net ca sa intelegi cazul particular care NU vrea sa isi bage vaccin pt gripa noua !
si inca o chestie : niciodata sa nu zici niciodata ! asta dc intelegi ce vreau sa zic !
o zi buna si tie ,si du-ye ,alearga sa-ti faci vaccinelul ,dc tot spui ca este asa de "inocent"
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro
Reply With Quote
  #130  
Vechi 13.01.2010, 10:46:13
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmadalin Vezi mesajul
elenavioletacocos, tu cand ai fost la doctor cu tiroida ta, doctorul ti-a zis sa faci ce vrei tu, cum te duce capul pe tine?

Ca tot veni vorba sa facem dupa ce ne duce capul, era un nene care suferea de ceva. Si o cunostinta i-a adus carbune medicinal din Egipt pt boala aia. Dupa ce a luat cateva saptamani a facut o criza de rinichi de l-au dus la operatie.
Cand l-a operat doctorul si-a vazut ce are acolo ia zis: domne, dar aveti numai pamant prin rinichi, ce ati facut?
Si foarte simpatic nenea care a luat carbunii: Si acum ce era sa-i zic, ca am luat eu si am mancat pamant timp de 2 saptamani cu lingurita? I-am zis si eu, nu stiu domnu' doctor.

Cam asta se intampla cand faci dupa cum te duce capul.
Dar si doctorii trebuie sa-ti zica care e treaba nu sa te intrebe pe tine.
cand am zis fiecare sa faca cum il duca capul ,ma refeream strict la acest vacccin !
cand am fost la doctor cu tiroida mea ,asta prin 2002 ,medicul mi-a dat un tratament gresit ,culmea un spital renumit din spania ,apoi dupa un an ff rau am mers la o doctorita particulara si ea m-a ajutat sa imi revin !
in 2009 cand am venit definitiv in ro ,am fost la dr harsan din ploiesti ,un nebun ,care mi-a spus ca dc imi ies analizele peste 2 ,sa iau inca o pastila ! deci eu nu sunt genul de om care sa faca de capul lui atunci cand e vb de boala lui ! inca o data MA REFEREAM LA ACEST VACCIN ! eu ma duc la control periodic la o dr f buna pe care am descoperit-o ,iau tratament pe viata ,iau antibiotic daca dr mea mi-l recomanda etc
acum sper ca ai inteles ce am vrut sa spun !
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A murit gripa porcina? Lavrentiu Generalitati 11 24.04.2011 15:52:10
Un actor răpus de gripa porcină ! cristiboss56 Generalitati 13 06.01.2010 20:45:48
Gripa porcina sau gripa porceasca? iulyaan Generalitati 38 18.11.2009 17:16:56
Informatii despre cum se manifesta gripa porcina? lifeman Stiri, actualitati, anunturi 1 11.05.2009 00:24:45
Informatii despre cum se manifesta gripa porcina? lifeman Generalitati 0 08.05.2009 12:09:17