Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 06.08.2012, 12:30:55
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
kaspersky internet-security pe langa antivirus contine si alte module cum ar fi: Parental control, antispam, firewall, sandbox, anti phishing si altele.

-deci nu trebuie instalat alt antivirus ,doar kaspersky internet-security
-si sa fii atenta la instructiunile de instalare
-in primul rand deconecteaza-te de la internet inainte sa incepi instalarea
Va rog sa ma iertati , sunt destul de ingramadit in IT , si pt. asta pun urmatoarea intrebare :

daca dupa net iei Kasperski internet-security si la un moment dat trebuie tocmai sa te deconectezi (chiar inainte de a incepe instalarea) ce treaba mai faci ? Ce mai iei de pe net ?
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
Reply With Quote
  #32  
Vechi 06.08.2012, 13:00:01
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
Nu e chiar gratis. Au lansat cei de la Kaspersky free-share? nup.
Deaia ai zis sa se deconecteze de la internet cand instaleaza:P tztztz bine ca nu e acta in functiune (inca).


Zaharia. Am sa incer sa iti raspund, desi poate gresesc, caci nu am priceput exact intrebarea.

Dupa ce descarci fisierul de pe linkul postat de antiecumenist, acela ramane pe calculator, salvat, si daca nu ai timp imediat dupa descarcare sa il instalezi ai sa il gasesti unde l-ai salvat (e mai usor da ca e salvat pe desktop, eu personal asa fac). Deci dupa ce l-ai salvat in calculator nu iti mai trebuie nimic, poti sa te deconectezi de la calculator si sa mergi mai departe cu instalrea ori revi mai tarziu.
Sper ca am lamurit ce trebuia, si nu altceva. Sa imi spuneti daca am omis ceva.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 06.08.2012, 13:11:21
CostinC CostinC is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Eugen7 Vezi mesajul
Antivirus-ul este un gen de software iar solutiile Internet Security sunt mai complexe.

Bazandu-ma pe experienta relevanta in domeniul IT de cativa ani, consider ca pentru un calculator personal de pe care nu se acceseaza Internetul este suficient o solutie antivirus, insa daca se navigheaza pe Internet este necesara o solutie Internet Security.

Un antivirus care nu este legat la net si nu-si poate face update la baza de date...il poti considera ca si inexistent. Punct.

Top 4 antivirusi sunt in ordine:

1. Kaspersky
2. Norton Symantec
3. G Data
4. Bitdefender (din cauza interpretarilor eronate la unele fisiere sau programe)
__________________
Craiova Center
Reply With Quote
  #34  
Vechi 06.08.2012, 13:14:00
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Da am înțeles...și de asta îți ziceam că atunci când restaurezi imaginea back up-ului salvată pe o altă partiție decât C...nu e același lucru ca și când ai pune din nou sistemul. Îți restaurează doar sistemul la setările și cu driverele și utilitarele existente în momentul efectuării back up-ului.
-da asa e ,eu ma refeream ca e acelasi lucru ca oricum o iei de las capat cu instalatul driverelor,softurilor si ca sa nu mai pierzi timp doar restaurezi backup-ul in 7 minute
Reply With Quote
  #35  
Vechi 06.08.2012, 13:18:44
CostinC CostinC is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zaharia_2009 Vezi mesajul
Va rog sa ma iertati , sunt destul de ingramadit in IT , si pt. asta pun urmatoarea intrebare :

daca dupa net iei Kasperski internet-security si la un moment dat trebuie tocmai sa te deconectezi (chiar inainte de a incepe instalarea) ce treaba mai faci ? Ce mai iei de pe net ?
Ti-ai raspuns singur la intrebare !!! (chiar inainte de a incepe instalarea)...deci???

Intai il iei si inainte de a incepe instalare te deconectezi. Ce nu e clar? Odata luat si deja avandu-l ce-ti mai trebuie net? Netul il bagi la loc dupa ce-l instalezi !
__________________
Craiova Center
Reply With Quote
  #36  
Vechi 06.08.2012, 13:21:24
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zaharia_2009 Vezi mesajul
Va rog sa ma iertati , sunt destul de ingramadit in IT , si pt. asta pun urmatoarea intrebare :

daca dupa net iei Kasperski internet-security si la un moment dat trebuie tocmai sa te deconectezi (chiar inainte de a incepe instalarea) ce treaba mai faci ? Ce mai iei de pe net ?
-deci Kasperski internet-security nu e gratis,el poate fii descarcat oficial,legal de pe sit-ul producatorului si testat 30 de zile
-link-ul pe care l-am pus eu face trimitere la o arhiva in care se gaseste si antivirusul dar si key/"licente" pe care le-am luat de pe torente;deci pt ca se face o instalare ilegala trebuie sa ne deconectam de la net pentru a pacali servarul producatorului,si se instaleaza acele key-uri,chei de activare care sunt hack-uite sa zic asa
-deci cine vrea sa fie in legalitate sa nu faca asa ceva,mai bine isi instaleaza un antivirus gratuit,sau daca are windows seven original isi poate instala gratuit Microsoft Security Essentials
-acele chei de activare care sunt in arhiva rar au fost blocate de cei de la kaspersky,am verificat eu,poate se gasesc altele noi pe torente,pentru doritori
Reply With Quote
  #37  
Vechi 06.08.2012, 13:25:23
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
-deci Kasperski internet-security nu e gratis,el poate fii descarcat oficial,legal de pe sit-ul producatorului si testat 30 de zile
-link-ul pe care l-am pus eu face trimitere la o arhiva in care se gaseste si antivirusul dar si key/"licente" pe care le-am luat de pe torente;deci pt ca se face o instalare ilegala trebuie sa ne deconectam de la net pentru a pacali servarul producatorului,si se instaleaza acele key-uri,chei de activare care sunt hack-uite sa zic asa

-acele chei de activare care sunt in arhiva rar au fost blocate de cei de la kaspersky,am verificat eu,poate se gasesc altele noi pe torente,pentru doritori
Exista o alta solutie pentru cei care se pricep. Se reseteaza mereu perioada de proba si asa folosesti KIS la infinit. Cu key-urile e periculos pentru ca de cele mai multe ori acestea vor fi dezactivate de cei de la Kaspersky.
Reply With Quote
  #38  
Vechi 06.08.2012, 13:26:26
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Nu e chiar gratis. Au lansat cei de la Kaspersky free-share? nup.
Deaia ai zis sa se deconecteze de la internet cand instaleaza:P tztztz bine ca nu e acta in functiune (inca).

.
-da nu e gratis,e hack-uit,gratis e doar pe 30 de zile
-trebuie sa se deconecteze de la net pt ca atunci cand instalam un soft el incearca sa se conecteze cu servarul kaspersky si atunci nu mai poate fii pacalit,nu se mai poate face instalarea
-si dupa ce am instalat antivirusul ne conectam din nou la net ca sa facem update la soft,sa fie la zi
Reply With Quote
  #39  
Vechi 06.08.2012, 13:28:30
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CostinC Vezi mesajul
Ti-ai raspuns singur la intrebare !!! (chiar inainte de a incepe instalarea)...deci???

Intai il iei si inainte de a incepe instalare te deconectezi. Ce nu e clar? Odata luat si deja avandu-l ce-ti mai trebuie net? Netul il bagi la loc dupa ce-l instalezi !
Mai usor, nu toti inteleg asa repede si mai pun intrebari ca sa se clarifice, sa se asigure. :) Legat de topicul de 4 anti-virusi, variaza. Fiecare cu preferintele sale.

@antiecumenist. incearca pe isohunt dot com :) poate gasesti ceva pe acolo.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 06.08.2012, 13:29:56
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Exista o alta solutie pentru cei care se pricep. Se reseteaza mereu perioada de proba si asa folosesti KIS la infinit. Cu key-urile e periculos pentru ca de cele mai multe ori acestea vor fi dezactivate de cei de la Kaspersky.
-da cam asa e ,oricum eu am un windows 7 piratat si ala dar asa de bine ca servarul microsoft il considera original si mi-am putut instala gratis antivirusul: Microsoft Security Essentials si sunt multumit.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare