Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 13.10.2010, 20:57:59
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit Doamne ajuta!

Daca mai intri pe forum, spune-ne ce mai faci...
Pace si liniste sufleteasca, bucurii si binecuvantari de la Dumnezeu!
Reply With Quote
  #72  
Vechi 13.10.2010, 21:41:57
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Post Apel la Rugaciune

Citat:
În prealabil postat de BursucGabrielaIonela Vezi mesajul
Va rog din toata inima sa va rugati pentru sotul meu Ciprian Petru. De la Pasti a inceput sa ii fie rau, balaonari, crampe, in cele din urma a ajuns la spital miercuri. Am primit un diagnostic deocamdat e o suspiciune ca ar avea tumora pe ficat , acest diagnostic a fost pus in urma unei ecografii. In 6 luni a slabit foarte tare circa 20 de kg, are ascita lichid in abdomen si endeme la picioare is umflate pt ca are apa . Sper ca Dumnezeu sa ne fereasca totusi , va rog din suflet sa il pomeniti.
Dumnezeu sa va rasplateasca!

Imparateasa noastra cea preabuna si nadejdea noastra , Nascatoare de Dumnezeu primitoarea saracilor si ajutatoarea strainilor ,bucuria celor mihniti si acoperitoarea celor necajiti ; vezi nevoile noastre ; vezi mihnirile noastre ; ajutan-ne ca pe niste neputinciosi ; hranestene ca pe niste straini ; necazurile noastre le stii, deci dezleagale precum stii,deci dezleagale precum voiesti, ca n-avem alt ajutor afara de Tine , Maica lui Dumnezeu , ca sa ne pazesti si sa ne acoperi in vecii vecilor Amin! Doamne Maica Dumnezeului nostru ,Tata ceresc te implor ai grija de robul tau Ciprian ,dai grabnica insanatosire ,aparal de toate relele si necazurile si iertatii toate greselele facute cu voie si fara voie .Doamne Dumnezeul Nostru intareste si familia lui pentru al putea sprijini in incercarile vieti . Dumnezeul cel Bun si Drept sa va Ajute .Amin!
__________________
" Toate imi sunt slobode , dar nu toate imi sunt de folos (ICor. 10 ,23 ,) " Nelinistea noastra pe care o simtim neincetat in incercarea de a fi perfecti ascunde teama . Daca ne infruntam temerile si ne ingaduim sa fim "umani ", putem fi mai fericiti si mai bogati . " D. Burns
Reply With Quote
  #73  
Vechi 14.10.2010, 12:50:58
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihele_m Vezi mesajul
Imparateasa noastra cea preabuna si nadejdea noastra , Nascatoare de Dumnezeu primitoarea saracilor si ajutatoarea strainilor ,bucuria celor mihniti si acoperitoarea celor necajiti ; vezi nevoile noastre ; vezi mihnirile noastre ; ajutan-ne ca pe niste neputinciosi ; hranestene ca pe niste straini ; necazurile noastre le stii, deci dezleagale precum stii,deci dezleagale precum voiesti, ca n-avem alt ajutor afara de Tine , Maica lui Dumnezeu , ca sa ne pazesti si sa ne acoperi in vecii vecilor Amin! Doamne Maica Dumnezeului nostru ,Tata ceresc te implor ai grija de robul tau Ciprian ,dai grabnica insanatosire ,aparal de toate relele si necazurile si iertatii toate greselele facute cu voie si fara voie .Doamne Dumnezeul Nostru intareste si familia lui pentru al putea sprijini in incercarile vieti . Dumnezeul cel Bun si Drept sa va Ajute .Amin!
Gabriela l-a pierdut pe Ciprian- a trecut ceva timp de atunci.Poate fi contactata pe mail.
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #74  
Vechi 15.10.2010, 18:32:17
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rodica50 Vezi mesajul
Gabriela l-a pierdut pe Ciprian- a trecut ceva timp de atunci.Poate fi contactata pe mail.
Rodica50 ai e-mailul? Crezi ca mi-l poti da si mie pe privat? Adica poti sa o intrebi daca se poate sa am si eu adresa ei...
Reply With Quote
  #75  
Vechi 15.10.2010, 19:23:49
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Post

[quote=BursucGabrielaIonela;247775]Va rog din toata inima sa va rugati pentru sotul meu Ciprian Petru. De la Pasti a inceput sa ii fie rau, balaonari, crampe, in cele din urma a ajuns la spital miercuri. Am primit un diagnostic deocamdat e o suspiciune ca ar avea tumora pe ficat , acest diagnostic a fost pus in urma unei ecografii. In 6 luni a slabit foarte tare circa 20 de kg, are ascita lichid in abdomen si endeme la picioare is umflate pt ca are apa . Sper ca Dumnezeu sa ne fereasca totusi , va rog din suflet sa il pomeniti.
Dumnezeu sa va rasplateasca! [/QUOTE


Doamne Dumnezeul meu am nevoie de Tine ! I-ti multumesc ca te-ai rastignit pentru mine . Iti deschid poarta inimii mele , sa intri in ea Calauzestem viata sa traiesc asa cum vrei tu . Amin ! Doamne Dumnezeul meu cel Bun si Drept ai grija de robul tau Ciprian si-l intoarce din nasanatate in sanatate iartai toate pacatele facute cu voie si fara voie . Si-l intoarce din patul suferintei
__________________
" Toate imi sunt slobode , dar nu toate imi sunt de folos (ICor. 10 ,23 ,) " Nelinistea noastra pe care o simtim neincetat in incercarea de a fi perfecti ascunde teama . Daca ne infruntam temerile si ne ingaduim sa fim "umani ", putem fi mai fericiti si mai bogati . " D. Burns
Reply With Quote
  #76  
Vechi 15.10.2010, 19:38:17
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

[quote=mihele_m;297499]
Citat:
În prealabil postat de BursucGabrielaIonela Vezi mesajul
Va rog din toata inima sa va rugati pentru sotul meu Ciprian Petru. De la Pasti a inceput sa ii fie rau, balaonari, crampe, in cele din urma a ajuns la spital miercuri. Am primit un diagnostic deocamdat e o suspiciune ca ar avea tumora pe ficat , acest diagnostic a fost pus in urma unei ecografii. In 6 luni a slabit foarte tare circa 20 de kg, are ascita lichid in abdomen si endeme la picioare is umflate pt ca are apa . Sper ca Dumnezeu sa ne fereasca totusi , va rog din suflet sa il pomeniti.
Dumnezeu sa va rasplateasca! [/QUOTE


Doamne Dumnezeul meu am nevoie de Tine ! I-ti multumesc ca te-ai rastignit pentru mine . Iti deschid poarta inimii mele , sa intri in ea Calauzestem viata sa traiesc asa cum vrei tu . Amin ! Doamne Dumnezeul meu cel Bun si Drept ai grija de robul tau Ciprian si-l intoarce din nasanatate in sanatate iartai toate pacatele facute cu voie si fara voie . Si-l intoarce din patul suferintei

Sotul doamnei a decedat!
Reply With Quote
  #77  
Vechi 16.10.2010, 01:23:28
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Dumnezeu sa-l ierte.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #78  
Vechi 16.10.2010, 01:33:16
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l aseze cu dreptii, iar pentru doamna, multa, foarte multa rabdare si pace cu Dumnezeu. Numai asa putem trece mai usor peste suparari si depresii. Stiu ca nu exista consolare, dar am observat ca Dumnezeu are un fel deosebit de a mangaia sufletele incercate!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Apel la rugaciune silvia55 Umanitare 3 27.01.2012 00:02:51
apel pt rugaciune jonzy30 Generalitati 3 24.01.2011 18:40:06
Apel de rugaciune sunsray Generalitati 4 01.07.2010 16:34:38
Apel pentru rugaciune! snowdrop Umanitare 6 24.11.2008 16:56:43
apel la rugaciune c.ovi Umanitare 2 04.06.2007 19:28:05