Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 19.09.2010, 10:53:06
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mai oameni buni, daca nu aveti habar nu va mai dati cu parerea ca va puteti face ucigasi de trupuri si de suflete.
Diabetul nu-i ziar. Am avut si eu ziarul acela! A avut si bunica! Exista doua tipuri de diabet si fiecare il are mai mult sau mai putin sub control,cu sau fara medicamente! Daca tu ai un diabet usor si poti minca orice sau ajuna nu sti cum il are cel care mai citeste aici. Si daca-ti citeste "recomandarea" si se tine de ia poate intra in coma si sa-l intilnesti pe lumea cealalta!
Voi chiar nu ginditi de loc?
In privinta fitoterapiei.
Eu unul am incercat asa ceva (fiecare face timpenii in viata lui!) cu frunze de afin si ceaiul acesta scade intradevar glicemia (nu f. mult) problema era ca eu deveneam dupa el un butoi de nervi!!! Mie imi scadea putin glicemia si eu deveneam un butoi de nervi dar la altul poate fi mult mai grav!
Lasati prostiile si mergeti la un diabetolog bun care sa va dea medicatia si regimul necesar! Diabetul este o boala care se trateaza!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 15.11.2012, 18:44:07
adi_82 adi_82 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.11.2012
Mesaje: 1
Implicit Despre Diabet zaharat tip 2

Buna ziua,

Si eu sunt bolnav de diabet tip 2, am 30 de ani, si am studiat destul de mult despre aceasta boala. Eu am reusit sa tincat de cat glicemia la valori normale, prin dieta alimentara corecta si efort fizic, care este foarte benefic, in cazul in care nu sunt restrictii in acest sens. Am si un site, unde am scris cateva articole despre diabet, regimul alimentar in diabet, precum si cateva exemple de meniuri pe care le folosesc eu. Daca doriti puteti citi pe:


http://www.adivisa.com/regimul-bolna...iabet-zaharat/
http://www.adivisa.com/meniuri-pentru-diabetici/
Reply With Quote
  #13  
Vechi 16.11.2012, 04:56:14
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmd Vezi mesajul
...Lasati prostiile si mergeti la un diabetolog bun care sa va dea medicatia si regimul necesar! Diabetul este o boala care se trateaza!
Vrei sa spui ca se vindeca? Aud pentru prima oara asa ceva.
Poate ai gresit; probabil ca ai vrut sa spui ca se tine sub control.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 19.11.2012, 03:56:18
EMANOIL7 EMANOIL7 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Mesaje: 9
Implicit Diabet

Citat:
În prealabil postat de simona Vezi mesajul
multumin pentru raspuns,sotul meu ia spus preotului ca are diabet si vreau sa va zic ca are mare vointa in a tine canonul si regimul,problema este ca noi locuim in italia si deabea maine o sa facem programarea pentru a merge la un centru pentru diabetici, si nu vad cum ne-ar intelege medicii de aici in ceea ce priveste postul.sper sa ne lumineze dumnezeu si pe noi si pe medici, doamne-ajuta!
doamne ajuta. In post ,legume dar cantarite, totusi diabeticii, bolnavii, au deslegare. Preotul meu a zis sa iau carnea ca un medicament.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Postul pentru femeile insarcinate anculina Postul 202 27.04.2016 09:39:32
Postul si alimentatia pentru sportivi elcipo Postul 39 14.04.2016 09:32:16
Lasata secului pentru Postul Sfintei Marii mena2376 Intrebari utilizatori 0 01.08.2011 15:08:15
Postul la crestini si postul la maestri yoghini - oare sunt acelasi lucru? mihailt Generalitati 21 10.09.2010 10:24:12
postul pentru copii MarinaAlca Generalitati 17 19.08.2009 12:31:55