Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 30.12.2009, 21:49:56
Ioan-Victor
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

am fost si eu la un preot clarvazator care mi-a zis de niste probleme de sanatate...dupa ce mi s-au accentuat durerile am decis sa fac si niste analize medicale...rezultatul: aceleasi probleme de care imi spusese si preotul
Reply With Quote
  #32  
Vechi 30.12.2009, 23:19:20
iuly21 iuly21 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.12.2009
Locație: campulung moldovenesc
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit un sfat

Ai grija cu clarvazatorii:doar cei sfinti te pot indruma corect.Dar e plin de vazatori cu diavolul la care de te duci faci un f.greu pacat.Iti recomand preotul vazator cu duhul IUSTIN PARVU.Daca uteti merge la el e tare bine.Joi noaptea spre vineri se face sf maslu cu 14-17 preoti .Iar despre tratamente naturiste va spun din incercarile vietii mele sa incercati.Baiatul meu a avut psoriazis:boala fara leac.Si mai rau,medicii imi ziceau sa nu incerc nimic naturist ca e sarlatanie.Eu nu am ascultat;am facut multe sf masluri acasa si la biserica si Dumnezeu a facut sa gasesc pe net un tratament naturist care mi-a salvat copilul de o asa boala.Cei drept,am mai incercat si altele fara rezultat ,dar nu am cedat,am cautat mai departe pana am gasit unul care i s-a potrivit.Postiti mult,eu postesc si cate 3 zile la rand negru,dati litii,proscomidii,sf masluri multe,cititi acatiste si ceva tot trebuie sa fie.Dar faceti serios,nu lasati de azi pe maine daca vreti sa aveti rezultate.Va mai recomand inca un fel de rugaciune in cazuri extreme.Unei prietene i s-a imbolnavit grav copilul.Ce n-a facut?!A invatat-o un preot[de la Radaseni] sa-si ia canon pt pacate,sa se roage sa-i dea incercari CAT POATE DUCE EA de ispasire de pacate[doar din cauza asta ni se intampla toate].Timp de 3 luni a avut ceva boala din care a scapat,paguba[i-a luat inundatia fanul]si copilul a scapat miraculos,s-a vindecat.O matusa de-a mea a avut doua necazuri mari:un nepot a intrat in puscarie ca a omorat un om cu masina,iar o nepoata s-a sinucis.Ea s-a dus la preotul IOAN de la Recea[Dumnezeu sa-l odihneasca] si l PR DE LA rADASENI.sI-A LUAT BINECUVANTARE SA CEARA CANON DE ISPASIRE.a AVUT CATEVA INCERCARI DIN CARE A SCAPAT CU BINE[caci nu-ti ceri ceva ce nu poti duce] si dupa 7luni de detentie nepotul a iesit din inchisoare,ceea ce a fost chiar minune.Pt fata ce s-a sinucis si-a luat toata familia vina pe ei ca nu au facut destul pt ea ca sa nu ajunga in halul ala.Toti au avut incercari din care au iesit cu bine.In a 6-a luna ,a visat-o pe fata ca-i multumea ca s-au rugat pt ea si ca a iesit din groapa cea mare si mai are de dus un sac pe un deal,sa se roage in continuare sa scape si de ala.E greu sa spun aici amanuntit tot ce a fost cu fiecare,dar sper sa ma fi facit inteleasa si de ajutor pt cazuri extreme din cele ce am trecut eu si cei din jurul meu.DOAMNE-AJUTA
Reply With Quote
  #33  
Vechi 09.02.2010, 12:11:17
daneliza daneliza is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2010
Mesaje: 3
Implicit Nedumerire

Spune-mi te rog cum ti s-a parut parintele Adrian Lacatus.As vrea sa stau si eu de vorba cu sfintia sa.Este cam departe, dar sper sa ajung pana acolo.Si ca o paranteza, de ce ai ales acest nume la username? Este dreptul tau, insa parca iti da fiori citindu-l!
Reply With Quote
  #34  
Vechi 09.02.2010, 12:13:54
daneliza daneliza is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2010
Mesaje: 3
Implicit Nedumerire

Citat:
În prealabil postat de demon777 Vezi mesajul
nu sunt eu cel mai religios baiat si sincer nici nu prea cred deplin in Dumnezeu,dar cand vine vorba de preoti cu har in mod sigur cel mai tare este preotul Lacatus Adrian
la care am fost si s-a uitat doar la mine si mi-a spus niste lucruri traite de mine pe care nu le stia nimeni,sincer am venit acasa vorbind singur. Il suna lumea de peste tot mai ales din strainatate si vinerea la sf maslu citeste moliftele lui sf vasile de la ora 4 are 2-300 de oameni la slujbe desi este preot intr-un satuc izolat sin Suceava , Grigoresti comuna Siminicea. am vazut oameni veniti de la spitale si care i pupau mana ca s-au vindecat,fel de fel de povesti auzi acolo,e cel mai tare dupa parerea mea si nu numai
Spune-mi te rog cum ti s-a parut parintele Adrian Lacatus? As vrea sa stau si eu de vorba cu sfintia sa.Este cam departe, dar sper sa ajung pana acolo.Si ca o paranteza, de ce ai ales acest nume la username? Este dreptul tau, insa parca iti da fiori citindu-l!
Reply With Quote
  #35  
Vechi 09.02.2010, 23:54:36
demon777 demon777 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Mesaje: 2
Talking pt nedumerire

pt mine toti popii sunt un pic ciudati dar asta culmea e ffffff schic aprox 35 ani si cand il vezi parca il cunosti deo viatza te cam enervezi daca este multa lume ca popa sta cu toata lumea de vorba pana termini de vorbit si nu m-am speriat de el am vb cu el cum vorbesc cu cel mai bun prieten e amabil mergi si vezi si tu si vorbim dupa
Reply With Quote
  #36  
Vechi 10.02.2010, 12:55:37
daneliza daneliza is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2010
Mesaje: 3
Implicit intrebare

Citat:
În prealabil postat de demon777 Vezi mesajul
pt mine toti popii sunt un pic ciudati dar asta culmea e ffffff schic aprox 35 ani si cand il vezi parca il cunosti deo viatza te cam enervezi daca este multa lume ca popa sta cu toata lumea de vorba pana termini de vorbit si nu m-am speriat de el am vb cu el cum vorbesc cu cel mai bun prieten e amabil mergi si vezi si tu si vorbim dupa
Crezi ca daca voi lua legatura cu dumnealui exista o cale de rezolvare a ceea ce ma doare?Ai auzit de situatii rezolvate?Daca da te rog sa spui sau sa povesteti pe scurt ce anume te-a impresionat in cazul tau! Multumesc.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 15.02.2010, 20:44:05
sunsray
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit hey

Citat:
În prealabil postat de Ioan-Victor Vezi mesajul
am fost si eu la un preot clarvazator care mi-a zis de niste probleme de sanatate...dupa ce mi s-au accentuat durerile am decis sa fac si niste analize medicale...rezultatul: aceleasi probleme de care imi spusese si preotul
Userule IOan - Victor, mai intri pe aici,. Iti las aceasta intrebare. cum se numea acel preot de care zici. ??
Stie cineva cum dau de acest guest care a postat un mesaj pe

http://www.crestinortodox.ro/forum/s...?t=2246&page=4

caci vrea sa iau legatura sa il intreb
Reply With Quote
  #38  
Vechi 15.02.2010, 21:33:09
andrei25's Avatar
andrei25 andrei25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit ..

Cred ca mai de folos este pentru sanatatea sufletului si a trupului nostru sa ne rugam cu credinta tare si nadejde la Dumnezeu, decat sa mergem la acesti preoti ca la ghicitoare. Acest dar il Dumnezeu preotilor cu adevarat sfinti. Au fost si cazuri cand "vederea cu duhul" era de la diavol. Noi, mirenii, nu prea avem puterea de a discerne care preoti au acest dar cu adevarat de la Dumnezeu, si Doamne fereste sa nu fie si preotul, si noi, inselati. Iertare si Doamne ajuta!
__________________
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor! Amin!

Sunt un mandru, un fatarnic, si-un viclean! Fac ceva bun ca sa ma vada altii, si astept sa fiu laudat!

"Gustati si vedeti ca bun este Domnul".
Reply With Quote
  #39  
Vechi 15.02.2010, 21:35:59
hanico's Avatar
hanico hanico is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.06.2007
Locație: Moldova lui Stefan
Religia: Ortodox
Mesaje: 135
Trimite un mesaj prin AIM pentru hanico
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ramona7x7 Vezi mesajul
Buna ziua!Sper sa existe cineva in masura sa imi raspunda la intrebarea pe care o am. Cumnatul meu (21 de ani) a aflat de curand ca are o tumora pe creier. La biserica, la chemarea mamei sale, a venit un preot care l-a impartisit. Acesta a recomandat un preot clarvazator. Intrebat, a sfatuit sa nu fie operat baiatul fiindca o sa devina o leguma. Poate fi adevarat? Exista soarta scrisa? Sau doar Dumnezeu decide asta si numai el stie ce se poate intampla in viitor? Va multumesc!
Nu stiu pe unde ai locatia dar daca esti aproape de judetul Neamt poti sa te duci la Petru Voda la pr. Iustin Pirvu.
Doamne ajuta si sanatate.
__________________
Iisus e Lumina lumii, noi trebuie sa fim sarea pamantului!
Reply With Quote
  #40  
Vechi 16.02.2010, 17:39:38
mioaraa's Avatar
mioaraa mioaraa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2009
Locație: suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 5
Implicit pr. adrian lacatus

http://www.bisericasfantulciprian.ro/
__________________
Doamne Isuse Hristoase fiul lui Dumnezeu milueste-ma pe mine pacatoasa !
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Preoti de tara sau preoti de oras? paulac Preotul 38 26.06.2013 11:55:03
preoti rentea Preotul 5 01.04.2013 12:52:24
Despre preoti ColdFusion Preotul 114 20.03.2011 20:16:31
despre 'parinti clarvazatori' si ghicitori boby1976 Generalitati 3 17.12.2009 16:40:48