Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 10.02.2012, 21:37:04
mariasimarta's Avatar
mariasimarta mariasimarta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.04.2010
Mesaje: 19
Implicit doamne ajuta din nou!

Da...asa este este o situatie cat se paote de reala si dumnezeu mi-e martor...este un caz disperat...va rog mult nu ramaneti indiferetnti si pt cine vrae sa verifice va dau adresa va si conduc din toata inima....!!!
Ma iertati dar nu stiu cums a pun poze..invatati-ma!!!!!sa va arat si familia
Reply With Quote
  #12  
Vechi 10.02.2012, 22:11:10
CelMandru's Avatar
CelMandru CelMandru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.04.2011
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 188
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mariasimarta Vezi mesajul
Da...asa este este o situatie cat se paote de reala si dumnezeu mi-e martor...este un caz disperat...va rog mult nu ramaneti indiferetnti si pt cine vrae sa verifice va dau adresa va si conduc din toata inima....!!!
Ma iertati dar nu stiu cums a pun poze..invatati-ma!!!!!sa va arat si familia
O metodă de a adăuga poze, este aceea de a creea un album. Accesând profilul dumneavoastră, puteți observa în marginea din dreapta, sub secțiunea Friends, o secțiune numită Albums. Acolo aparare opțiunea add album. Accesând această comandă, alegeți să creeați un album de poze, iar următoarele lucruri pe care le puteți face sunt: să dați un titlu albumului, să faceți o descriere a acestuia, și să optați pentru a face albumul public (vizibil tuturor utilizatorilor) sau privat (vizibil doar prietenilor din lista dumneavoastră). Apoi, veți putea înainta la procesul de încărcare a pozelor accesând opțiunea Click here to upload pictures. Vă vor apărea trei căsuțe, precedate de comanda browse, ceea ce înseamnă că puteți încărca trei poze simultan. Accesând comanda Browse, veți putea căuta în calculatorul dumneavoastră poza pe care doriți să o încărcați în album. După ce ați găsit-o, dați click pe ea, și încheiați prin comanda Open. Apoi, accesați opțiunea Upload pictures, și încheiați prin comanda Salvare schimbări, putând înainte să faceți și o mică descriere pozei completând căsuța de sub cuvântul caption.

Cred că am folosit un stil foarte greoi de a explica, dar am vrut să detaliez totul pe cât posibil. Nu m-am priceput atlfel. Iertați-mă!
__________________
"A fost întrebat avva Ammona ce este calea cea strâmtă și îngustă, și a zis: calea strâmtă și îngustă înseamnă a-ți struni gândurile, și a-ți nimici voia ta, de dragul lui Dumnezeu. Asta înseamnă „iată noi am lăsat toate și ți-am urmat Ție“ (Matei, XIX, 27.)." (Despre avva Ammona, Patericul Egiptean)

Last edited by CelMandru; 11.02.2012 at 00:09:24.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 11.02.2012, 12:06:11
Annyta
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Postez eu niste poze cu familia respectiva, pe care le-am primit de la Simona (mariasimarta).
Nu avem inca poze cu casa, dar se pare ca este intr-o situatie foarte critica.
Attached Images
File Type: jpg gura calitei 009.jpg (82,4 KB, 39 views)
File Type: jpg gura calitei 4.jpg (39,9 KB, 34 views)
File Type: jpg gura calitei 011.jpg (46,0 KB, 30 views)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 14.02.2012, 09:10:09
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mariasimarta Vezi mesajul
Da...asa este este o situatie cat se paote de reala si dumnezeu mi-e martor...este un caz disperat...va rog mult nu ramaneti indiferetnti si pt cine vrae sa verifice va dau adresa va si conduc din toata inima....!!!
Ma iertati dar nu stiu cums a pun poze..invatati-ma!!!!!sa va arat si familia
Doamna Simona ,cum se numeste tatal ,am vrea mai multe amanunte.
Daca nu vreti sa il scrieti aici ,puteti sa il scrieti pe privat ,deci va rog , ,numele si prenumele.
De cand sunt pozele ,din ce perioada?
Vedeti d-voastra ,o adresa nu poate spune prea multe ,dar macar niste informatii concrete am vrea.
Am mai avut un caz cu trei copiii fara mama si tata si pana la urma s-a constatat ca a fost o inselatorie.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 14.02.2012, 20:01:36
mariasimarta's Avatar
mariasimarta mariasimarta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.04.2010
Mesaje: 19
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Doamna Simona ,cum se numeste tatal ,am vrea mai multe amanunte.
Daca nu vreti sa il scrieti aici ,puteti sa il scrieti pe privat ,deci va rog , ,numele si prenumele.
De cand sunt pozele ,din ce perioada?
Vedeti d-voastra ,o adresa nu poate spune prea multe ,dar macar niste informatii concrete am vrea.
Am mai avut un caz cu trei copiii fara mama si tata si pana la urma s-a constatat ca a fost o inselatorie.
Inteleg suspiciunea d-voastra, tatal se numeste Aionese Ionel Daniel si mama Aionese Laurentia, pozele sunt facute :una de craciun si una din aprilie, stau la f mare distanta de ei, cam la 200km, eu sunt vaduva si-mi cresc sg fetita de 2 ani si jumatate, nu pot pleca la drumuri lungi cu ea nu am masina, nu am posibilitati materiale...as vrea sa postez poze recente cu casa in nameti pana la acoperis si acoperisul prin care Laurentia tocmai a trecut incercand sa dea zapada jos de pe casa sa nu cada acoperisul in casa cu zapada cu tot...oricine vrae sa ajunga acolo cand se desfunda drumurile...va indrum cu cea mai mare dragoste.
Minciuna de obicei are picioare scurte, iar Dumnezeu nu doarme! doamne ajuta! Daca d-voastra credeti ca am mintit cu ceva...asa sa-mi ajute Dumnezeu!

Last edited by mariasimarta; 14.02.2012 at 20:04:22.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 15.02.2012, 09:37:04
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mariasimarta Vezi mesajul
Inteleg suspiciunea d-voastra, tatal se numeste Aionese Ionel Daniel si mama Aionese Laurentia, pozele sunt facute :una de craciun si una din aprilie, stau la f mare distanta de ei, cam la 200km, eu sunt vaduva si-mi cresc sg fetita de 2 ani si jumatate, nu pot pleca la drumuri lungi cu ea nu am masina, nu am posibilitati materiale...as vrea sa postez poze recente cu casa in nameti pana la acoperis si acoperisul prin care Laurentia tocmai a trecut incercand sa dea zapada jos de pe casa sa nu cada acoperisul in casa cu zapada cu tot...oricine vrae sa ajunga acolo cand se desfunda drumurile...va indrum cu cea mai mare dragoste.
Minciuna de obicei are picioare scurte, iar Dumnezeu nu doarme! doamne ajuta! Daca d-voastra credeti ca am mintit cu ceva...asa sa-mi ajute Dumnezeu!
In acest caz ,poate ne dati o adresa sau un nr.de cont pt.a ajuta ,fiecare dupa posibilitati.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 15.02.2012, 09:59:07
Annyta
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu am primit: OP nr 1, Focsani, pe numele Aionese Ionel Daniel.
Nu au cont bancar.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 15.02.2012, 11:39:31
mariasimarta's Avatar
mariasimarta mariasimarta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.04.2010
Mesaje: 19
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Annyta Vezi mesajul
Eu am primit: OP nr 1, Focsani, pe numele Aionese Ionel Daniel.
Nu au cont bancar.
Multumesc de completare. stau intr-un sat numit Gura Calitei , comuna Gura Calitei, jud Vrancea, aceasta este adresa de pe buletinele lor, nu au saracii legatura cu bancile si nici posta nu mai au in sat decat pentru scrisori scrise de mana sau colete mai mici, nu au calculator, posta fiind o casuta din sat.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 15.02.2012, 14:00:17
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Dar totusi, ajung mandalele la ei?
Sau cum facem?
Reply With Quote
  #20  
Vechi 21.02.2012, 20:57:45
mariasimarta's Avatar
mariasimarta mariasimarta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.04.2010
Mesaje: 19
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Dar totusi, ajung mandalele la ei?
Sau cum facem?
Mandatele trimise pana acum au ajuns la ei.
Doamne ajuta! Multumim tuturor fratilor crestini care pana in prezent au ajutat familia aflata la grea incercare...sunt deja de acatiste de multumire pentru Dumnezeu. In continuare au nevoie de sustinerea d-voastra dar nu puteam ramane fara recunostinta fata de cei care au facuta cest lucru pana acum, cu sufletul deschis. Dumnezeu sa va fie alaturi tuturor.!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Acatistul la vreme de necaz si de ispita mya_morar Rugaciuni 2 10.10.2017 21:01:03
In acele zile-un necaz = urgia? Mihai36 Din Vechiul Testament 0 26.06.2011 11:29:22
Acatistul la vreme de necaz si de ispita mya_morar Rugaciuni 7 30.01.2010 17:29:45
Ajutati o famile aflata intr-um mare necaz!! gadescum Umanitare 1 24.01.2009 19:48:25
Acatistul la vreme de necaz si de ispita mya_morar Rugaciuni 0 20.01.2009 19:06:31