Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #9  
Vechi 25.05.2014, 01:22:39
Badescu's Avatar
Badescu Badescu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2014
Locație: Tirgu Jiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 19
Implicit

Citat:
În prealabil postat de hiram22 Vezi mesajul
Care este numele ei va referiti?
Ea zice ca se simte bine si ca sa o las ca e fericita in lumea ei.
Zice ca a descoperit acum ca trebuie sa se puna ea pe primul loc, sa se iubeasca pe sine mai mult, si mie mi-a reprosat multi ani ca eu sunt egoist ca ma iubesc pe mine prea mult...sunt confuz........
O sa imi permit sa iti dau un sfat, asta daca cumva mai ajungi pe acest forum sa il citesti. Eu fiind o persoana care a ratacit ceva timp prin new age, i multumesc lui Dumnezeu ca nu am fost initiat in nimic pana sa imi deschida ochii.

In cazul in care o persoana rataceste pe astfel de drumuri sunt doar 3 solutii pe care le poti face, cel putin din experienta mea. Dupa ce Dumnezeu mi-a deschis ochii sa vad in ce aberatii credeam si la ce nivel de mandrie ajunsasem, e normal ca m-am indepartat din ce in ce mai mult de aceste crezuri si m-am apropiat mai mult de Dumnezeu. Dar, anumite cunostiinte inca m-ai au aceste crezuri. Imediat dupa traiam cu impresia ca i pot schimba si pe ei, le pot arata adevarul...Nu am reusit, am ajuns doar la dualisme si certuri. Sincer sa fiu, nici nu am avut ocazia sa discutam prea mult, asta pe motivul ca m-am indepartat usor, usor de ei, cu parere de rau, nu am avut ce sa fac, atitudinea si modul lor de viata ma influenta. Care sunt aceste 3 solutii?

1) Cel mai important lucru este sa te rogi pentru persoana respectiva, Dumnezeu i poate deschide ochi doar intr-o clipa.

2) Daca nu e o persoana extrem de apropiata sau care face parte din familie, o solutie ar fi sa te indepartezi putin de ea...

3) Daca este nevoie neaparat sa fii in preajma acestei persoane, trebuie sa incerci sa o ajuti neincercand sa o sacai cu "crezurile" tale. Atunci cand gasesti portite in care poti strecura mici adevaruri, in capul fiecarei persoane poate lua nastere o conexiune care i dezaproba anumite chestii.

Asta e parerea mea, sper sa revina pe drumul cel bun ... Doamne ajuta !
__________________
Aceasta pagina vine in ajutorul adevarului. Este creata pentru combaterea minciunilor, demascarea inselatoriilor si a lucrarilor intunericului. http://demascarea-inselatoriei.blogspot.ro
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Reiki si tentatii oana Re Alte Religii 157 02.09.2017 16:59:59
Reiki Riluri Intrebari utilizatori 95 05.11.2015 16:48:52
reiki eulaura Generalitati 138 05.11.2015 16:46:54
Hipnoza... Exista asa ceva in psihologie? laurastifter Generalitati 253 16.03.2013 04:02:09